Карантин із користю: варіанти безкоштовного онлайн-навчання для тих, хто залишається вдома

Із 17 березня в Україні заборонене проведення масових заходів з участю понад 10 осіб. Студенти та школярі перейшли на дистанційну форму навчання. Тим часом у соціальних мережах все більше обговорюють, чим би зайнятись на карантині із максимальною користю для себе. З’явилось багато можливостей для навчання онлайн, безкоштовні вебінари та різноманітні лекторії. Що ж нове можна повчити на карантині? Як використати нинішню ситуацію із максимальною користю?

Радіо Свобода зібрало список безкоштовних освітніх онлайн-можливостей, який, звісно ж, буде поповнюватись. Можна опанувати нове вміння або навіть здобути нову професію, лежачи на дивані.


Із розвитком інтернет-технологій здобути неформальну освіту та освоїти нові навички стало максимально просто. Для цього необхідний тільки доступ в інтернет та бажання навчитись чомусь новому.​

Важливо й те, що майбутні абітурієнти мають можливість готуватись до ЗНО дистанційно.

  • На телеканалі «Рада» та на Youtube-каналі Міністерства освіти й науки можна переглянути кілька уроків із української мови та літератури.
  • Те ж саме пропонує і онлайн платформа Prometheus – там підготуватись можна до тесту з української мови та літератури, історії України, математики та англійської мови. На платформі можна знайти не лише курси до ЗНО, а й інші цікаві можливості.
 
  • Міжнародний онлайн-проєкт Coursera відкрив доступ до понад 3800 курсів і 400 спеціалізацій (із 12 березня до 31 липня). Переважно відкрили курси тих університетів, освітній процес яких постраждав через карантин. Можна навчитись чому завгодно.
  • Виступи з TEDxKyiv – відеобібліотека з цікавими лекціями про все на світі.
  • Ще один крутий майданчик із лекціями – проєкт WiseCow. Небанальні розмови про кіно, музику, літературу, історію та моду.
  • Освітній ресурс Khan Academy позиціонує себе як можливість здобути освіту всім із будь-якого куточка планети. Можна знайти модулі з безлічі предметів – на будь-який смак.
  • Освітній хаб EduHub.in.ua відкрили вільний доступ до 9 своїх лекції за темами: «Управління людьми і проєктами», «Емоційний інтелект», «Персональна ефективність», «Продажі і комунікації», «Мистецтво викладання», «Школа HR», «Діти покоління Z», «Екологія», «Чесна країна».
  • Платформа EDX дозволяє пройти онлайн-курси від топових світових університетів. Цікаво те, що там є великий вибір рідкісних мов для вивчення, спеціалістів з яких на ринку не так багато. Тож, якщо ви хочете опанувати рідкісну професію – це хороший варіант.
  • Чудовий безкоштовний варіант від Google для вивчення онлайн-маркетингу. Можна навіть отримати сертифікат, який добре схвалюється роботодавцями. Курси досить прості та з цікавою «гуглівською» графікою.
  • Для тих, хто давно цікавився нейронауками, онлайн-школа BEEHIVEOR відкрила доступ до своїх лекцій: «Він і Вона: нейробіологія статевих відмінностей», «Як пам'ять створює мистецтво», «Втілене пізнання: Мистецтво в заручниках тіла», «Як мозок створює мистецтво: пошук емоції», «Нейроміфи в освіті. Спростування», «Нейробіологія впевненості».
  • У відкритий доступ виклали лекції «Тато бренда» від Андрія Федоріва – українського маркетолога та підприємця. У звичайний час за ці лекції потрібно було заплатити 200 американських доларів. Тепер вони повністю безкоштовні.
  • Лекторій про вино від шеф-сомельє GoodWine Романа Ремеєва та OpenMind Academy. Можна дізнатись багато про різновиди вин, технологію створення.
  • Діджитал агенція Postmen проводить WakeUp-трансляції з лідерами в різних галузях. Запрошені гості розповідають про свій досвід роботи в легкому ненав’язливому форматі, який гарно підійде як тло для сніданку. Лекції можна прослухати на їхній фейсбучній сторінці та ютюб-каналі.
  • На сторінці Американського дому в Києві можна часто натрапити на безкоштовні вебінари з англійської мови у форматі трансляцій. Можна підтягнути свою англійську під час карантину.

Бонус:

Вдалий таймкіллер на час карантину придумали в Нью-Йоркській академії медицини ще в 2016 році. Вони закликали музеї, бібліотеки та архіви завантажувати розмальовки на основі своїх колекцій.

Тепер на ресурсі можна роздрукувати, щоб порозмальовувати, велику кількість енциклопедій та екземплярів із картинних галерей. Це може бути цікаво не лише дітям, а й бути хорошою можливістю для дорослих побороти стрес.

Якщо немає настрою навчатись, то є можливості для «культурного карантину». Почитати про них можна тут.


21.03.2020 2847
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1908
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1835
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1829
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5394 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2128 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1488

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

706

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

755

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

950

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

985
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1736
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3651
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10222
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26102
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10151 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7688
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

872
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

84
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

359
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1253
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

849
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1055