Інвестиції та міжнародні ринки: у Франківську бізнесмени з Литви та України обговорили шляхи співпраці (ФОТО)

В Івано-Франківську відбувся Бізнес-форум «Литва-Україна: досвід Європейського Союзу для Івано-Франківської області». 

Майданчиком для дискусії виступила Торгово-промислова палата Івано-Франківської області, інформує Фіртка.

До Івано-Франківська на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом прибула численна делегація у складі якої представники влади та бізнесу.

Мета візиту - поглиблення наявної співпраці та можливі напрямки розширення двостороннього торговельно-економічного співробітництва, партнерство у галузях освіти, інновацій, культури, сільського господарства.

"Сьогодні до Івано-Франківська приїхала литовська бізнес-делегація – більше ніж 10 осіб, які представляють різні сфери бізнесу та університети. Мета зустрічі –пошук партнерів в Україні, зокрема на Івано-Франківщині та допомога українським партнерам працювати на європейському ринку. Литва вже має 15 років такого досвіду. Ми знаємо, що вам порадити і вказати на ті помилки, які зробили ми і щоб ви їх не повторювали. Хочемо допомагати українському бізнесу нарощувати співпрацю з ЄС», - зауважив Марюс Януконіс.

Відтак, гість радить українським партнерам бути більш активними на міжнародному ринку, не боятися відкривати нові можливості, не боятися брюссельської бюрократії та домовлятися. Але, у першу чергу, потрібні законодавчі зміни.

«Можливостей є багато і ми це бачимо. Потрібно зробити також і домашню роботу – змінити деяке законодавство і прийняти європейські стандарти. Це процес не простий, бо потрібні сертифікати на продукцію, яка могла б потрапити на ринок ЄС та багато інших технічних питань. Є ще питання і правильного написання проектів. У цьому також можемо допомогти», - додав посол.

Щодо Івано-Франківська, то міська влада пропонує литовським колегам співпрацю у галузі швейного бізнесу, ІТ, енергетики.

«Литва – наш давній партнер. Ми зараз у пошуках інвесторів і литовська сторона – це достатньо природній союзник для України та зокрема для Івано-Франківська. Стараємося знайти порозуміння. Делегація достатньо представницька. Ми шукаємо точки дотику, де б можна було відкрити спільний бізнес. Їм цікава співпраця між університетами, швейний бізнес, енергетика, сфера виробництва ІТ-технологій. Тобто, спектр достатньо широкий. Це перша робоча зустріч і думаю, що після неї будемо чітко працювати по напрямках. Наше завдання – допомагати, сприяти», - відзначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Про перспективу інвестування та створення спільних україно-литовських підприємств говорить і голова Вільнюської торгово-промислової палати Сигітас Леонавічус.

«Торгово-промислові палати України та Литви – це майданчик для діалогу бізнесу двох країн. Ми шукаємо партнерів для створення спільних підприємств, хочемо допомагати вашому бізнесу виходити на європейський ринок, використовуючи інфраструктуру нашої торгово-промислової палати, фінансові знання, юридичну базу. Є економічні зони, промислові банки. Багато компаній з України це вже роблять у Литві, маючи тут сировинну та ресурсну базу.  І це все потрібно робити узгоджено. Ми маємо досвід, знаємо як робити європейські інвестиційні проєкти. Знаємо, як маленькому ринку вийти на світовий ринок. З цим ми й приїхали», - відзначив Сигітас Леонавічус.


Довідково:

Між Івано-Франківщиною та Литвою налагоджена широка співпраця. За останні роки імпорт литовських товарів в області зріс майже у десять разів і наразі становить 10,1 млн доларів США. Завозили литовці здебільшого мінеральні палива, нафту і нафтопродукти, електричні машини.

Днями повинна запрацювати нова сонячна електростанція на 12 МВт у Галицькому районі. Це перша значна інвестиція литовського бізнесу в Івано-Франківщину.

Фотогалерея


06.11.2019 1799 2
Коментарі (2)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1925
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1840
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1840
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5422 44
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2132 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1491

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

713

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

771

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

965

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

991
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1748
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3657
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10230
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26116
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10162 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7693
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

874
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

139
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

234
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

363
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1259
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

858