агенція новин

Івано-Франківські підприємці та громадськість усувають корупційні ризики в рішеннях міської ради

 

/data/blog/83694/ecc989cac8fdcefe3ad4fbc9842434bf.jpg

 

В Івано-Франківську підприємці і громадські активісти напрацьовують пропозиції до рішень Івано-Франківської міської ради в рамках регіонального компоненту проекту USAID "Впевнений бізнес - заможна громада».

 

Експерти Молодіжного громадського центру "Еталон", регіонального партнера проекту, представили висновки з аналізу рішень міської ради, що регламентують умови та порядок пайової участі замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, а також відносини, пов'язані з оформленням оренди (суборенди) земельних ділянок у місті Івано-Франківську, пише Фіртка.

 

Так, 6 серпня відбулася друга фокус-група за результатами громадської антикорупційної експертизи рішення Івано-Франківської міської ради №1231-38 від 18.10.2013 р. "Про Положення "Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста".

 

За словами експерта Наталії Кобильчак, виявлено порушення процедури отримання технічних умов. Місцевий нормативно-правовий акт всупереч чинному законодавству зобов’язує забудовників отримувати додаткові погодження при одержанні технічних умов. Також ускладненою є процедура відшкодування вартості робіт з будівництва інженерних мереж/об'єктів інженерної інфраструктури поза межами земельної ділянки через додаткові погодження, не передбачені законом.

 

"Як наслідок, – говорить пані Наталія, – утворюється корупційний ризик неправомірної відмови через невизначеність умов та порядку такого погодження".

 

Виявлено також додаткові штучно створені перешкоди при укладенні договору на пайову участь, зокрема, вводиться така не встановлена законом умова, як позитивне рішення виконавчого комітету міської ради та реєстрація договору в одному зі структурних підрозділів міськвиконкому.

 

"Такий "індивідуальний підхід до вирішення питань" спричинює загрозу корупції й пошуку забудовниками "інших порядків" – стверджує юрист МГЦ "Еталон" Іван Ватутін. – Те саме стосується формулювань, що розмір пайової участі може бути зменшений на вартість виконаних робіт та/або переданих об’єктів. При цьому не зрозуміло, за яких умов може бути зменшений, а за яких – забудовнику не отримає такого зменшення. Як наслідок, посадовці мають широкий простір для вибору того чи іншого рішення, чим створюють ризик "вирішення питання" зі сторони суб’єкта господарювання".

 

7 серпня місцеві підприємці, експерти та представники місцевої влади та представник Державної регуляторної служби в області вдруге обговорили положення про оренду земельних ділянок комунальної власності у м. Івано-Франківську, що затверджено рішенням Івано-Франківської міської ради №1446-45 від 19.06.2014 р. Експерти МГЦ "Еталон" виявили, серед іншого, не передбачені законодавчими актами додаткові зобов’язання для суб’єктів господарювання, зокрема, щодо попереднього погодження майбутнім орендарем проекту договору оренди до прийняття рішення міської ради про надання землі в оренду; подання додаткових документів; щодо ініціативи з внесення змін до договору оренди землі у разі зміни нормативної грошової оцінки землі, розміру ставок (ставки) земельного податку, орендної плати.

 

"Не конкретизовано, в яких саме "інших" випадках порушень договірних зобов’язань орендаря можливе розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку з ініціативи орендодавця, що створює ризик необґрунтованого розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку, – говорить експерт Микола Булавинець. – Також формулювання "представлення необхідних документів" створює загрозу потенційного затягування процедури з посиланням на ненадання усіх необхідних документів або вимагання додаткових документів".

 

Учасники фокус-груп дійшли висновку, що окремі положення чинних регуляторних актів суперечать законодавству, а також можуть бути корупційно небезпечними для суб’єктів підприємницької діяльності. За словами Миколи Іванчишина, начальника відділу земельних відносин виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, частково пропозиції, подані експертами, вже враховані в проекті рішення, яке буде розглянуто на черговій сесії міськради.

 

Регіональний координатор Леся Аронець каже, що найближчим часом регіональна команда проекту працюватиме над узагальненням результатів антикорупційної громадської експертизи та підготовкою проектів рішень, які після громадських обговорень у форматі круглого столу будуть передані до Івано-Франківської міської ради задля внесення змін до чинних документів.

 

Проект USAID "Впевнений бізнес – заможна громада" сприяє внесенню, ухваленню та впровадженню невідкладних реформ у сфері боротьби з корупцією та покращення бізнес-середовища для малих та середніх підприємств в Україні. Проект впроваджується Центром міжнародного приватного підприємництва (СIPE).

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року. За додатковою інформацією про програми USAID в Україні звертайтеся до Відділу USAID із зв’язків із громадськістю за телефоном +38 (044) 521-5741, на Інтернет-сторінку http://ukraine.usaid.gov або на сторінку у соціальній мережі Фейсбук: www.facebook.com/USAIDUkraine

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


10.08.2015 339 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

06.12.2019

У порівнянні з минулорічним бюджетом області, бюджет 2020 зменшений майже втричі.

332
04.12.2019
Марія Лутчин

Chevrolet Volt входить у ТОП-10 найпопулярніших у світі плагін-гібридів у плані максимально довго «чистого» електропробігу.

559
25.11.2019
Лілія Горковенко

Статистика доволі моторошна та невтішна. Тому Фіртка разом із поліцією вирішили розібратися, що ж є причинами аварійності на дорогах, у який час трапляється найбільша кількість ДТП і які дороги Прикарпаття є "лідерами" щодо смертності.

2914 2
21.11.2019
Люся Грибик

Біг – простий і ефективний спосіб стабілізувати вагу та підтримувати тіло у формі. Допомагає зменшити ризики небезпечних захворювань, продовжує тривалість та якість життя, покращує настрій і самооцінку.

1117
19.11.2019

Явище корупції «живе» у політиці, бізнесі, освіті, охороні здоров'я, у системі соціального забезпечення, у силових структурах і стало для українців нормою залагодження багатьох питань. 

1342 1
18.11.2019
Олена Британська

Як координується інвестиційна діяльність в місті, до чого тут ментальність та на які проєкти Івано-Франківськ залучив кошти.

2909

Які тільки не носяться ідеології  політиків, депутатів і провладних журналістів з приводу  позитиву продажу землі.

1426 1

Невже «загнув» Павло?… Ціна моста – не більше п’ятиста (як ви читали), а лиш 212?! Що насправді – з’ясуємо на підставі досі неопублікованих(!) документів… Виявляється, ІФ ОДА ще 30.06.17 розпорядилась (№3

2785 2

Щодо нецільового використання бюджетних коштів. Почекаємо реакції влади для подальших дій.

1802

Майже всі невеликі побутові електронні прилади та пристрої живляться від батарей.

2147
06.12.2019

Біля села Бережниця Верховинського району на хребті Синиці є скельний коридор — місце, яке з давніх-давен вважається межею світів.

318
02.12.2019

Ви вірите в інопланетян? А вони у вас вірять. Принаймні, так стверджує карта України, яку науковці-уфологи нещодавно опублікували в нетрях інтернету.

285 1
27.11.2019

Військово-морські сили США підтвердили достовірність зйомки, яка зафіксувала імовірні невпізнані літаючі об’єкти.

613
06.12.2019

Впродовж двох днів делегати з усіх парафії нашої Архієпархії будуть роздумувати та давати конкретні пропозиції щодо даної тематики.

569
02.12.2019

На завершення Божественної Літургії Владика привітав усіх іменинників – Платонів та Романів, бажаючи Божого благословення та всіх Господніх ласк.

579
27.11.2019

Дівчинка приїхала в село, де нікого не знала. Вона поскаржилася татові...

589
08.12.2019

У тих, хто часто подорожує сторінки паспорта швидко закінчуються. Також це є зручним для дітей до 16 років, оскільки термін дії їх паспорта становить 4 роки.

5064 3
07.12.2019

Франківський фотограф Руслан Веселий зняв захопливі кадри зимового нічного Івано-Франківська з висоти пташиного польоту.

1070
06.12.2019

Антимонопольний комітет ухвалив рекомендації щодо встановлення цін при торгівлі високооктановими бензинами та дизельним паливом.

2242 3
05.12.2019

Міст через Бистрицю Солотвинську добудують у 2021 році.

4959