агенція новин

Івано-Франківську медицину реформуватимуть на 3 рівні

 

11 серпня в Івано-Франківську відбулася медична рада, на якій обговорювали два основні  питання: підсумки роботи галузі охорони здоров’я за перше півріччя 2011 року та підготовка лікувальних закладів міста до реформування.

 

За  словами заступника головного лікаря Івано-Франківська Володимира Вовчука, є позитивні зрушення в роботі медичних закладів міста. За показниками, кількість більшості захворювань знизилася, стан здоров’я населення міста не погіршився. За рейтинговими показниками інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, рівень надання медичної допомоги та доступності населення міста до медицини піднявся з 8 на 4 місце у порівнянні з 2010 роком.

 

Завдяки новому діагностичному  обладнанню, яке працює в більшості  медичних закладів, значну кількість  захворювань діагностують на  ранніх етапах, а отже, можна говорити  про значне покращення діагностування  та профілактики захворювань.

 

Проте на сьогодні основним питанням, що зачіпає інтереси як усіх медпрацівників, так і пацієнтів, є реформування охорони здоров’я як галузі. Зараз Україна перебуває на першому етапі реформування.

 

Про основні моменти реформування галузі охорони здоров’я медикам міста розповів Микола Олінійчук. За його словами, вже незабаром медичну галузь поділять на декілька етапів, які допоможуть розділити різні рівні надання медичної допомоги. Так, на первинному рівні знаходитиметься медико-санітарна допомога, куди увійдуть поліклініки, лікарські амбулаторії та фельдшерсько-акушерські пункти.

 

У Івано-Франківську вже незабаром буде створено три центри первинної медико-санітарної допомоги. Вони діятимуть на базі міських поліклінік і основна мета центрів – наблизити медичне обслуговування до населення. Фінансування центрів буде здійснюватися з місцевих бюджетів. Основний акцент в таких медичних центрів робитимуть на високий рівень діагностики. Приміщення центрів обладнають найсучаснішим медичним обладнанням, висококваліфікованими лабораторіями і працюватимуть тут насамперед сімейні лікарі.

 

Створення діагностичних центрів допоможе розукрупнити терапевтичні дільниці. Адже на сьогодні у місті навантаження на одного дільничного лікаря складає  в середньому 1700-2000 пацієнтів. На першому етапі реформування навантаження зменшать до 1500 пацієнтів. Все це допоможе лікарям краще знати стан здоров’я своїх пацієнтів, мати змогу декілька разів на рік проводити планові обстеження, проводити профілактичну роботу. „Нам необхідно робити акцент на підготовку молодих спеціалістів”, – стверджує Микола Олінійчук.

 

Власне  саме сімейний лікар буде мати право скеровувати планових хворих на вторинний рівень медицини, на якому хворі отримуватимуть спеціалізовану профільну допомогу.

 

„На сьогоднішній день реформувати охорону здоров’я треба, – сказав на медичній раді головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк. – Проте не варто робити поспішних кроків. Зараз відбувається підготовка медичних закладів до реформи. Тому я прошу усіх працівників медичної сфери висловлювати свої пропозиції та зауваження. Двері мого кабінету завжди відкриті для усіх і я чекаю від вас спільної праці і відкритого діалогу”.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


16.08.2011 157 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
15.02.2018

Пропонуємо Вам ознайомитись за кого з прикарпатців вже навесні вболіватимемо у найвищому футбольному дивізіоні країни.

333 0
10.02.2018
Анатолій Звіжинський

Співпраця між івано-франківським ЦСМ та Zenko Fоundation стартувала в 2016 році під час першого міжнародного культурного форуму Zenko Platform, продовжилася у виставкових проектах 2017 року: «Чеч» (с.Татарів), «Show promise» (Львів

260 0
06.02.2018
Тарас Грень

Історія одного бою, під час якого 12 російських танків та чимало іншої бойової техніки ворога  перетворилось на броньований брухт.

1754 0
05.02.2018

Кореспондент «Фіртки» задав традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ заступнику начальника Патрульної поліції Івано-Франківської області АндріюТірону, який, власне, і курує формування дорожньої поліції.

1122 0
04.02.2018

У новому році АН Фіртка продовжує свою щотижневу рубрику "Політичні відеопідсумки тижня від експерта".

750 0
02.02.2018
Анастасія Бойко

«Реклама – це здатність відчувати, передавати серцебиття бізнесу в словах, папері і чорнилі», - писав Лео Бернетт. Проте чи не занадто багато комерції на сторінках сучасних газет та інтернет-видань?   Науковці стверджують, що рек

686 0

У цьому тексті немає й слова про Україну чи українців, але думаю, що багатьом з нас такий спосіб мислення здається “своїм”, багато хто з нас міг би підписатися під кожним твердженням виступу.

61 0

Вчіться в успішних: Труханов - має російський і грецький паспорти, має гроші, друзів у Лондоні та москві, а попри те повертається в Україну, не зважаючи на кримінальну справу. Саакашвілі - має голанську ксіву, сім'ю в Європі, кінці у США, а попри те праг

242 0

«Всі люди брешуть», - казав герой популярного американського серіалу. Це здається банальністю, якщо не замислитися.

200 0

Пішла по ЗМІ інформація, що новий Пасічнянський міст вже зараз, на старті, «зріс в ціні» майже вдвічі.

329 0
12.02.2018

Знаменитий учений Скотт Уорінг, який спеціалізується на вивченні НЛО зобразив на камеру непізнаний літаючий об'єкт, фактично невидимий для очей людини. Про це повідомляють зарубіжні ЗМІ. Відео, на якому ми бачемо сліди присутності неопізнаного літальног

250 0
12.02.2018

Британські уфологи оприлюднили приховану інформацію про найбільш загадкові спостереження НЛО, що відбувалися в північній частині Англії в 1980-х роках. Перший випадок з участю НЛО стався в місті Дарвен, графство Ланкашир, в листопаді 1985 року. Тоді прот

229 0
06.02.2018

Запуск відбувся о 22:45 за київським часом.    6 лютого, відбулася історична подія SpaceX успішно запустила найпотужнішу в світі ракету Falcon Heavy. Falcon Heavy злетіла з космодрому ім. Джона Кеннеді на мисі Канаверал у штаті Флорида, п

587 0
17.02.2018

У проповіді під час ранішньої Святої Меси в каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти» у п’ятницю, 16 лютого 2017 р., Святіший Отець перестеріг перед небезпекою вдаваного посту, що супроводжується погорджуванням іншими людь

60 0
12.02.2018

Це мала бути звичайна операція на серце. Але вона раптом перетворилася в сторінку з історії релігії і медицини: фотограф зробив знімок, коли в секунду смерті тіло пацієнта покидала його душа.

447 0
12.02.2018

Одна молода та красива дівчина прийшла до свого духовного отця-наставника на пораду.

325 0
14.02.2018

До слова, саме Тетяна Петрова є першою українкою за роки Незалежності, яка стартувала в такій дисципліні, як могул.

521 0
13.02.2018

Українська телеведуча Катя Осадча поділилась стильними світлинами з відпочинку в курортному місті Буковель.

1310 0
13.02.2018

Традиційно на День всіх закоханих люди дарують один одному різні ласощі у формі сердечок, квіти, маленькі сувенірчкики тощо.

163 0
13.02.2018

Піп Іван Чорногірський — одна з найвищих вершин Українських Карпат, розташована на південно-східному кінці головного хребта.

739 0