Івано-Франківська міськрада знову хоче купити збитковий "Локомотиворемонтний завод" за шалені гроші

 

 

 

В Івано-Франківську розпочалася позачергова 14 сесія міської ради сьомого скликання.

 

Єдине питання, яке виносилось на голосування, - "Про прийняття участі в конкурсі з повторного продажу пакету акцій ПрАТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод»", інформує кореспондент Фіртки.

 


 

Без обговрення депутати розпочали голосування. Результат: 30 народних обранців проголосували "за", 13 - не голосувало. Фракція "УКРОПу" була відсутня в залі у повному складі.

 

Нагадаємо, минулого разу Івано-Франківська міська рада так і не змогла купити "Локомотиворемонтний завод".

 

Фонд держмайна України повторно виставив на конкурс 99,5%-й пакет акцій ПрАТ "Івано-Франківський локомотиворемонтний завод" з тією ж початковою ціною - 33,92 млн гривень, після того, як 6 липня не зміг затвердити переможця конкурсу в зв'язку із забороною адмінсуду на відчуження акцій товариства.

 

Івано-Франківський ЛРЗ заснований в 1866 році. Основна спеціалізація - ремонт колісних пар і формування нових, а також виготовлення автомотрис.



У 2016 році завод незначно скоротив чистий дохід відповідно до попереднього року - до 48,88 млн гривень, чистий прибуток склав 0,02 млн гривень проти 0,2 млн гривень.

 

Статутний капітал товариства становить 19,56 млн грн. Після придбання заводу на його модернізацію необхідно ще 40-60 мільйонів гривень.

 

Також у підприємства існує заборгованість перед бюджетом у розмірі 151,5 тис. грн. та борги по виплаті заробітної плати – 2 479,0 тис. грн.

 

Разом набігає більше 100 мільйонів гривень.

 

"Чи доцільно місту купляти цей завод з його боргами та необхідністю проведення модернізації, якщо цього року місто планує будувати "пасічнянський міст", - прокоментував раніше ситуацію депутат Андріан Волгін.

 

Проте в користуванні товариства перебуває 34 споруди та земельна ділянка площею 9,96 га., що на думку багатьох і є основною метою "оборудки".

 

Як повідомило Фіртці поінформоване джерело, попередній керівник заводу зробив все для його занепаду та банкрутства: було вивезено на металобрухт кілька станків та одну піч.

 

"Все це робилося для того, щоб завод вмер. За пів року було звільнено більше сотні працівників. Потім прийшов новий, але вже не немає на чому працювати. На мою думку, основна мета цього всього - майже 10 гектарів землі в центрі міста", - розповів співбесідник.

 

Цікаво, що Кабмін затвердив цілий ряд фіксованих умов для продажу підприємства. Зокрема, завод повинен зберегти основний вид діяльності, вчасно сплачувати податки та збори, оновити основні засоби та провести модернізацію виробництва.

 

«За» участь міста в аукціоні на минулій позачерговій сесії проголосувало 24 депутати із всіх фракцій, окрім фракції УКРОПу. Цікаво, що список тих, хто проголосував за сумнівне рішення, опублікував тоді на своїй сторінці у Фейсбуці сам Руслан Марцінків, пафосно дописавши, що «громада міста має право знати, хто з депутатів не захотів врятувати найстаріше підприємство нашого міста та області. Вони уникнули своєї участі, будучи відсутніми на сесії міської ради або не голосувавши за рішення вступити в боротьбу за наш локомотиворемонтний завод».

 

На що йому заперечив авторитетний івано-франківський журналіст Сергій Борис: «Дуже добре. Маємо тепер повний список тих, хто розбазарює бюджетні гроші і готує масштабний розпил майна і землі. На аукціоні завод могли б продати реальному бізнесу, який би його підняв. Мерія не годна дати раду зі своїми комунальними підприємствами, а береться 30-40 млн викинути на виробництво гальмівних колодок для залізничних вагонів. Депутати, які прийшли голосувати за це рішення, не соромлячись, прямо говорять, аж очі горять, що головне в цій оборудці – 10 га землі».

 

 

Читайте також:

Фонд держмайна повторно виставив на продаж "Івано-Франківський локомотиворемонтний завод"

Івано-Франківська міська рада є поки єдиним бажаючим купити "Локомотиворемонтний завод"

Наступного тижня стане відомо, скільки готова витратити міська влада на купівлю "Івано-Франківського локомотиворемонтного заводу"

Хитрі схеми, звільнення працівників та вивезення обладнання. Як франківський ЛРЗ роками доводили до банкрутства (документи)

Гендиректор ЛРЗ сумнівається, що місто купує завод для того, щоб розвивати (лист)

В Івано-Франківську влада хоче купити збитковий "Локомотиворемонтний завод" за шалені гроші

Олег Гончарук: Для мене не зрозуміла інертна позиція "Укрзалізниці" стосовно ЛРЗ


19.07.2017 1331 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

654
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1898 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1125 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

548
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6899 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11384 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

330

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1067

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1109

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1103
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

272
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1074
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

844
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

741
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2945
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4433
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18436
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

309
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

347
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

659
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

765