агенція новин

Івано-Франківська міська рада: з виборцями і для виборців

Вже півроку діє новий склад Івано-Франківської міської ради. Хотів би декількома реченнями проаналізувати роботу нового депутатського корпусу і певні відмінності в роботі з попередниками.


1. Дисципліна

Пригадайте, як депутати минулої каденції по 2-3 години збиралися на сесію міськради. Як часто до кінця сесії депутати розбігалися, особливо після обідньої перерви. Як часто проблема, яку треба було вирішувати, заговорювалася і перетворювалася на довготривалі місячні сесії.
Сьогодні цього немає. Сесія розпочинається о 10.00, а закінчується інколи о 19-20-й годині, незважаючи на те, що бувають і перерви на обід, і важкі дискусії. За цей короткий час проведено 10 сесійних засідань, а це 16 прийнятих програм, 186 рішень, понад 1500 господарських питань для м.Івано-Франківська.

 

2. Конструктив та прагнення навести порядок

Незважаючи на те, що дуже часто в сесійній залі відбуваються дискусії між мером та депутатами, більшість з яких – представники ВО «Свобода», сесія все ж таки постійно приймає господарські рішення для Івано-Франківська. Депутати хочуть вникнути у господарський процес міста, визначити шляхи вирішення проблем, які накопичилися роками, особливо це стосується комуналки. Дискусії виникають часто ще й тому, що  законодавчо передбачено, що рішення про перерахування коштів, про призначення на посади керівників управлінь, відділів, комунальних підприємств приймає в одноособовому порядку міський голова, а його рішення є не завжди правильними та зваженими.

Оперативно прийнято бюджет міста на 2011 рік, бюджет розвитку, програму реформування УЖКГ, діє сформований виконавчий комітет, замінено проблемного директора КП «Водоекотехпром», присланого аж із збанкрутілого Бердянського водоканалу. Відбуваються публічні звіти керівників тих чи інших виконавчих підрозділів.

 

3. Відповідальність перед виборцями

Однозначно, депутати нашої каденції працюють з виборцями і для виборців. Відбуваються постійні депутатські прийоми. Тільки «свободівці» провели 47 депутатських прийомів, 438 мешканців Івано-Франківська звернулись до своїх депутатів. Всі питання, які стосуються того чи іншого виборчого округу перш за все вивчаються депутатом з виходом на місце. Бувало, що питання, які суперечили інтересам громади, знімалися тим чи іншим депутатом з розгляду виконкому та сесії.

А 24 толоки, які провели свободівські депутати у кожному мікрорайоні нашого міста з залученням симпатиків, засвідчили, що обранці прагнуть власним прикладом зберегти газдівські традиції галичан. Зрештою, в переповненому залі Народного дому №1 відбувся публічний звіт депутатів ВО «Свобода» за участю депутатів інших фракцій міськради.

 

4. Відстоювання української національної ідеї

Кожного місяця Верховна Рада зменшує повноваження місцевого самоврядування. То забрано 20 млн. грн. з міського бюджету внаслідок введення нового Податкового кодексу, то обмежено можливість рад впливати на фінансування ремонту доріг, то земельне законодавство змінює повноваження органів місцевого саморядування щодо виділення землі мешканцям міста. Фактично влада Партії регіонів хоче покласти українців на коліна через зменшення повноважень місцевих рад, особливо це стосується Західної України, де більшість має ВО «Свобода».

Тому ми змушені постійно приймати звернення до Президента України, до Верховної Ради чи з приводу відміни статусу героя України  провідникам ОУН Степану Бандері та Роману Шухевичу, чи з приводу утиску малого та середнього бізнесу, чи проти державної політики у сфері продажу алкоголю. Дійшло до того, що антиукраїнська влада змушує вивішувати червоні прапори на державних установах, а також легалізовує одностатеві шлюби, що суперечить християнським та національним цінностям. І хай не думають комуністи та представники Партії регіонів, що вони змусять нас виконувати волю Москви в українському Івано-Франківську. В травні, на противагу центральній владі, ми відсвяткуємо наше свято – День Героїв, річницю створення української дивізії "Галичина", 22 травня, на 150-ту річницю перепоховання Т.Г. Шевченка, встановимо пам’ятник скульптора Лео Моля.

Сьогодні депутати міської ради прагнуть навести лад в господарці міста Івано-Франківська, а також відстояти український зміст у час, коли йде наступ на все українське. Ми сподіваємося на вашу підтримку наших дій та спільну роботу.

 

Руслан МАРЦІНКІВ, секретар міської ради, ВО «Свобода»

 

"Західний кур'єр" за 28 квітня 2011 року

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


Коментарі (17)

Çàãðóçêà...
Rsrs 2011.05.03, 13:55
Свобода піариться... От що в них добре виходить, то звернення до президента писати. А от з дорогами - проблеми. Але тепер хоч ясно з кого питати за ті дороги. Зі статті видно, що відповідальність бере на себе "Свобода".
Пес 2011.05.03, 14:01
Врятуй нас Боже від тої Свободи, а від москалів ми самі врятуємося....
Ігор 2011.05.03, 14:31
Що вміє робити Свобода?Вигукувати різні гасла та проводити мітинги розміром 10 чоловік.Подивіться на тих хто сидить в міській раді з 30 25 випадкові люди студенти,пенсіонери!!!ЖАХ!!!
Даун 2011.05.03, 16:40
Дауни
фініш 2011.05.03, 16:49
Та ні фіга ви друзі не зробили - порвали два баяна і 10 вишиванок на мітингах і спсували стоси паперів на звернення до яника, з яких йому навіть поржати в падло. Краще би дійсно зайнялися чимось для міста - дорогами, жеками і тд. А тут шось перемог не видко. Ануша грозилися відставити за провальну роботу, і що? Робота так і лишилася провальною, а ви тихонько сопите в дві дірки. Чи вже в долі? Скільки підкинув? Чи просто розвів як лохів? А піпл пробуєте толоками своїми годувати. На фіг ваші толоки і прийоми, краще організуйте нормальне прибирання жеками і не треба буде ніяких толок з партійними прапорами.
ПЭТЯ 2011.05.03, 18:53
ужос кого ми обралиииииии
пішохід 2011.05.03, 19:50
дороги дійсно погані особливо набережна, дудєва та багато інших у примисловій зоні, та й центральні могли б бути кращими, але ще є час до зими то може ще щось і відремонтують, головне що є бажання
Олесь 2011.05.03, 22:45
А ще закидали всі служби депутатськими запитами. Треба було написати скільки запитів на кожну сдужбу. А служби-це люди, які працюють на роботі і матюкаються, бо коли мають займатися тими запитами.
Франко 2011.05.04, 10:51
нагадує організований дитячий гітлерюгенд. Справжній фюрер в тіні Ромчик Онуфріїв, а партайгеноссе Русланчик. Дорвалися до коритця
Фелікс 2011.05.04, 10:57
Відповідальність Свободи - це прийти до влади, поставити своїх кандидатів на всіх директорів ЖЕКів, начальників управлінь міськвиконкому і щоденно гарувати! Критикувати і писати запити всі вміють. От депутат - свободівець Капустяк їх 100 за один місяць настрочив і що з того? Думаю, піар Свободи так само плаксиво закінчиться, як солов"їна пісня одного з кандидатів на міського голову. Свобода - це когорта ідейних націоналістів, забудівників, дітей, амбітних і нереалізованих в житті людей. Шкода, що до виборів далеко, але змін не буде - вони за пів року цілком показали своє справжнє лице. Просто, ТРИНДУНИ
zahar 2011.05.04, 11:45
В нашому місті з великим резонансом і невдоволенням мешканців, призупинили на невизначений час діяльність молочної кухні. Звичайно це зробила санепідслужба і її голова М. Недоступ, скажете ви. Звичайно є вина міського голови, який за шість років не побачив проблему з ремонтом на молочній кухні. Погоджуюсь. А у мене питання до «Свободи», яка має свого секретаря міської ради, більшість депутатів в міські раді, представник якої керує бюджетною комісією. Чому ж не вирішуєте питання? Чому ще не вирішили питання?!! Невже тому що ці маленькі діти не ходять з вами на мітинг і це не ваш електорат. Чи тому, що для вас в молочній кухні немає національної і націоналістичної ідеї, а відповідно і боротьби за неї?.. «Свобода», хочоте щось довести – доведіть! Є проблема – вирішуйте.
zaharУУУУУУУУУУУ та всім інши 2011.05.04, 12:50
Санітарний лкіар заборонив, журналісти відразу розтрубили, а ХТОСЬ ЗВЕРНУВСЯ З ЗАПИТОМ ЧИ ЛИСТОМ ДО СВОБОДІВЦІВ????? Батьки відразу побігли до журналістів, а вірніше журналісти організували, бо більшості батьків розуму на таке не вистачить, навіть до мера не апелювали. ОЦЕ І Є ПІАР на пустому місці, тепер погані своюбодівці, які "ненавидять маленьких дітей", винні у всіх бідах. Чи ви отут тихо сидячи під столом, як правило обділені чимось, думаєте привернути увагу до чогось??? Язиком плескати це не діло, пишіть листа і в офіс до Свободи, СЛАБО???- однозначно СЛАБО!!! тихі сцикіливі строчилки, тішить що ці коментарі ви самі і читаєте, а це вкупі півтора чоловіки. П.С. Я не свободівець, але усі хто постійно "обсирає" нічим не кращі за них, мало того запропонувати нічого не можуть і не вміють. Скільки мешканців вийшло на толоку, щоб прибрати своє власне місто? Нікчемні скиглярі та нероби, ніяка партія не наведе порядку там де народ під себе робить, це клініка причому невиліковна.
Фелікс 2011.05.04, 14:10
Ідеологію Свободи ніхто не критикує, а тільки конкретні вчинки (швидше бездіяльність приховану масою паперів - це окремі з Свободи, які відбули безліч тренінгів добре вміють) її депутатського корпусу. Люди, які обиралися у депутати мали точно знати чого вони туди ідуть і яких результатів хочуть досягнути. Якщо вони тільки рвалися для здобуття мандата - гріш їм ціна. Вони не повинні тільки чекати, що люди їм скажуть, а випереджувати всі проблемні місця у житті міста. Всі мої родичі уже давно позбулися від ілюзій щодо Свободи
Феліксу 2011.05.04, 14:27
То як по твоєму можна упередити припис санітарного лікаря. Ви що з глузду з"їхали??? Є припис, є виконання, тепер рішення за сесією міськради. Що ви як на базарі, їй Богу. Дивує позиція " чув дзвін..." і давай викрикати. Звичайно, коли дитяча кухня запрацює - цього ніхто не помітить, на той час будть нові "дзвоники" не по адресу, але дуже зручні для крику.
В.А. 2011.05.04, 15:00
Як упередити припис? та не виникла проблема за один день. Просто приміщення вже не раз хотіли пустити на продаж. А відомо, що чим гірший стан - тим дешевше. Я дуже добре знаю цю проблему, але не хочу влазити в цю полеміку. Простих людей потрібно захищати, роботу кухні потрібно в найкорощий термін відновити і на сесію потрібно підготувати питання і прийняти рішення. І взагалі молочна кухня - це не політика, це господарка.
А.В. 2011.05.04, 15:57
Правильно це не політика - це господарка, тобто це питання мера та виконкому, тобто його команди. Та навіть якщо меру чешуться руки зробити, щось з цим приміщенням недобре - то рішення буде приймати міська рада і свободівці однозначно не дозволять продавати чи щось там. Без паніки шановні. Сусмно читати такі ось коментарі, кого б не вибирали люди вони потім того і закопають, при чому не добираючи висловів і т.д.
Всім 2011.05.04, 17:25
А свободівці з усього видно захвилювались. Це вже не ходити і триндіти, тут конкретну роботу показати треба. А показати нема що. І подібно що і не буде. Шкода. Ще одну ідею засрали жадібні маленькі людці.
17.03.2018
Ростислав Ковтун

Перемогу в шоу «Громада на мільйон» виборола прикарпатська громада - Печеніжинська ОТГ. Фіртка поспілкувалася із головою ОТГ та головний ідейником участі в проекті Ігорем Довіраком.

849
16.03.2018

До Вашої уваги підсумки одинадцятого в цьому році тижня від історика, блогера, нашого експерта Мирослава Кошика. У випуску говоримо про Росію, Надію Савченко та комуністичні традиції в Івано-Франківську.

938
16.03.2018
Олександр Шевченко

Днями на Комітеті з питань бюджету Верховної Ради України намагались «просунути» питання розподілу дотацій АПК. Так, це саме ті 4 млрд. грн. державних дотацій сільгоспвиробникам...

551
15.03.2018

Формальним приводом до спілкування з головним тренером БК Говерла Павлом Піскарьовим стали плани команди на плей-оф.

288
12.03.2018
Тарас Прохасько

Оскільки кожен простір є простором ще й тому, що має сполучення з іншим простором, має вхід, вихід, дірку, канал, через які відбуваються перетікання просторів...

510
12.03.2018
Дмитро Рясний

Боротьба за шахти Олександра Януковича набирає обертів. На активи претендують люди енергетичного міністра Ігоря Насалика та команда наближеного до президента нардепа Ігоря Кононенка.

800

Останнім часом мені щось часто доводиться блудити між епохами й імперіями. От і цього разу, повертаючись з південно-східної окраїни цісарства - з Карпат, я потрапив на залізничний двірець.

125

Цікаве питання було поставлене Олегом Головенським саме в визначенні духу чи його феноменології. Звісно, простіше розмірковувати в контексті, а от в аспектах постнауки й міждисциплінарних моментах є питання. Якщо б це питання досліджував Кант чи Дельоз -

88

Його не стало, і прогресивний світ ридма заридав. Ще з місяць будуть жалісливі жаби плавати соцмеражами і розбрискувати цитатки про "темну матерію", "темну енергію", "гравітацію", оплакувати віртуальні частинки субтильного Стіві. Порядна, засмартована ін

270

Колись я визначив для себе роль Дельоза саме в створенні концепції «подія—явище», потім звісно, окреслив важливість Цілого з комбінацій малого, форм з деталей, імен та дієслова.. але завжди було бажання все прищепити до умовного єдиного

448
20.03.2018

Дивну морську істоту знайшли мертвою на березі острову Сент-Сімон, що в штаті Джорджія. Загадкову знахідку вже порівняли з Лохнеським чудовиськом. На мертву істоту натрапив американець Джефф Воррен під час відпочинку з сином в Уольф-Айлендському запов

99
15.03.2018

У деяких містах планети НЛО бачать особливо часто, зокрема в американському Бостоні. Історія спостережень за непізнаним тут налічує кілька століть. І ось недавно ще один випадок - в Бостоні зафільмували відео з НЛО. Американські автомобілісти рухалися по

422
05.03.2018

Дивні літаючі об'єкти з'явилися в небі Америки. Вони випадково потрапили прямо в прямий ефір американського телебачення. Інтернет вибухнув обговореннями про те, що ж це таке було. Загадкові кадри виклали на Youtube. На відео чітко видно, як безліч сяючих

753
24.02.2018

Батьки мусять ставитися до своєї дитини як до людини, тобто дати їй відчути, що вона людина.

1386
17.02.2018

У проповіді під час ранішньої Святої Меси в каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти» у п’ятницю, 16 лютого 2017 р., Святіший Отець перестеріг перед небезпекою вдаваного посту, що супроводжується погорджуванням іншими людь

1626 0
20.03.2018

Одного разу селянином був врятований відлюдник даос, який тонув у глибокій річці. У відповідь на цей хоробрий вчинок даос вирішив віддячити селянинові. Він привів його в свою печеру, дістав зі схованки три чарівні речі і поклав їх перед селянином, сказав

106
19.03.2018

Мешканець Івано-Франківська придбав в торговому центрі "Метро" рибу з "сюрпризом".

3711
17.03.2018

Сьогодні, 16 березня, в Івано-Франківську у маршрутки №28 відлетіло заднє колесо. У салоні великогабаритного автобуса "МАН" знаходилися пасажири, але, на щастя, ніхто не постраждав, повідомляє кореспондент Фіртки. У маршрутному таксі під час руху задню

1946
16.03.2018

Відома франківчанка, актриса Ірма Вітовська стала “Жінкою України 2018” в галузі “Культура”.

860
16.03.2018

Вчора, 14 березня до Івано-Франківська зі своїм проектом JuniorZ завітав відомий український шоумен Олександр Педан. Про це інформує кореспондент Фіртки. Після всіх офіціозів Олександр Педан відвідав один із відпочинкових закладів міста, де повеселив ві

792