агенція новин

Карл Волох: "Приватбанк" спеціально розхитують

 

 


 

Посмотрел обсуждения под постами блогеров, возмущенных или встревоженных раскачиванием ситуации с "ПриватБанком". У большинства обнаружил комменты многомудрых экспертов, которые через губу вопрошают презренных лохов, читали мы и знаем ли о доле плохих кредитов в портфеле "Привата", о выведенных за границу суммах и пр.

 

Отвечаю: читали и знаем немало. но знаем и другое.

 

1. В аналогичном, если не худшем, положении подавляющее большинство украинских банков.

 

2. Бенцион Днепровский, в отличие от многих других владельцев, вполне способен докапитализировать свой актив, что недавно один раз даже и сделал. И это будет лучшим решением проблемы – если банк не положат до тех пор искусственно.

 

3. Удельный вес "Привата" на рынке таков, что его падения финансовая система Украины может просто не выдержать, и оно повлечет за собой другие банкротства и прочие беды. А если учесть, сколько грифов-падальщиков начнут, по обычаю, рвать на части тушу этого гиппопотама, отсуживая самые качественные активы, то для нищего украинского государства его дополнительные обязательства станут вовсе неподъемными.

 

4. Именно поэтому появилась версия о "национализации" вместо привычного банкротства. Но, в отличие от национализации в стиле господина Ульянова, проведенной лет сто назад, украинская Конституция (как и всех без исключения нормальных стран) не предполагает национализации без компенсации. Иными словами, банк у Бени придется выкупать, а бюджету выложить кучу денег (которых нет) за очень и очень небеспроблемный актив. А потом еще кучу влить в его докапитализацию.

 

5. Впрочем, и это еще не главное. Ведь практически никто из блогеров не анализировал финансовое состояние "Привата". Речь шла о том, что банк специально "качают", а это чревато банкротством любого, даже самого образцового финучреждения – такова их природа. А в том, что этот процесс специально кем-то инициирован, нет никакого сомнения: я лично за последний месяц трижды из разных источников получал, якобы, сливы инсайда, что "Приват" – банкрот и нужно срочно бежать спасать вклады.

 

 

6. Политики, как Саакашвили, которые участвуют в таком – враги или безответственные ничтожества. Ради собственных разборок с Коломойским затолкать страну в новый кризис – надо быть изрядным мерзавцем. Впрочем, ему для инициирования внеочередных выборов это вполне может оказаться полезным. Но уж точно не нам с вами.

 

Карл ВОЛОХ


15.12.2016 38 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
18.01.2018

Декілька століть Успенський собор у Крилосі (територія історичного Галича) був зразком місцевої довершеної архітектури. Сьогодні від нього залишились лише фундаменти, яким загрожує остаточне руйнування.   Археологи та архітектори просять Міністерс

267 0
16.01.2018

Протягом тижня сотні івано-франківців та гостей міста долучилися до музичного різдвяного дійства, яке відбувалося у храмі Царя Христа на Майзлях.

516 1
15.01.2018

Очільник фракції «УКРОП» в Івано-Франківській обласній раді, голова її постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків Микола Палійчук проаналізував суспільно-політичну ситуацію в країні.

608 0
13.01.2018

До Вашої уваги підсумки другого в цьому році тижня від історика, блогера, нашого експерта Мирослава Кошика.

285 0
11.01.2018

На саме Різдво 1908 року в Станиславові зібрався велелюдний з’їзд Русько-Української радикальної партії, яких у той час поляки обзивали «гайдамаками»...

604 0
09.01.2018

8 січня, відсвяткував свої 50 відомий український футболіст Валентин Москвін, вихованець івано-франківського «Прикарпаття».

754 0

Колись тут жила шляхта. Потім її не стало. Й нинішня нешляхта робить так, щоби про шляхту забули.

256 0

Внутрішній біль в душах і серцях переслідує українців сотні років, особливо для нас зараз, коли загарбані території корінного народу, йде відкрита війна...

466 0

Якраз перед Миколаєм подзвонила знайома чиновниця, любителька ворожіння та битв екстрасенсів. Сказала, що бачила зловісний сон, просила розтлумачити.

773 0

Наша політична сила стала однією з небагатьох, яка подала рівну кількість кандидатів-жінок та кандидатів-чоловіків. Фракцію “Самопоміч” у міській раді представляє шість депутатів. Це досить мало, щоб впливати на прийняття рішень, на яких ми на

755 0
17.01.2018

В американському штаті Мічиган неподалік від міста Детройт 16 січня було зафіксовано падіння метеорита, яке викликало невеликий землетрус.   Про це повідомляє прес-служба Національної метеорологічної служби США в Twitter.   Синоптики підтвер

142 0
16.01.2018

НЛО у формі м'ясорубки помітили жителі Техасу. Очевидці заявили, що корабель прибульців літав в небі кілька хвилин, після чого перемістився в іншу частину міста.   Про це повідомляють росЗМІ.   Наразі вже відомо, що інцидент стався 12 січня

171 0
11.01.2018

Вчені заборонили літати космонавтам на Марс частіше, ніж один раз на життя. Це спричинено великою дозою радіації, яку космонавти отримують під час відвідин "червоної планети".   Про це повідомляє Meduza.   Російські та болгарські вчені на

302 0
16.01.2018

Папа Франциск 8 січня 2018 року прийняв Послів, акредитованих при Святому Престолі. У промові до них Римський Архиєрей згадав про Україну, закликавши сприяти припиненню війни. «Спільні старання на користь відбудування мостів є невідкладними також

94 0
02.01.2018

Теж це відчуваєте? Передсвятковий настрій вже витає довкола: прикрашені ялинки, величезні вітрини магазинів нагадують казкові сюжети, листівки, рекламки, пісні — все на різдвяні мотиви.

576 0
16.01.2018

Одного разу до батька прийшла донька, молода жінка, і з сумом сказала: – Тату, я так втомилася від усього, у мене постійні труднощі на роботі і в особистому житті, вже просто немає сил… Як справлятися з усім цим? Батько відповів: – Дава

319 1
17.01.2018

В Івано-Франківську журналіст, автор та режисер Юрій Паливода презентував нову короткометражну стрічку "Дух Різдва".

660 0
17.01.2018

За словами ініціатора  створення спільноти, начальника управління транспорту і зв’язку міськвиконкому Олега Ганчака, це буде хороша альтернатива на випадок анонсованого страйку перевізників.

1424 0
17.01.2018

“Брокненський привид”. Мандрівниця із Калуша Наталія Щербій в мережі поділилась знімками, на яких показала того самого "привида" з Карпат.

3082 0
15.01.2018

Обідня перерва може багато розповісти про корпоративну культуру країни, вважає оглядачка BBC Capital, яка розпитала людей різних національностей про те, як виглядає їхній звичайний робочий ланч.

191 0