Їсти здорову їжу - шкідливо

 

/data/blog/53301/41dd4e3e03a21c685d513909858282d9.jpg

 

Фахівці давно вивчають явище підвищеного інтересу до якого-небудь типу харчування. Феномен болючою захопленості корисним харчуванням носить назву нервова орторексія.

В харчовий раціон входять екологічно чисті фрукти, пророщені злаки, кришталево чиста вода. Цукор, сіль, чіпси і пиво викликають огиду. При будь-якому зручному випадку займаємося спортивної тренуванням. Здавалося б ідеальне ставлення до свого здоров’я. Але… це може бути розладом психіки під назвою орторексія.

Не те, що здається
«Орторексія» в перекладі на російську – «правильний апетит». Симптомом цього захворювання є фанатичне ставлення до здорового харчування. Найбільш піддані цьому захворюванню молоді дівчата. Вони в гонитві за ідеальною фігурою, без зайвих кілограмів, здатні дотримуватися навіть самі строгі дієти. Інтернет, газети, книги, журнали та інші ЗМІ переповнені порадами по схудненню. Вивчивши це величезна кількість інформації, дівчата виробляють свій власний тип живлення, часто він досить екзотичний. Таким чином, бажання харчуватися правильно доходить до абсурду, викликаючи психічне захворювання.

Орторексія не обходить стороною і зрілих, успішних людей. Перебільшуючи свої недоліки, вони намагаються позбавитися від них. Так, коли-то Гвінет Пелтроу здолала страх перед зайвими кілограмами. Вона виключила зі свого раціону цукор, борошняні вироби, кава, томати, м’ясо, молоко, картопля і стала харчуватися по японській системі «макробиоика». Щоб не порушити правила, які вона сама поставила перед собою, Гвінет перестала ходити по ресторанах. Вона почала нав’язувати свою точку зору на правильне харчування оточуючим її людям і в результаті розлучилася з красенем Бредом Пітом, який категорично не хотів переходити на вегетаріанське харчування.

Постраждала від даного захворювання і Джері Холлівел. Мріючи схуднутивона настільки зациклилася на здоровому харчуванні і способі життя, що перестала відвідувати вечірки, світські прийоми. А все тому, що боялася з’їсти який-небудь із присутніх там частувань. Харчувалася вона тільки тим, що для неї приготує її особистий кухар. В результаті, все це завершилося розладом психіки, яка, на щастя, вдалося вилікувати.

У медичній літературі згадування про таке захворювання як орторексія з’явилося відносно недавно, кілька років тому.

Хто схильний орторексії
Психотерапевти вважають, що найбільш схильні до цього захворювання самокритичні, схильні до постійного самоаналізу, самопізнання особистості, а також люди з іпохондричним синдромом, приписують собі помилкові захворювання.

Також відносяться до групи ризику люди, яким вселяють, що вони бездарні, не самостійні, не здатні ні на що. Для них відмова від улюблених продуктів – доказ того, що вони можуть контролювати ситуацію, що вони спроможні й тверді. Але часто за підвищеної захопленістю здоровим способом життя ховається відсутність життєвого сенсу, душевна порожнеча. Ці люди намагаються заповнити своє життя хибним змістом. За допомогою якого, вони хочуть уникнути вирішення цих проблем (одруження, пошук житла, народження дитини тощо).

Товариство фанатів здорового харчування
Відкрив феномен орторексії Стівен Бретмен. Він написав книгу «Пристрасть до корисних продуктів: як подолати одержимість правильним харчуванням». Стівен відчув на собі всю тяжкість цього захворювання. Він і його однодумці створили комунну, що об’єднує людей, які їли тільки екологічно чисті продукти. Стівен купив ранчо, на якому зі своїми соратниками став вирощувати фрукти і овочі, якими вони і харчувалися. М’ясо і рибу вони виключили зі свого харчування повністю, як і мед, часник і цибулю.

Учасники комуни вважали грішниками тих, хто чистив від шкірки і нарізав овочі. Оскільки із-за цього вони втрачали більшість своїх корисних речовин. Пройшовши цій дієті півроку, Стівен почував легкість та приплив сил і енергії. Але з часом Стівен почав посилювати правила харчування, а за невиконання їх карав себе 2-3 дні голодування.

Результат такої поведінки – нервовий розлад. Врятував Бретмана чернець, з яким він познайомився випадково. Він зміг переконати Стівена, що не можна бути настільки фанатичним по відношенню до харчування.

Стівен Бретман досі переконаний в тому, що присутність фруктів і овочів в харчовому раціоні дуже корисно, але тепер він знає як небезпечно зациклюватися на здоровому харчуванні

 

Франківчани


03.06.2014 1347 1
Коментарі (1)

Гість 2014.06.04, 10:21
А при чому тут здорова їжа? То давайте їсти непотріб з хімією, яким закидані наші магазини! Здорова їжа до описаних відхилень не має ніякого відношення.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

737
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2306
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2026
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2043
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6171 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2329 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

200

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1022

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1011

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1272
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

119
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

500
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1959
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26385
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

447
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10361 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7901
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

454
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

301
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

456
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

531
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1464