агенція новин

Ірина Висоцька: Я не уявляю себе без автоспорту

 

/data/blog/124436/b1789dfc3262168fc6c4f7d20aa7d2b4.jpg

 

Автоспорт для неї став другим диханням. Вона вперше сіла за кермо у 5 років, на батькових колінах, весь час мріяла про власну машину, а зараз вона професійна автогонщиця, чи не єдина дівчина у цій справі. Ірина Висоцька – автогонщиця, автомобільний журналіст, експерт та телеведуча. Більше про спортивне водіння, чоловічу конкуренцію і захоплення поговорили з Іриною Висоцькою.
 

– Ірино, чому саме автомобілі?
 

– Це моя шалена пристрасть. Я з дитинства закохана в автомобілі. Вже у свої п’ять років я сіла за кермо, правда у тата на колінах. У мене було нестримне бажання водити автомобіль, ба більше, я мріяла купити свою машину. Завжди просила друзів дати хоча б трішки поводити машину. Мені було байдуже яка це буде машина, головне, щоб вона у мене була. Тоді першою стала Таврія. Не знаю, як вона «вижила» після мого водіння. Напевне тоді мрія мого життя збулася. Я не уявляю себе без автомобіля. Згодом я почала мріяти про Субару. Тоді мене ще не цікавив автоспорт професійно, я просто хотіла Субару. Магічним чином сталося так, що у мене з’явилась саме ця машина, і я знову була найщасливішою.
 

14642503_1435912296437325_2896471994830298816_n
 

– Чи розділяли таке вподобання ваші різні та друзі?
 

– Тато завжди мене підтримував, він також автомобіліст. Подружки мене не розуміли, але коли у мене з’явилась машина, вони зрозуміли, що я найщасливіша, бо мріяла про це все життя.
 

– Коли почали займатися автоспортом професійно?
 

– Випадково я потрапила на з’їзд всіх «субаристів» України, де потрібно було проїхати по треку. Я потрапила в десятку найкращих, просто проїхавшись. Тоді я збагнула, що у мене це виходить, і подумала, чому б не спробувати займатися цим професійно. Почала плідно навчатись, відвідувати заняття з тренером.
 

– Коли ви вперше брали участь у змаганні?
 

– Перше моє змагання було ще з Таврією, це був 2007 рік. За кермом тоді я була тільки п’ять місяців, але це не завадило здобути перемогу. Мені запропонували прийняти участь у змаганні, це було 8 березня. Спочатку було страшно. Я могла зробити будь-які трюки в місті чи у полі, та от на змаганні – не знала чи вийде. Пригадую, я так хвилювалася, що мало не «завалила» кваліфікацію (це для того, щоб знати хто за ким має стартувати). Я двічі не проїхала фігуру, поїхала не туди, куди потрібно. Потім я зібралася і вже з третього разу пройшла. Мій тато не знав, що я їду на змагання. Я думала, що він сваритиметься, та він вже від когось дізнався, і дуже радів за мене. Коли ти займаєшся тим, що любиш – завжди буде успіх.
 

11011964_837280203015223_8168504529367088209_n
 

– У якому віці ви навчились добре водити машину?
 

– Ну… Я почала з п’яти років (сміється). Цікаво те, що з першого разу я не здала на права. Не пройшла ще на правилах, тому до їзди не допустили. Іншого разу, коли я все ж таки здала правила, була настільки самовпевнена, що позбивала всі колеса. Права мені дали, але шоу я влаштувала чимале.
 

– Де ви тренувалися, навчалися автоспорту?
 

– У Франківську немає місця для тренування на автомобілях, тому я довгий час тренувалась у Києві. У мене на першому місці був автоспорт. Згодом я перейшла в іншу галузь, почала займатися перегонами у горах. Зараз я націлена на закордонні змагання, у мене вже було кілька змагань.
 

– Які саме змагання у автогонщиків?
 

– Є дуже багато різних змагань автоспорту: більш аматорські, професійні, є чемпіонати України, дрег-рейсінг, кільцеві та ралійні перегони і багато інших. Напередодні змагань потрібно пройти техогляд та медичний контроль. Бути учасником перегон не так просто, оскільки потрібно підготувати не тільки машину, а й себе. На змагання потрібно їхати у компанії хорошого механіка та мати багато додаткових запчастини, автомобільну “технічку”. У цій справі необхідно все ретельно спланувати. Змагання ми записуємо на відео, тому є чудова нагода побачити свої помилки та проаналізувати їх.
 

12115737_1161514480543776_5209630084770431409_n
 

– Чи бували під час змагань форсмажори?
 

– Пригадую, у мене були змагання в Закарпатській області, а наступного дня змагання у Києві, з самого ранку. Я залишила всіх і відразу, на тому ж автомобілі подалася у столицю.
 

– Чи маєте ви конкурентів?
 

– У автоспорті дуже велика конкуренція. Суперник може бути краще підготовленим у технічному плані, тому часто з таким автомобілістом важко змагатися. Перемога у змаганнях – це лотерея. Говорячи про кільцеві перегони, то там не можна допустити жодної помилки. Потрібно видати все на одному диханні. Потрібно зосередитись на тому, що ви робите, але часто адреналін бере верх. Якщо у вас є проблеми, турбує щоденне, то після одного змагання – моментально все відпускає.
 

Які змагання вважаються найбільшим досягненням для автогонщика?
 

Автогонщики хлопці, здебільшого впевнені, що вони вже майстри своєї справи і їм не потрібні змагання. Проте, мало хто присвячує цій справі себе повністю. Є люди, котрі навчають цій справі професійно, як от мій тренер, який навчав мене всьому, він був професіоналом та не шкодував мене. Після занять я завжди була втомленою, але задоволеною, бо результат був відчутним з кожним заняттям.
 

10011899_10203033007161319_8896837132785243164_o
 

– Чи багато ви знаєте дівчат-автогонщиць? Наскільки складно дівчині бути в автоспорті?
 

Насправді, дівчат одиниці. Здебільшого приходять ненадовго. Пробують себе сестри, дівчата чи жінки гонщиків. Протягом цього року я не зустрічала на змаганнях дівчат взагалі. В середньому, якщо чоловіків автогонщиків 1000, то жінок – 5.
 

– Як сприймають чоловіки жінку-автогонщицю?
 

Чоловіки нас люблять та приділяють багато уваги. Якщо дівчина розуміється у автомобілях, знає, що таке механіка – для чоловіків це дуже круто.
 

– Чи піддаються вам хлопці під час змагань?
 

Ні, в жодному разі. Ба більше, вони ще можуть хитрувати. Напевне мають острах, що їх «підріже» дівчина. Вони не вважають, що мені потрібно піддаватися, тільки через те, що я дівчина.
 

Коли я тільки влилась в цю справу, почало з’являтися багато знайомих та друзів і закордонних. Існує вже певна тусовка автогонщиків. Нас завжди об’єднує одне захоплення, одна спільна зацікавленість та любов до машини.
 

personavysotska3
 

– Чи не виникає бажання зробити різні трюки їдучи містом?
 

Коли не було автоспорту, то це робилося постійно: щодня, щовечора. Зараз вже є відповідні місця для того, щоб показати свої вміння. Я проти екстремальної їзди у місті. Катання вночі по місту, коли може трапитися будь-що – це не гонки. Звісно, я розумію, що молодим цікаво їздити проти правил, але чомусь коли потрібно проїхатися на змаганнях із секундоміром та за всіма правилами – сміливих мало. Це все ризик, як для самого водія, так і перехожих.
 

– Розкажіть більше про закордонні змагання. Якщо порівнювати рівень цієї справи за кордоном та в Україні, на якому ми місці?
 

– Ми приїхали на змагання у Польщу, та не на виступ, а із компанією. Тоді я я вперше на чужому автомобілі виборола третє місце. Судячи з цієї ситуації, їхній рівень не настільки високий. Звісно, є різні чемпіонати, але мені здається, що в Україні сильніші пілоти.
 

Ігор Фальчук – мій перший вчитель, котрий зараз живе у США, розповідає, що коли приїхав на американський слалом, зрозумів, що у нас набагато складніші фігури, а тут легкі перепони, які швидко запам’ятовуються. У нас якось все солідніше.
 

12074939_1157321097629781_6193074914731922126_n
 

– Чи немає бажання навчати, тренувати бажаючих водінню?
 

У нас була ідея створити школу водіння для жінок. Хлопці завжди вважають, що вони класно їздять, а жінки напевне хотіли б їздити краще, аніж чоловіки. Та я не знаю, чи з мене вийде вчитель.
 

Як поєднуєте дві діяльності: журналістику та автоспорт?
 

– Все моє свідоме життя пов’язане з машинами. Я працюю в автомобільній справі, як мій батько та чоловік. Мене завжди цікавили машини та все, що з ними пов’язано, це вже невід’ємна частина мене. Коли я почала займатися автоспортом, мені запропонували вести у журналі рубрику «Тест-драйв», згодом я стала автомобільним експертом у цьому виданні. З часом почали знімати відео тест-драйви. Спочатку був промо-ролик, а далі – тест-драйви різних авто. Це досить складно, оскільки у нас немає великого бюджету. Проте, у нас чудова команда, ми працюємо з цікавими автомобілями і нам це подобається. Мені імпонує роль ведучої та вся підготовка матеріалу. Взагалі, я ніколи не думала про журналістику, але так вже склалося.

 

13668733_1207052726025370_1657788484488063911_o
 

– Було лячно вперше у ролі ведучої?
 

– Вперше ми знімали минулого квітня. Пригадую, що я не могла вимовити і п’яти речень протягом години, я забувала текст, відповідала погляд від камери. Говорити на камеру та при цьому їхати за кермом чужого автомобіля – це було для мене не найлегшим завданням. Проте, порівнюючи зараз першу передачу та останню, помітно кардинальну різницю.

 
– Що побажаєте франківцям?
 

– Мені здається, якщо чогось дуже хочеться, то не вартує переконувати себе, що це непотрібно. Якщо хочеться – робіть. Можливо нагоди такої більше не буде. Якщо до чогось прагне душа – потрібно на всі перепони закрити очі.

 

vezha.org

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


24.01.2017 264 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
17.03.2018
Ростислав Ковтун

Перемогу в шоу «Громада на мільйон» виборола прикарпатська громада - Печеніжинська ОТГ. Фіртка поспілкувалася із головою ОТГ та головний ідейником участі в проекті Ігорем Довіраком.

712
16.03.2018

До Вашої уваги підсумки одинадцятого в цьому році тижня від історика, блогера, нашого експерта Мирослава Кошика. У випуску говоримо про Росію, Надію Савченко та комуністичні традиції в Івано-Франківську.

819
16.03.2018
Олександр Шевченко

Днями на Комітеті з питань бюджету Верховної Ради України намагались «просунути» питання розподілу дотацій АПК. Так, це саме ті 4 млрд. грн. державних дотацій сільгоспвиробникам...

434
15.03.2018

Формальним приводом до спілкування з головним тренером БК Говерла Павлом Піскарьовим стали плани команди на плей-оф.

223
12.03.2018
Тарас Прохасько

Оскільки кожен простір є простором ще й тому, що має сполучення з іншим простором, має вхід, вихід, дірку, канал, через які відбуваються перетікання просторів...

442
12.03.2018
Дмитро Рясний

Боротьба за шахти Олександра Януковича набирає обертів. На активи претендують люди енергетичного міністра Ігоря Насалика та команда наближеного до президента нардепа Ігоря Кононенка.

700

Останнім часом мені щось часто доводиться блудити між епохами й імперіями. От і цього разу, повертаючись з південно-східної окраїни цісарства - з Карпат, я потрапив на залізничний двірець.

36

Цікаве питання було поставлене Олегом Головенським саме в визначенні духу чи його феноменології. Звісно, простіше розмірковувати в контексті, а от в аспектах постнауки й міждисциплінарних моментах є питання. Якщо б це питання досліджував Кант чи Дельоз -

26

Його не стало, і прогресивний світ ридма заридав. Ще з місяць будуть жалісливі жаби плавати соцмеражами і розбрискувати цитатки про "темну матерію", "темну енергію", "гравітацію", оплакувати віртуальні частинки субтильного Стіві. Порядна, засмартована ін

220

Колись я визначив для себе роль Дельоза саме в створенні концепції «подія—явище», потім звісно, окреслив важливість Цілого з комбінацій малого, форм з деталей, імен та дієслова.. але завжди було бажання все прищепити до умовного єдиного

410
15.03.2018

У деяких містах планети НЛО бачать особливо часто, зокрема в американському Бостоні. Історія спостережень за непізнаним тут налічує кілька століть. І ось недавно ще один випадок - в Бостоні зафільмували відео з НЛО. Американські автомобілісти рухалися по

343
05.03.2018

Дивні літаючі об'єкти з'явилися в небі Америки. Вони випадково потрапили прямо в прямий ефір американського телебачення. Інтернет вибухнув обговореннями про те, що ж це таке було. Загадкові кадри виклали на Youtube. На відео чітко видно, як безліч сяючих

679
02.03.2018

Вчені знайшли мікроби, які впродовж десятиліть перебували у стані глибокого сну. Після опадів мікроорганізми відновили свою активність. Знайдені мікроби були виявлені у найбільш посушливій частині пустелі Атакама, що у Південній Америці, передає видання

513
24.02.2018

Батьки мусять ставитися до своєї дитини як до людини, тобто дати їй відчути, що вона людина.

1306
17.02.2018

У проповіді під час ранішньої Святої Меси в каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти» у п’ятницю, 16 лютого 2017 р., Святіший Отець перестеріг перед небезпекою вдаваного посту, що супроводжується погорджуванням іншими людь

1547 0
05.03.2018

Один відомий священик, передчуваючи близьку смерть і будучи в лікарні, попросив лікаря покликати до нього мера і губернатора.

947
19.03.2018

Мешканець Івано-Франківська придбав в торговому центрі "Метро" рибу з "сюрпризом".

3364
17.03.2018

Сьогодні, 16 березня, в Івано-Франківську у маршрутки №28 відлетіло заднє колесо. У салоні великогабаритного автобуса "МАН" знаходилися пасажири, але, на щастя, ніхто не постраждав, повідомляє кореспондент Фіртки. У маршрутному таксі під час руху задню

1867
16.03.2018

Відома франківчанка, актриса Ірма Вітовська стала “Жінкою України 2018” в галузі “Культура”.

795
16.03.2018

Вчора, 14 березня до Івано-Франківська зі своїм проектом JuniorZ завітав відомий український шоумен Олександр Педан. Про це інформує кореспондент Фіртки. Після всіх офіціозів Олександр Педан відвідав один із відпочинкових закладів міста, де повеселив ві

728