агенція новин

Івано-Франківський національний медичний університет розробить Концепцію розвитку охорони здоров’я області

Івано-Франківський національний медичний університет відзначено за вагомий внесок в удосконалення медичного забезпечення і зміцнення здоров’я населення області та визнано координуючою установою для здійснення моніторингу територій хімічного та радіаційного забруднення навколишнього середовища, розробки нормативних документів з питань забезпечення здоров’я населення. Відповідне розпорядження підписав голова ОДА Михайло Вишиванюк.

Головне управління охорони здоров’я ОДА, головне управління Міністерства з надзвичайних ситуацій України в області, управління Міністерства внутрішніх справ України в області разом з університетом проведуть навчальні тренінги з особовим складом відповідних управлінь з питань надання першої долікарської допомоги в умовах надзвичайних ситуацій (подій природного та техногенного характеру).

Головне управління охорони здоров’я ОДА, головне управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА разом з університетом здійснять розробку Обласної програми забезпечення здоров’я спортсменів та вболівальників при проведенні спортивних змагань.

Крім того, головне управління охорони здоров’я ОДА спільно з університетом розроблять Програму профілактики йододефіцитних захворювань населення області, систему методичного забезпечення в разі техногенних та природних катастроф, надзвичайних станів.

Також університету доручено розробити Концепцію розвитку охорони здоров’я області.

Фахівці університету залучатимуться до проведення науково-медичної експертизи проектів та програм, що стосуються зміцнення здоров’я населення, а результати досліджень вчених університету щодо медичного забезпечення використовуватимуться в разі техногенних та природних катастроф, надзвичайних ситуацій.

Довідка
Івано-Франківський національний медичний університет, будучи центром медичної освіти і науки на Прикарпатті, вносить значний вклад в удосконалення медичного забезпечення та зміцнення здоров’я населення області.

Вагомим фактором ефективної роботи університету є тісна співпраця з головним управлінням охорони здоров’я ОДА, завдяки якій область мінімізувала людські втрати у 2009-2010 роках під час епідемії грипу, спричиненого AH1N1. Спільними зусиллями вирішується питання створення обласного кардіохірургічного центру.

Науковці беруть участь у розробці та реалізації державних і обласних програм щодо зміцнення здоров’я населення. Вченими університету вперше в світовій практиці розроблена технологія біоіндикації хімічного та радіонуклідного забруднення ґрунтів та водних резервуарів з допомогою вирощених в лабораторії тест-рослин. Проведено моніторинг стану генофонду населення області.

Разом з практичними лікарями розгорнута активна антигіпертензивна діяльність та популяційна профілактика глобальних факторів ризику серцево-судинних захворювань.

Науковці університету досліджують лікувальні природні чинники Прикарпаття, зокрема Мізунського родовища мінеральних вод. З вивчених понад 20 лікарських рослин Карпат 15 доведено до реалізації фармацевтичних засобів, таких як «Уролесан», «Непета», «Калган», «Румекс», «Здоровець» та ін. Їх реалізація у 2010 році склала 7 млн. 692 тис. грн., а проектна на 2011 рік – 10 млн. 976 тис. грн.

Вчені університету входять до складу консультативних та дорадчих структур облдержадміністрації Така співпраця сприяє виробленню науково-обгрунтованих напрямків розвитку здорового Прикарпаття.

 

13

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


10.12.2010 42 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
20.02.2018
Сніжана САМАНЧУК

Кожен повинен з чогось починати. Перша самостійно зароблена копійка запам’ятовується назавжди. Обставини, вид роботи, кількість зароблених коштів, та головне – на що їх було витрачено. Такими спогадами багата кожна людина. Те, якими були їхні

179 0
19.02.2018

Згідно Закону “Про статус депутата місцевої ради” – депутат міськради має не рідше, як раз на місяць проводити прийом громадян.  ГО “Центр Політичних Студій” вже вчетверте здійснюють перевірку депутатів Івано-Франківсь

156 0
19.02.2018

Станиславівська фортеця існувала півтора століття – з 1662 до 1812 року. На її спорудження, модернізацію, утримання пішли страшні гроші.

322 0
18.02.2018

До Вашої уваги підсумки восьмого в цьому році тижня від історика, блогера, нашого експерта Мирослава Кошика.

263 0
15.02.2018

Пропонуємо Вам ознайомитись за кого з прикарпатців вже навесні вболіватимемо у найвищому футбольному дивізіоні країни.

556 0
10.02.2018
Анатолій Звіжинський

Співпраця між івано-франківським ЦСМ та Zenko Fоundation стартувала в 2016 році під час першого міжнародного культурного форуму Zenko Platform, продовжилася у виставкових проектах 2017 року: «Чеч» (с.Татарів), «Show promise» (Львів

353 0

У цьому тексті немає й слова про Україну чи українців, але думаю, що багатьом з нас такий спосіб мислення здається “своїм”, багато хто з нас міг би підписатися під кожним твердженням виступу.

201 0

Вчіться в успішних: Труханов - має російський і грецький паспорти, має гроші, друзів у Лондоні та москві, а попри те повертається в Україну, не зважаючи на кримінальну справу. Саакашвілі - має голанську ксіву, сім'ю в Європі, кінці у США, а попри те праг

502 0

«Всі люди брешуть», - казав герой популярного американського серіалу. Це здається банальністю, якщо не замислитися.

309 0

Пішла по ЗМІ інформація, що новий Пасічнянський міст вже зараз, на старті, «зріс в ціні» майже вдвічі.

536 0
12.02.2018

Знаменитий учений Скотт Уорінг, який спеціалізується на вивченні НЛО зобразив на камеру непізнаний літаючий об'єкт, фактично невидимий для очей людини. Про це повідомляють зарубіжні ЗМІ. Відео, на якому ми бачемо сліди присутності неопізнаного літальног

368 0
12.02.2018

Британські уфологи оприлюднили приховану інформацію про найбільш загадкові спостереження НЛО, що відбувалися в північній частині Англії в 1980-х роках. Перший випадок з участю НЛО стався в місті Дарвен, графство Ланкашир, в листопаді 1985 року. Тоді прот

350 0
06.02.2018

Запуск відбувся о 22:45 за київським часом.    6 лютого, відбулася історична подія SpaceX успішно запустила найпотужнішу в світі ракету Falcon Heavy. Falcon Heavy злетіла з космодрому ім. Джона Кеннеді на мисі Канаверал у штаті Флорида, п

656 0
17.02.2018

У проповіді під час ранішньої Святої Меси в каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти» у п’ятницю, 16 лютого 2017 р., Святіший Отець перестеріг перед небезпекою вдаваного посту, що супроводжується погорджуванням іншими людь

262 0
12.02.2018

Це мала бути звичайна операція на серце. Але вона раптом перетворилася в сторінку з історії релігії і медицини: фотограф зробив знімок, коли в секунду смерті тіло пацієнта покидала його душа.

639 0
12.02.2018

Одна молода та красива дівчина прийшла до свого духовного отця-наставника на пораду.

459 0
19.02.2018

Місцеві підкорювачі неба представили для містян виставку унікальних моделей літаків, показові польоти професіоналів.

282 0
19.02.2018

Серед тисячі готелей два готелі мережі AllaCarte Hotels & Restaurants увійшли в п‘ятірку найкращих готелей Європи 2017 року.

2167 1
19.02.2018

В даному місці вже давно заплановано відновити дитячий садок, який знаходився там раніше.

1010 1
17.02.2018

Департамент архітектури оголосив конкурс на визначення переможців ескізних проектів пам’ятника «Народному вчителю». Встановити його планують на розі вулиць Петрушевича-Франка. З відповідною ініціативою виступили міський голова Руслан Ма

224 0