Кардамон: пряність від усіх хвороб

 

 

 

З давнини і по наш час кардамон відомий як пряність, що має незвичайну лікувальну силу: після шафрану вона вважається найціннішою. Традиційна медицина каже, що кардамон може вилікувати будь-які хвороби.

 

Кардамон: «райські ягоди», що здатні вилікувати серце. Фото: LexnGer/flickr.com

Кардамон, що також називають «царем спецій» і «райськими ягодами», походить зі Сходу. Трикамерні коробочки, які збирають трохи недозрілими і висушують під променями сонця, містять темне насіння. Оригінальний смак і аромат, а також унікальні цілющі властивості перетворили кардамон в одну з найпоширеніших приправ не тільки для жителів Індії та Шрі-Ланки, а й для європейців.

В Індії у IV ст. до н.е. кардамон застосовувався в лікуванні хвороб шкіри і для нормалізації обміну речовин. У традиційній китайській медицині і донині кардамон цінується як відмінний лікувальний засіб від усіх кишкових захворювань. У Середні віки кардамон також застосовували для лікування і профілактики багатьох хвороб, його користь і цілюща сила настільки величезні, що цю королівську спецію вважали панацеєю.

Сьогодні відомо багато чого щодо складу та цілющих властивостей кардамону. Так, наприклад, відомо, що насіння кардамону містить харчові волокна, вітаміни: А, В1, В2, В3, С; мікроелементи: калій, магній, натрій, фосфор, цинк, кальцій, залізо, мідь, марганець; жирні кислоти, крохмаль, білок, ефірні олії. Саме завдяки ефірним оліям кардамон має пекучий і гострий, але одночасно приємний запах.

Спектр цілющих властивостей кардамону унікальний. Кардамон — відмінний антиоксидант. Речовини, що містить кардамон, здатні покращувати апетит, стимулювати виділення шлункового соку, зміцнювати мускулатуру шлунка, нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту, розщеплювати і виводити холестерин.

Кардамон, що також називають «царем спецій» і «райськими ягодами», походить зі Сходу. Фото: Magda Wojtyra/flickr.com

Кардамон має антисептичну, відхаркувальну, потогінну, загальнозміцнювальну дію і є гарним засобом від застуди.

Кардамон особливо рекомендується:

  • для лікування серцевих захворювань, аритмії;
  • для профілактики гіпертонії і тахікардії;
  • при підвищеній температурі тіла;
  • при фарингіті, ларингіті, бронхіті, пневмонії. Допомагає очистити від слизу бронхи та легені.
  • при епілепсії, паралічі, ревматизмі;
  • як сечогінний засіб;
  • при лікуванні захворювань сечової системи;
  • при нудоті та блювоті, у тому числі для лікування раннього токсикозу вагітних;
  • при тяжкості в шлунку, метеоризмі;
  • для зміцнення нервової системи, поліпшення імунітету;
  • для поліпшення запаху з рота;
  • від млявості та слабкості вранці.

У Аюрведі вважається, що кардамон сприяє ясності та активності розуму, допомагає знайти легкість, спокій і умиротворення життя.
 

Кардамон: кілька простих рецептів

1. Кардамон відмінно тонізує серце, достатньо розжувати 2–3 зернятка, щоб заспокоїти серцеву аритмію. Випадково чи ні, назва «кардамон» співзвучна з «кардіо».

2. Якщо ви маєте схильність до гіпертонії, то особливо рекомендується додавати подрібнене насіння кардамону в каву або чай. Кардамон частково руйнує кофеїн, попереджає підвищення тиску.

3. Щоб пом’якшити горло, приготуйте настій з кардамону та кориці. При щоденному застосуванні це також є хорошим захистом від ГРЗ та грипу.

Спектр цілющих властивостей кардамону унікальний. Кардамон — відмінний антиоксидант. Фото: morguefile.com

4. Позбутися від важкості у шлунку вам допоможе смачний і ароматний напій із суміші спецій (по ½ ч.л.): кардамон, кумін, коріандр.

5. Щоб поліпшити імунітет, зміцнити нервову систему і зір, щодня з’їдайте 1 ч.л. меду з 5 чорними зернятками кардамону.

6. Ефірна олія кардамону особливо рекомендується при головному болю, загальній втомі, пригніченому настрої, депресії.

7. Щоб приготувати загальнозміцнювальний чай, використовуйте суміш сухого імбиру, гвоздики та меленого кардамону.

При яких захворюваннях не можна вживати кардамон?

— за виразки шлунка, дванадцятипалої кишки, гастриту та інших захворювань слизової шлунка;

— при захворюваннях печінки та жовчного міхура;

— за харчової алергії та індивідуальної нестерпності.

 

epochtimes.com.ua


03.07.2016 3669 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1278
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2571
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2137
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2201
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6613 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2480 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

373

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1185

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1311

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1444
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

309
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

180
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

608
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

83
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26542
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

572
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10489 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

83
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

113
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

427
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

573
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

644