Івано-франківські перевізники проти GPS-навігаторів

 

 

Минулого тижня відбулося громадське обговорення проекту «Порядок надання послуг з перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті загального користування міста Івано-Франківська».

 

Розробником цього документу став міський департамент ЖКГ.

 

Як пояснив головний спеціаліст відділу транспорту та телекомунікації міськвиконкому Володимир Чих, проект має допомогти боротися із незадовільною поведінкою водіїв на маршрутах та покращити якість перевезення іванофранківців. Основними положеннями передбачені права та обов’язки пасажирів і водіїв, пише Репортер.



«Це зроблено для того щоб чітко окреслити у правовому полі, що можна водієві, а що не можна. Те саме стосується і пасажирів», — пояснив Чих.



Окрім цього, у тому ж проекті є і встановлення GPS-навігаторів на автобусах. Це питання обговорювали найбільш жваво, адже перевізники встановлюватимуть їх самі та сплачуватимуть місячну абонплату — також із власної кишені.



«Ми зараз розглядаємо варіанти, як здешевити та запровадити цю технологію в місті. Наразі є пропозиція водіям самим обрати фірму, але фірми вони шукають дуже неякісні. За нашими розрахунками, орієнтовна абонплата становитиме 70 грн. на місяць», — каже Володимир Чих.


Єдиний присутній на обговоренні представник перевізників Василь Бамбуза, голова Івано-Франківської міської асоціації пасажирських перевізників, спробував апелювати на ці норми. Але наштовхнувся на серйозний спротив, не витримав натиску та покинув обговорення.

«Це все зроблено для того, щоб натиснути на перевізників, — обурюється голова асоціації. — Взагалі, проект потрібно обговорити з усіма перевізниками, а цього не було зроблено. І я про сьогоднішнє обговорення дізнався випадково. Ви ж бачите, що більше представників немає». 



Влада перевізників ігнорує, каже він.

 

«Ми хотіли підняття тарифу до 3 грн., нам влупили 2,75. Це викликає тільки незручності — і для перевізників, і для пасажирів, — скаржиться Василь Бамбуза. — Також ніхто не контролює пільгові категорії. Багато випадків є з «лівими» посвідченнями».



За словами голови асоціації, жодної компенсації за перевезення пільговиків перевізники від влади не отримують. Каже, якби влада йшла на поступки, як, наприклад, здешевлені автозапчастини, паливо, то їм працювалося б краще і якість зросла б. Також перевізникам незрозуміла і позиція влади стосовно запровадження квитків.



«Для людей зараз є можливість взяти квиток за бажанням. Для чого видавати їх усім? Тим більше, чиновники ж хочуть, щоб були компостери. Це саме і з GPS. Це не більше, ніж популізм, — вважає Василь Бамбуза. — За цим рішенням усе навантаження йде на перевізників та ще більше бюрократизує систему».



Наприкінці обговорень чиновники пообіцяли врахувати зауваження та побажання громадян та внести їх до проекту. Також вони запевнили, що це рішення вирішить проблеми й не призведе до здорожчання тарифів чи збільшення видатків для влади.


10.08.2014 409 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

819
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

625
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1697
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3041
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2470
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2450

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

57

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

623

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

609

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1471
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

218
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

578
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

433
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

223
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

303
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26940
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

760
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19593
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

320
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

326
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

653
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1086 1