Івано-Франківськ може стати господарем ЄВРОБАСКЕТУ-2015?

 

Наша країна виграла тендер на проведення чемпiонату Європи з баскетболу. Саме про це кореспондент "Експресу" поговорив з Олександром Волковим, який нинi очолює Федерацiю баскетболу України.

 

- Опишiть, будь ласка, якою ви бачите баскетбольну Україну за три роки... 


- Скромна мрiя - побачити 2015 року чотири сучаснi потужнi арени, а завдання-максимум - десять споруд. Вони прийматимуть не лише баскетбольнi змагання, а й гандбольнi, волейбольнi, хокейнi та з iнших видiв спорту. Це - абсурд, що наша країна досi не має жодної сучасної накритої спортивної споруди. Та нарештi ми почали рух до цивiлiзацiї. 



- Завдання-мiнiмум - чотири споруди. Маєте на увазi мiста, що проводитимуть футбольне Євро-2012? Вони - фаворити, якщо порiвняти з iншими?


- Так, Київ, Донецьк, Харкiв та Львiв - нинi фаворити. Завдяки футбольному Євро цi мiста мають кращi умови, аби прийняти гостей. Аеропорти, готелi, дороги, сервiс, медичне обслуговування, безпека. Мiжнародна федерацiя баскетболу попросила нас, щоб саме в цих мiстах вiдбувались змагання. Однак iншi також матимуть шанс. Якщо Iвано-Франкiвськ чи Запорiжжя налагодять iнфраструктуру, вони теж можуть набути статусу господарiв Євро-2015.



- Що ми маємо на сьогоднi? Пiдготовку слiд починати з нуля?


- Нi, ми маємо арени в Днiпропетровську та Києвi. За три з половиною роки мусимо звести ще кiлька спортивних споруд. Це - основна мета. З усiм iншим можна впоратися. Все-таки за масштабом баскетбольне Євро буде меншим, анiж футбольне. Невже Львiв чи Харкiв не приймуть 5 тисяч iноземних баскетбольних фанатiв пiсля того, як вони витримають приїзд 15 -- 20 тисяч футбольних уболiвальникiв?



- Ви згадали про арену в Києвi. Невже у столицi не зведуть нової споруди?


- Палац спорту готовий прийняти матчi групового раунду. Однак органiзацiя фiналу потребує значно бiльшого примiщення. За вимогами ФIБА, щоб провести матчi групового раунду, треба мати майданчик iз трибунами щонайменше на 6 тисяч глядачiв. Другий груповий етап -- на 10 тисяч, а фiнал має побачити 15 тисяч чоловiк. Усе йде до того, що арени в Днiпропетровську та Києвi реконструюють, а в iнших мiстах збудують новi споруди.



- То фiнал вiдбудеться не у столицi?


- Найiмовiрнiше, господарем фiналу стане Донецьк. Там мають намiр звести величезний хокейний стадiон, де можна буде проводити баскетбольнi поєдинки. Однак маю надiю, що головний матч вiдбудеться все ж у Києвi.


- Не можу не спитати про вартiсть спортивних об'єктiв...


- Ми вивчали досвiд iнших країн. Мiнiмальна вартiсть шеститисячної арени - майже 25 мiльйонiв євро. На п'ять мiльйонiв бiльше коштує десятитисячна споруда. Ну а найбiльша арена для фiналу потягне на 50 мiльйонiв євро. Виходить, на арени Україна має витратити щонайменше 150 мiльйонiв.



- Не всi вболiвальники зрадiли перемозi в тендерi. Вони побоюються, що це стане ще одним приводом для зловживань -- бо на будiвництвi спортоб'єктiв можна буде красти державнi кошти...


- Я не бачу жодного мiнуса. Ми маємо змiнити спортивну Україну. Євро мине, а iнфраструктура зостанеться. Зрештою, маю надiю, що об'єкти будуватиме не сама держава, а з допомогою приватного капiталу. Україна витратиться один раз. I в майбутньому зможе приймати чемпiонати Європи чи свiту з гандболу, волейболу та iнших видiв спорту. Хiба це зле для уболiвальникiв? До того ж у спортивних спорудах можна буде влаштовувати концерти й iншi заходи, якi приноситимуть прибутки.


11.01.2012 2212 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

636
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1850 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1116 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

540
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6891 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11361 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

320

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1054

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1099

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1095
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

264
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1067
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

834
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

728
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2933
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4423
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18426
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

295
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

340
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

650
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

755