Івано-франківський журналіст розповів про підлість та підступність путінської армії (фоторепортаж)

 

В ніч з восьмого на дев’яте серпня росіяни вдались до чергової кривавої провокації. Близько третьої годині ночі з протипіхотних вогнеметів було обстріляно КПП прдонної служби імені Віктора Банних, що розташоване в селі Мілове Луганської області.

 

А для того, щоб прикордонники не могли врятуватись з палаючої споруди, росіяни задіяли нові протипіхотні міни, які також було встановлено дистанційно з сторони Російської Федерації.

 

 

Задум був простий, прикордонники тікаючи з під обстрілу та від вогню вибігають на вулицю де підриваються на мінах, - розповів  Олександр Трохимець.

 

Загалом по приміщенню відділу було здійснено п’ять пострілів з вогнемету «Шмель». Терористи цілились в приміщення де спали прикордонники вільної від служби зміни. Та на щастя жодна з них не потрапила в середину. Дві вогнеметних гранати потрапили у фасад споруди, а інші в покрівлю. В результаті чого дах повністю згорів. А на протипіхотних мінах підірвалось четверо охоронців кордону. Двоє отримали легкі ушкодження, а інші середні.На знімках ви бачите кров наших мужніх бійців. До речі так і не відомо принцип за якими діяли міни.

 

-         Після падіння міни розкрились, і вистрілили в різники боки довгі жовті нитки, що сплутались між собою мов павутиння, - розповів  Артем Буковський. -  Та навіть коли ми на початку не помітили їх і зачіпали ці проводки то міни не реагували. Однак, коли поруч  з’явився командир то вона спрацювала. Ми вирішили, що її підірвали дистанційно,  користуючись радіо.

 

Крім цього прикордонник показав нам, рештки від ворожих гранатометів, що вдалось зібрати після вибухів та пожежі. Потрібно наголосити, що зброї подібної на ту, яка була використана проти військовослужбовців застави в Україні немає. Адже її використання заборонено міжнародним гуманітарним правом.

 

Вчинити провокацію було неважко.  Кордону в цьому селі, в нашому класичному розумінні з колючим дротом,  контрольно - слідовою смугою та слупчиками просто немає. Все це ототожнює  проста дорога, що йде селом. З одного боку російські хати, з іншого живуть Українці. Навіть незважаючи на події, що відбуваються останнім часом на сході нашої держави, тут завжди було тихо і мирно. Люди жили добре і по сусідські. Дехто з росіян і досі не вірить, що це їх земляки вбивають та калічать їх сусідів.

 

-         Важко повірити, в те що це зробили росіяни, - каже Андрій, мешканець Мілового з російським громадянством. – Це напевно зробили «бандерівці».

 

 Та у прикордонників є беззаперечні докази. Один з них, відразу після початку обстрілу висунувся на спостережний пункт.

 

-         В свій бінокль я бачив двох корегувальників, - розповів воїн. – Вони знаходились на вишці російського заводу. Це зовсім неподалік і мені було видно, як вони корегують вогонь бойовиків. Стріляти по них я не міг, хоч добре бачив і міг прицілитись. Адже добре розумію, що першій постріл з боку України означатиме третю світову війну.

 

 Також прикордонники бачили, як тентований УАЗИК зі знаками розрізнення прикордонної служби Російської Федерації, по завершенні обстрілу забрав не лише корегувальників, але й двох снайперів.

 

Звичайно російські терористи не зважали на те, що поряд з приміщенням відділу прикордонної служби знаходяться жилі будинки. Їм було все рівно, що разом з прикордонниками можуть постраждати і мирні люди. Вони хотіли, якщо не знищити то принаймні залякати українських хоронителів кордону. Але наразі отримали зовсім інший ефект.

 

-         Мій контракт мав закінчуватись, - каже прикордонник Олексій. – Я вирішив, що поїду до дому, до рідної Хмельниччини. Однак після цього випадку. Я вирішив підписати новий контракт і на більш тривалий термін. Я не кину своїх товаришів. А ще… в мене дома мати, дружина та двоє дітей. І вони зараз, разом зі всією країною потребують мого захисту.  А покидькам з того боку кордону я скажу – нас не залякати. Ми не полишимо кордону.

А для більшого підтвердження своїх слів, хлопці розгорнули в бік Росії динаміки і весь день транслювали ними майданівські пісні.

Тарас Грень

Фото автора


10.08.2014 449 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

762
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11284 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1936
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1823
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2822
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4688

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

456

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1113

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1527

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1384
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1772
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1589
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8836
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

674
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

748
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1941
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

904
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

417
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

282 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

760 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

801