Калуська міська ОТГ: до міста хочуть приєднатися два села, ще два – думають

Цього тижня Калуська міська рада має намір розглянути надання згоди на приєднання до територіальної громади міста двох сільських громад — Кропивницької та Мостищенської.

У разі позитивного рішення, фактично буде розпочато процес створення Калуської міської об’єднаної територіальної громади, пише Фіртка з посиланням на  Вікна.

Як повідомила на засіданні депутатської комісії з питань будівництва і землеустрою заступник міського голови Наталія Табачук, торік міська рада двічі зверталася до сіл, які межують з Калушем, і запрошувала їх приєднатися до міста, — в квітні і грудні.

До травня минулого року формування Калуської ОТГ не просувалося. Інтересу до цього не проявляла в тому числі і міська рада, оскільки об’єднання було пов’язане з необхідністю проводити  позачергові вибори ради і голови міської об’єднаної громади. Такий порядок загалом гальмував створення громад з центрами в містах.

Однак, у травні Верховна Рада України дозволила містам обласного значення приєднувати сільські громади та утворювати ОТГ. У такому разі вибори не проводяться, а юрисдикція міської ради поширюється на село, яке приєднується до міста. При цьому сільська рада розформовується, а сільський голова включається до складу виконавчого комітету міської ради. Наступні чергові місцеві вибори вже проводяться на новій територіальній основі.

Як наголосила Наталія Табачук, у рамках об’єднання села і міста сільські мешканці зберігають свій статус та переваги, як він надає: пільги, можливість приватизувати більше землі під індивідуальним будинком тощо.

Як ішлося на засіданні комісії, цього року — останній шанс для добровільного об’єднання територіальних громад. У такому разі новостворена Калуська ОТГ ще зможе скористатися інфраструктурною субвенцією наступного року.

І хоча коштів буде не так багато, адже субвенцію розраховують, виходячи з чисельності сільського населення громади та площі її території, проте їх можна використати на реалізацію важливих проектів. Наприклад, на ремонт доріг. Ще одна перевага — землі, які зараз знаходяться за межами сіл, будуть належати новоствореній громаді, а, відповідно, ними вже буде розпоряджатися не обласна, а місцева влада.

Якщо цього року не об’єднуватися, то наступного року етап добровільності завершиться, відтак, села, які згідно з перспективним планом формування територіальних громад області віднесені до Калуша, таки увійдуть до складу міської ОТГ, але інфраструктурної субвенції з 2021 року вже не буде.

Надання згоди на приєднання до міста двох сіл, за словами Наталії Табачук, — лише перший етап. Далі буде створено робочу групу з представників усіх громад, яка напрацює рішення про об’єднання та проект статуту новоствореної громади. Після того, як ці документи затвердять міська і сільські ради, рішення про створення Калуської міської ОТГ подадуть до Івано-Франківської обласної ради. Процес планують завершити до вересня-жовтня. Тоді можна буде разом працювати над бюджетом громади — спільним для міста і сіл — на наступний рік.


Читайте також:

На Прикарпатті створили ще одну ОТГ, яка стала вже 900 за рахунком в Україні


20.05.2019 1870
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1604
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1699
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1686
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4988 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1990 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1385

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

249

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

575

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

740

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

867
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3498
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10070
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

713
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25948
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7572
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

767
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

943
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1270
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

219
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1096
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

711
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

945