Каркасні будинки для переселенців: як Європа може врятувати себе від біженців з України

Відверто, мало хто з нас вірив в те, що війна Росії проти України набуде такого вигляду і таких масштабів. Людська свідомість усвідомлює можливі найгірші життєві сценарії, але спонукає вірити, що такі сценарії стануться «не з нами». Але вони сталися. І сталися з нами, українцями.

Зараз багато хто вірить в те, що війна швидко закінчиться. В це також хочеться вірити, але ми повинні бути готовими до того, що тотальна війна – це надовго. І після війни наступить час зруйнованих міст і сіл, промисловості, соціальної сфери. Навіть якщо активна фаза війни через вичерпання військових і людських ресурсів окупанта завершиться за кілька тижнів, позиційна війна може тривати роки, багато років. А в умовах тотальної війни гостро постає питання організації тилу.

Нова реальність для України вже настала. Ця реальність зі зруйнованими інфраструктурою, виробництвами, житловим сектором. Ця реальність з трьома мільйонами біженців, які перетнули західний кордон України та перебувають в Європі. Ця реальність також з великим потоком біженців зі Сходу і Півдня України, які змушені евакуюватися з територій, де ведуться бойові дії, в Західну Україну.

Чи повернуться всі тимчасово переміщені особи до своїх зруйнованих міст і сіл? Не виключено, що частина з них просто не матиме куди повернутися.

Проблема з житлом для біженців, які прибули в Західну Україну, вже набуває вигляду катастрофи. За прогнозами, ми повинні будемо в короткий час прийняти кілька мільйонів переселенців зі Сходу і Півдня в Західній Україні.

В таких умовах серед іншого постає необхідність в найкоротші терміни розпочати будівництво будинків швидкої збірки, до прикладу - каркасного типу, модульні і за подібними технологіями.

Такі технології є в Європі. І якщо хтось з європейців, з переляку, категорично не хоче допомагати Україні летальною зброєю, то вони мають інше поле для допомоги – допомогти із забезпеченням житлом біженців на території України. Чому це вигідно Європі? На більш приземленому рівні вигода і в тому, щоб проблема біженців з України не привела до «втоми» Європи і, навіть, чергової міграційної катастрофи в Європі.

Будівництво каркасних будинків для переселенців повинно мати комплексний характер.

Кабмін та місцеві влади у стислі терміни повинні приймати рішення про спрощене директивне виділення земель під такі проєкти.

Це можуть бути мініміста-супутники поряд з обласними центрами та великими містами Західної України. До прикладу, поряд з Івано-Франківськом в напрямку Тисмениці цілком реально збудувати містечко на 20-30 тисяч мешканців.

Комплексного підходу також потребуватимуть питання комунікацій, логістики та комунальної інфраструктури, питання фінансування (кредитування) будівництва та майбутньої трудової зайнятості переміщених мешканців.

Для таких містечок необхідно визначити провідні кластери економіки, в яких будуть залучені переселенці: евакуйовані зі Сходу індустріальні та переробні виробництва, оборонний сектор, креативний кластер…

Всі ці проблеми необхідно вирішувати швидкими директивними методами, оскільки часові втрати дуже швидко можуть обернутися проблемами як для людей, так і для держави в цілому.

В чому ще стратегічний інтерес Заходу в негайній всеохоплюючій підтримці України всіма можливими засобами. Ця війна є не лише війною України, це війна порядку і хаосу, добра і зла, цивілізації та її руйнівників. Світ повинен нарешті зрозуміти, що метою путіна є не лише знищити спочатку Україну, а потім Польщу, Прибалтику чи Східну Європу загалом. Так само як метою Гітлера при анексії Судетів було власне не «забезпечення прав судетських німців», метою путіна є глобальна руйнація світового ладу, щоб на її уламках збудувати нову імперію «руского міра».

Світ втратив можливості зупинити маніяка меншою ціною після анексії українського Криму і після окупації та створення маріонеткових режимів в частині Донецької та Луганської областей, після катастрофи МН-17... Зараз ціна приборкання путіна і його команди значно зросла. І якщо світ нарешті не почне діяти активно і жорстко, не почне допомагати Україні, відкинувши страх і сумніви, ця ціна для цивілізованого світу може сягнути непідйомного рівня.

Андрій Левкович,

депутат Івано-Франківської обласної ради, 

член комісії обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму, 

керівник Івано-Франківської торгово-промислової палати


17.03.2022 Андрій Левкович 7798 3
Коментарі (3)

Володимир 2022.03.17, 13:58

Дуже добре, що не всі загіпнотизувались на медіях падаючих літаків, розбиванням ворожих колон,та прямій мові довбойоба путіна, але є й інші справи нагальні крім знищення окупанта і зупинки війни. Мудро автор підводить про те щоб сконцентрувати ті ресурси які Европа і світ за вимушенням повинна буде витрачати на організацію житлових умов для тих 3млн в себе,то буде значно правельнішим щоб 100% об'єм всіх ресурсів для організації цих умов сконцентрувати в західних областях України.

Мирон 2022.03.18, 17:51

Хароша стаття. Але ці німці на тормозах, ще довго не прокинуться) Треба симим щось почтинати готуватися і робити.

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

799
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11329 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1960
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1847
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2847
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4736

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

489

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1138

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1650

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1402
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1791
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1610
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8854
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

696
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

773
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1962
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

930
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

439
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

339 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

781 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

820