Йогурт замість хліба. Правила їжі та схуднення знаменитого дієтолога П'єра Дюкана

 

Всесвітньовідомий дієтолог П'єр Дюкан допоміг схуднути мільйонам людей. Його книги, що закликають залишити осторонь виснажливі підрахунки калорій, зробили в Європі справжній фурор. Серед найвідоміших клієнтів дієтолога - дружина принца Вільяма Кейт Міддлтон, співачка Дженніфер Лопес, модельєр Карл Лагерфельд.

Його книга Я не вмію худнути перекладена на дев'ять мов світу і стала одним з найпопулярніших посібників зі схуднення в світі.

Правда, той же Анрі Шено, про якого розповідав раніше Кореспондент.net, вважає, що рекомендації Дюка можуть спровокувати рак. І так, до речі, вважає не тільки Шено.

Плюс до всього, відомо, що люди на перших етапах, які  дотримуються порад  Дюкана, відчувають неймовірно сильну втому. Його дієта також викликає серйозне зниження апетиту. Методика недостатньо збалансована, тому у людей може спостерігатися дефіцит вітамінів і мікроелементів, кажуть фахівці. Сам Дюкан рекомендує регулярно приймати вітамінні комплекси.

Суть методу Дюкана - в тому, що люди, які бажають схуднути, повинні харчуватися переважно білковою їжею. Також їх раціон повинен включати в себе рибу, овочі та висівки. Головний слоган дієти Дюкана звучить приблизно так: "Їж стільки, скільки хочеш".

Martin Pope / telegraph.co.uk

Правила їжі та схуднення П'єра Дюкана

Моя дієта - не панацея, але вона ефективніша за більшість інших. Принаймні, вона точно допомагає позбутися целюліту.

Поняття "ідеальної ваги" просто не існує. У кожної людини ідеальна вага розраховується по-різному. Впливає тут і фактор спадковості, і кількість дітей (для жінки), і будова скелета.

Я - консервативна людина. І вважаю, що головне в житті чоловіка - знайти відповідну жінку. Ми живемо в світі, в якому традиції руйнуються, традиційні сімейні цінності знецінюються, але я не дотримуюся цієї моди. Сім'я - це фундамент.

Для того, щоб отримати від дієти стабільний результат, її потрібно дотримуватися кілька місяців. Найкраще - харчуватися відповідно до її головних принципів все життя.

Головний принцип дієти - упор на білки. Кількість споживаних жирів і вуглеводів слід обмежити. Зате ви можете їсти будь-яку кількість їжі в будь-який час. Головне - не скільки є, а що.

Також читайте у розділі Lifestyle&Fashion


Загальні правила схуднення і збереження здоров'я зовсім не складні. Наприклад, потрібно щодня випивати як мінімум півтора літра мінеральної або інший питної води.

Три столові ложки вівсяних висівок на день - ще одна вимога. Справа в тому, що білкові дієти часто провокують проблеми з травленням, але висівки допомагають з цим впоратися.

Алкоголь краще не пити зовсім. Але якщо дуже хочеться, за це потрібно заплатити. Наприклад, після келиха вина обов'язково влаштувати собі 20-хвилинну прогулянку.

У тіла є пам'ять. Велика вага змінює налаштування організму. Якщо в 18 років людина важила 100 кг, вона вже не зможе без шкоди для здоров'я в зрілому віці важити менше. Не потрібно орієнтуватися на фотомоделей. Необхідно прагнути до ідеальної ваги персонально для себе.

Гуляти на свіжому повітрі потрібно щодня. А засипати - як мінімум через дві години після вечері. Лягати спати на повний шлунок дуже шкідливо.

Amazon.com


Чотири етапи дієти Дюкана

Основні продукти в дієті Дюкана - це м'ясо, морепродукти, курячі та перепелині яйця, знежирена молочна продукція і сир тофу. Рекомендується вживати телятину, нежирний бекон, птицю, йогурти, рибу, нежирний сир. У кількості споживаної їжі Дюкан не обмежує - тільки в складі страв.

Всього в списку "дозволених" - близько сотні продуктів. Головна до них вимога - великий вміст білків і мала кількість жирів і вуглеводів. Також Дюкан рекомендує використовувати трави, спеції та сіль в помірних кількостях.

Перший етап дієти Дюкана називається Атака. На цій стадії, яка триває від чотирьох до десяти днів, раціон повинен включати тільки їжу, багату на білок, який має складну структуру, а тому на його перетравлення організм витрачає дуже багато енергії. На цьому етапі втрачається 1,5-5 кг.

Зразкове меню на цьому етапі має виглядати так. На сніданок: омлет із знежиреного молока і білків трьох яєць, невеликий шматок риби, каву або чай. На обід: відварна курка або яловичина, сік. Полудень: мідії або креветки і шматочок сиру. На вечерю дозволяється тільки риба і йогурт.

Другий етап - Круїз. Ця стадія дозволяє додати до 72 білкових продуктів  28 різновидів овочів. Йдеться про низькокалорійні овочі (зокрема, огірки та помідори), які вживаються в їжу в сирому, запеченому або вареному вигляді. Обов'язковий пункт меню - висівки. Від круп і овочів, що містять велику кількість калорій, доведеться відмовитися. У список "заборонених" потрапляють, зокрема, кукурудза, горох і картопля. За кількістю споживаної їжі ніяких обмежень немає.

Головне правило на цьому етапі - чергувати вживання білків і овочів потрібно раз на три-п'ять днів. Якщо не додавати в раціон "заборонених" продуктів, Дюкан обіцяє, що худнути вдасться з мінімальною швидкістю в один кілограм на тиждень. Перебувати на цьому етапі можна кілька тижнів.

Третя фаза - Консолідація. До сотні "дозволених" продуктів додаються хліб, макарони, картопля, рис, рослинна олія, фрукти (практично всі, окрім винограду і бананів). Щодня обов'язково потрібно з'їдати дві-три столові ложки вівсяних висівок і три чайних ложки меду. Один день на тиждень - споживання виключно білкових продуктів.

Меню на день має виглядати приблизно так. Сніданок: одна склянка йогурту або 200 г сиру. Допускається також одне куряче яйце, шматок відвареної курки. Обід: нежирна риба, тушковані овочі, чай. Вечеря: овочевий суп і не надто великий шматок м'яса.

Кожні десять днів такої дієти мають допомогти скинути один кілограм зайвої ваги. Тривалість цього етапу залежить від того, від якої кількості кілограмів хоче позбутися людей. Після закінчення Консолідації вага повинна бути такою, яка повністю влаштовує пацієнта.

Четверта фаза - Стабілізація. На цьому етапі, якого рекомендується дотримуватися протягом усього життя, рекомендується раз на тиждень слідувати принципам харчування, характерним для фази Атака. На сніданок - скибочка білого сиру, 200 г шинки, одне яйце, кава або чай. На обід - білкова закуска. Це можуть бути сурімі, курячий паштет, лосось або інша риба. Як десерт - білий сир або йогурт. Вечеря при цьому повинна бути аналогічною до сніданку.

В інші дні необхідно додати в раціон овочі, побільше рухатися (Дюкан забороняє своїм пацієнтам користуватися ліфтами), і щодня їсти три столові ложки вівсяних висівок.



Корреспондент.net


27.10.2014 1647 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

789
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2341
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2039
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2059
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6247 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2349 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

224

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1042

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1027

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1296
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

141
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

511
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1973
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26401
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

460
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10378 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7915
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

465
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

316
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

467
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

542
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1480