Канадійка організувала у Карпатах табір для дітей-сиріт (фото)

 

 

У літньому таборі для українських дітей-сиріт, що його два десятки років тому заснувала громадянка Канади Руслана Вжесневська, цього року відпочивали діти, які постраждали у наслідок війни.

 

Про це йдеться у матеріалі головної редакції Радіо Свобода, передає VIDIA.


Руслана Вжесневська ще у 1993 році ініціювала та розробила проект HUHTC (Help Us Help the Children), який щороку і організовує відпочинок для дітей у Карпатах.

 

«Вжесневська заснувала HUHTC після того, як стала свідком страхітливих умов життя українських дітей-сиріт під час поїздки у пошуках власної дитини на усиновлення. У результаті створений нею табір почав приймати дітей-сиріт з усієї України протягом трьох тижнів щоліта. Нині табір прийняв більш ніж 450 дітей, наймолодшим із яких було по 6 років. Більшість — сироти, і у відображенні воєнної реальності України, зростає число дітей, які втратили своїх батьків у результаті бойових дій», — йдеться у матеріалі канадського журналіста, що працює в Україні, Крістіана Бориса.

 

«Чесно кажучи, коли я вперше приїхала до цього табору, я навіть не говорила українською, тому що я зі сходу. Я була вражена, побачивши, що такі люди як Руслана з-за кордону говорили краще українською, ніж ми», —поділилася із журналістом враженнями одна з діток — Дар’я. Вона додала, що їй було важко зрозуміти, чому хтось так важко працює, аби забезпечити для них, наприклад, одяг.

 

«У дитячому будинку нам щодня говорять, що ми ніким не станемо і нічого не досягнемо, — говорить дівчина. — Але тут, у таборі, ми отримуємо таку необхідну емоційну підтримку».

 

«Наша мета — змусити дітей повірити в себе», — розповідає волонтер табору Тетяна, яка вже багато років поспіль щоліта приїздить з Канади працювати у таборі.

 

У той час як багато волонтерів, так як і Тетяна, приїздять рік за роком з Канади, багато хто й з місцевих українців долучаються до організації табору та роботи з дітьми-сиротами по всій країні — в тому числі колишні вихованці табору.

 

Одна із волонтерів, яка не захотіла розкривати своє ім’я, працювала у дитячому будинку в Донецьку, коли вибухнула війна. Розповідає, що спершу до їх дитбудинку перевезли дітей із навколишніх населених пунктів, охоплених бойовими діями, а пізніше до них самих прийшли представники сепаратистської «ДНР» і зажадали, аби дітей переправили у Росію.

 

«Після погроз директор дитячого будинку втратила свідомість, — пригадує волонтер. — Вона зробила це навмисне — ті хлопці з «ДНР» злякалися й пішли. А ми одразу почали продумувати спосіб евакуювати вихованців».

 

Після кількох днів зашифрованих телефонних перемовин («”маленькі троянди” означало менші діти, “великі троянди” — страші діти») про все домовились і вивезли дітей таємно, розсадивши у поїзді усіх окремо.

 

«Коли ми нарешті перетнули кордон території, контрольованої Україною, ми усі встали і вітали одне одного», — говорить вона.


Цього літа табір став лише однією із багатьох програм, які HUHTC проводить по всій Україні. Засновниця табору — Руслана Вжесневська — каже, що робота із дітьми, постраждалими від війни, які потребують допомоги та реабілітації, буде продовжуватись і надалі.

 

Нагадаємо, цього літа мешканка США, переможниця конкурсу Міс Українська Діаспора-2014 Уляна Фенин відвідала Україну із благодійною місією — красуня завітала до трьох дитячих будинків на Івано-Франківщині, а також придбала необхідні речі для родин військових із зони АТО.


04.09.2015 467 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1360
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2636
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2170
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2242
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6738 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2523 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

410

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1233

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1345

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1489
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

359
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

223
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

634
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

120
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26592
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

600
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10527 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

127
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

151
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

462
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

614
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

678