
У Карпатах нашестя іспанського рудого слимака - інвазивного виду, який потрапив в Україну понад 10 років тому разом із капустою та салатом з південно-східної Польщі.
Про це повідомляється на сторінці "Закарпатських пралісів", пише Фіртка.
Іспанські слимаки загрожують екосистемам Карпат, а людям завдають значних економічних збитків, оскільки псують врожай. Тварини живляться будь-якою органікою, швидко розмножуються і поширюються. Для контролю за іспанським слимаком спеціалісти Ukrainian Biodiversity Information Network розробили план дій на рівні територіальних громад.
В Карпатах також мешкає карпатський синій слимак, який, на відміну від іспанського, - місцевий вид. З ним боротися непотрібно.
Нагадаємо, погодні умови, які в даний час спостерігаються - часті дощі та висока вологість - сприяли збільшенню чисельності слимаків. Позитивний вплив на це мали ще й теплі зими, внаслідок чого яйця цих шкідників успішно перезимовують. Ці фактори призвели до масового розповсюдження слимаків. Вони є повсюди: від городів і садів до парків і скверів, але подекуди з’являються навіть і в наших оселях.
Наша родина бореться з цим всежерливим створінням майже 8 років і все даремно.Жодні вітчизняні препарати ,зокрема ,антислизень,метальдегід.практично не є ефективними,хоча надто дорогі.Звичайно,ще не пізно притягнути до відповідальності працівників українських митниць,які повинні здійснювати суворий ветеринарний контроль,зокрема перевіряти в лабораторних умовах наявність в насіннєвому та посадковому матеріалі паразитів типу рудих \і також чорних,сірих,жовтих\ слимаків.Якщо ж ні,то на рівні держави або принаймні обласної ради терміново необхідно розробити конкретні заходи щодо ефективної боротьби зі слимаками й передбачити у бюджетах на 2020 рік необхідні кошти,