Івано-Франківському обласному радіо – 78 років

Тридцять хвилин щоденного мовлення, десятеро працівників, невелике приміщення на вулиці Незалежності – у січні 1940 року в Станіславі (Івано-Франківську) Станіславський радіокомітет (сьогодні – це Івано-Франківська філія Національної суспільної телерадіокомпанії України) розпочав трансляцію обласних радіопередач.

 

Випуски складалися з новин, газетних матеріалів і музики. Як зазначив Роман Андріяшко, генеральний директор ОДТРК "Карпати" у 1990–2008 роках, значення цієї події на той час важко було переоцінити.

 

Вперше за всю історію Прикарпаття жителі краю отримали можливість дізнаватися про вагомі події, факти, важливі явища області, знайомитися з цікавими й яскравими особистостями, долучитися до надбань культури і мистецтва, духовних скарбів народу. Упродовж років змінювалися керівники, працівники, адреса, проте ОДТРК "Карпати" завжди залишалася відкритою для слухача.

 

У 1990 році перед мікрофоном радіо виступило близько 10 тисяч людей.

 

"Сьогодні ми переживаємо унікальний період в колективі, який, з одного боку, є найдавнішим носієм традицій фахової журналістики в своєму регіоні, а з іншого – наймолодшим мовником в системі українського Суспільного", – розповідає продюсерка філії ПАТ "НСТУ" "Івано-Франківська регіональна дирекція "КАРПАТИ" Галина Держипільська.

 

Ще донедавна Івано-Франківська ОДТРК залишалася єдиною обласною державною телерадіокомпанією, в якій була відсутня телевізійна складова – лише радіо. І лише три роки тому ТРК розпочала мовлення в цифровому мультиплексі МХ-5. І сьогодні Івано-Франківська філія Суспільного – не тільки в мережі дротового радіо, на частотах УКХ-діапазону, а й на цифровій платформі, в кабельній мережі телебачення та Інтернеті.

 

"Ми є творчим колективом, що плекає культуру відповідальної та чесної журналістики, мета якої – пошук правди. Наша місія, як філії суспільного мовника, – бути засобом для обговорення основних цінностей суспільства: інформувати, виховувати, розважати. Бути командою. В першу чергу, командою суспільного мовника регіону, а також, спільно з колегами з інших філій, командою загальноукраїнською", – зазначає Галина Держипільська.

 

За словами продюсерки Івано-Франківської філії Суспільного, у 2018 році глядачів та слухачів ТРК "Карпати" чекає багато нового. Основою програмної політики залишатимуться новини, які і надалі відповідатимуть інформаційним стандартам суспільного мовлення.

 

Цього року з’явиться і ранкова програма інформаційно-розважального характеру "Добрий ранок", яка щодня надаватиме глядачам не лише корисну та потрібну інформацією, але й створюватиме атмосферу позитиву, заряджатиме енергією. У прямому ефірі на радіо та телебаченні виходитиме і щоденна програма "Тема дня".

 

Журналісти обиратимуть найбільш обговорювану подію дня та з експертом у студії її досліджуватимуть.

 

"Зміни лише починаються, – ділиться продюсерка. – І найважливіше для нас, як представника Суспільного мовника на Прикарпатті, – це довіра слухача та глядача. Адже наше завдання – оперативно та об’єктивно відповідати на запити часу та суспільства. Ми віримо у відкритий та прозорий світ спілкування для громадської користі. Тож, долаймо вершини разом!".

 

за матеріалами Суспільне


17.01.2018 1003 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1119
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2479
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2086
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2136
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6455 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2419 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

292

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1117

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1142

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1358
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

239
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

562
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2027
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26478
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

525
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10428 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7970
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

507
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

371
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

520
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

594
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1544