Калушу доведеться шукати мільйони на косіння трави у скверах

Днями жителі окремих будинків на вулиці Тихого, Коновальця та Богдана Хмельницького скаржилися на «джунглі» посеред дитячого майданчика, що в їхньому дворі. Територія між будинками заросла травою, будяками та кропивою.

Між тим, проблема, яка поки що найбільш гостро постала на території, яку обслуговує управляюча компанія «М-Монтаж», вже з 1 липня буде актуальною для всього міста: від цього часу в Калуші припиняють роботу комунальні ЖЕО, а переважна більшість будинків переходять в управління до приватних компаній, інформує Фіртка з посиланням на "Вікна".

Управителі мають обов’язок доглядати лише за прибудинковою територією, адже оплата за ці послуги є складовою тарифу, який сплачують мешканці. А догляд за скверами і зеленими територіями між будинками буде клопотом міської влади.

По суті, косити і прибирати тут не мали б і ЖЕО — оплата за такі послуги не є складовою квартплати. Як зазначив у коментарі «Вікнам» заступник начальника управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради Тарас Фіцак, ЖЕО п'ятнадцять років виконували роботу, яку їм ніхто не оплачував і при цьому калушани нарікали, що комунальні підприємства нічого не роблять.

Зеленим кольором позначені території, які потрібно косити коштом бюджету. І така ситуація по всьому місту. Квартал yf cdsnkbys обмежений вулицями Богдана Хмельницького, Стуса, Молодіжна і Литвина

З 1 липня доглядати за зеленими зонами у житлових кварталах у Калуші будуть за рахунок міського бюджету. Так, 11 червня УЖКГ уклало договір з компанією «Еконорма», яка має необхідну техніку для косіння трави. Сума договору становить майже 200 тис. гривень. За ці кошти, згідно з кошторисами, можна буде одноразово покосити і вивезти траву з площі 203 тис. квадратних метрів. Тобто за косіння і вивезення трави з 1 кв. метра міський бюджет має сплатити виконавцю робіт близько однієї гривні.

Жителі Калуша скаржаться на “джунглі”, в яких завелися кліщі та гадюки. ВІДЕО

Яку частину міста можна буде охопити косінням трави за 199 тис. гривень? Як зазначив Тарас Фіцак, у середньому площа однієї зеленої зони між будинками становить 6-7 тис. кв. метрів. Тобто за виділені кошти косінням можна буде охопити один-два квартали. Не кажучи про те, що косіння трави — не одноразова акція, такі роботи треба проводити декілька разів за сезон, у міру наростання трави. Плюс оплачувати роботи з прибирання газонів від сміття, прочищати пішохідні доріжки взимку тощо.

За словами Тараса Фіцака, найбільш проблемні ділянки газонів, зокрема на вул. Тихого, станом на 12 червня підрядник вже покосив.

Зараз управління житлово-комунального господарства рахує площу всіх скверів міста та зелених зон, які не є прибудинковими територіями. Після цього буде обраховано потребу у коштах для їх косіння і прибирання, враховуючи періодичність надання таких послуг. Очевидно, у даному випадку потрібна сума — мільйони гривень на рік. Визначені території планують розбивати на квартали. У перспективі на початку року по кожному будуть проводитися тендери для пошуку підрядника, який доглядатиме за ними впродовж року.


Читайте також:

Росте по годинах: у Франківську знову говорили про покіс трав 

Марцінків подарував комунальникам мотокоси, щоб ті краще косили траву


12.06.2019 1251
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1965
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1862
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1859
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5507 47
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2155 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1512

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

747

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

800

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1002

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1006
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1773
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3685
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10260
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26151
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10189 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7716
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

900
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

211
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

266
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

384
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1279
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

886