агенція новин

Інвестиції та міжнародні ринки: у Франківську бізнесмени з Литви та України обговорили шляхи співпраці (ФОТО)

В Івано-Франківську відбувся Бізнес-форум «Литва-Україна: досвід Європейського Союзу для Івано-Франківської області». 

Майданчиком для дискусії виступила Торгово-промислова палата Івано-Франківської області, інформує Фіртка.

До Івано-Франківська на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом прибула численна делегація у складі якої представники влади та бізнесу.

Мета візиту - поглиблення наявної співпраці та можливі напрямки розширення двостороннього торговельно-економічного співробітництва, партнерство у галузях освіти, інновацій, культури, сільського господарства.

"Сьогодні до Івано-Франківська приїхала литовська бізнес-делегація – більше ніж 10 осіб, які представляють різні сфери бізнесу та університети. Мета зустрічі –пошук партнерів в Україні, зокрема на Івано-Франківщині та допомога українським партнерам працювати на європейському ринку. Литва вже має 15 років такого досвіду. Ми знаємо, що вам порадити і вказати на ті помилки, які зробили ми і щоб ви їх не повторювали. Хочемо допомагати українському бізнесу нарощувати співпрацю з ЄС», - зауважив Марюс Януконіс.

Відтак, гість радить українським партнерам бути більш активними на міжнародному ринку, не боятися відкривати нові можливості, не боятися брюссельської бюрократії та домовлятися. Але, у першу чергу, потрібні законодавчі зміни.

«Можливостей є багато і ми це бачимо. Потрібно зробити також і домашню роботу – змінити деяке законодавство і прийняти європейські стандарти. Це процес не простий, бо потрібні сертифікати на продукцію, яка могла б потрапити на ринок ЄС та багато інших технічних питань. Є ще питання і правильного написання проектів. У цьому також можемо допомогти», - додав посол.

Щодо Івано-Франківська, то міська влада пропонує литовським колегам співпрацю у галузі швейного бізнесу, ІТ, енергетики.

«Литва – наш давній партнер. Ми зараз у пошуках інвесторів і литовська сторона – це достатньо природній союзник для України та зокрема для Івано-Франківська. Стараємося знайти порозуміння. Делегація достатньо представницька. Ми шукаємо точки дотику, де б можна було відкрити спільний бізнес. Їм цікава співпраця між університетами, швейний бізнес, енергетика, сфера виробництва ІТ-технологій. Тобто, спектр достатньо широкий. Це перша робоча зустріч і думаю, що після неї будемо чітко працювати по напрямках. Наше завдання – допомагати, сприяти», - відзначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Про перспективу інвестування та створення спільних україно-литовських підприємств говорить і голова Вільнюської торгово-промислової палати Сигітас Леонавічус.

«Торгово-промислові палати України та Литви – це майданчик для діалогу бізнесу двох країн. Ми шукаємо партнерів для створення спільних підприємств, хочемо допомагати вашому бізнесу виходити на європейський ринок, використовуючи інфраструктуру нашої торгово-промислової палати, фінансові знання, юридичну базу. Є економічні зони, промислові банки. Багато компаній з України це вже роблять у Литві, маючи тут сировинну та ресурсну базу.  І це все потрібно робити узгоджено. Ми маємо досвід, знаємо як робити європейські інвестиційні проєкти. Знаємо, як маленькому ринку вийти на світовий ринок. З цим ми й приїхали», - відзначив Сигітас Леонавічус.


Довідково:

Між Івано-Франківщиною та Литвою налагоджена широка співпраця. За останні роки імпорт литовських товарів в області зріс майже у десять разів і наразі становить 10,1 млн доларів США. Завозили литовці здебільшого мінеральні палива, нафту і нафтопродукти, електричні машини.

Днями повинна запрацювати нова сонячна електростанція на 12 МВт у Галицькому районі. Це перша значна інвестиція литовського бізнесу в Івано-Франківщину.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня

Фотогалерея


06.11.2019 691 2
Коментарі (2)

Çàãðóçêà...

06.12.2019

У порівнянні з минулорічним бюджетом області, бюджет 2020 зменшений майже втричі.

340
04.12.2019
Марія Лутчин

Chevrolet Volt входить у ТОП-10 найпопулярніших у світі плагін-гібридів у плані максимально довго «чистого» електропробігу.

568
25.11.2019
Лілія Горковенко

Статистика доволі моторошна та невтішна. Тому Фіртка разом із поліцією вирішили розібратися, що ж є причинами аварійності на дорогах, у який час трапляється найбільша кількість ДТП і які дороги Прикарпаття є "лідерами" щодо смертності.

2921 2
21.11.2019
Люся Грибик

Біг – простий і ефективний спосіб стабілізувати вагу та підтримувати тіло у формі. Допомагає зменшити ризики небезпечних захворювань, продовжує тривалість та якість життя, покращує настрій і самооцінку.

1124
19.11.2019

Явище корупції «живе» у політиці, бізнесі, освіті, охороні здоров'я, у системі соціального забезпечення, у силових структурах і стало для українців нормою залагодження багатьох питань. 

1348 1
18.11.2019
Олена Британська

Як координується інвестиційна діяльність в місті, до чого тут ментальність та на які проєкти Івано-Франківськ залучив кошти.

2938

Які тільки не носяться ідеології  політиків, депутатів і провладних журналістів з приводу  позитиву продажу землі.

1432 1

Невже «загнув» Павло?… Ціна моста – не більше п’ятиста (як ви читали), а лиш 212?! Що насправді – з’ясуємо на підставі досі неопублікованих(!) документів… Виявляється, ІФ ОДА ще 30.06.17 розпорядилась (№3

2797 2

Щодо нецільового використання бюджетних коштів. Почекаємо реакції влади для подальших дій.

1807

Майже всі невеликі побутові електронні прилади та пристрої живляться від батарей.

2154
06.12.2019

Біля села Бережниця Верховинського району на хребті Синиці є скельний коридор — місце, яке з давніх-давен вважається межею світів.

327
02.12.2019

Ви вірите в інопланетян? А вони у вас вірять. Принаймні, так стверджує карта України, яку науковці-уфологи нещодавно опублікували в нетрях інтернету.

289 1
27.11.2019

Військово-морські сили США підтвердили достовірність зйомки, яка зафіксувала імовірні невпізнані літаючі об’єкти.

618
06.12.2019

Впродовж двох днів делегати з усіх парафії нашої Архієпархії будуть роздумувати та давати конкретні пропозиції щодо даної тематики.

574
02.12.2019

На завершення Божественної Літургії Владика привітав усіх іменинників – Платонів та Романів, бажаючи Божого благословення та всіх Господніх ласк.

584
27.11.2019

Дівчинка приїхала в село, де нікого не знала. Вона поскаржилася татові...

593
08.12.2019

У тих, хто часто подорожує сторінки паспорта швидко закінчуються. Також це є зручним для дітей до 16 років, оскільки термін дії їх паспорта становить 4 роки.

5076 3
07.12.2019

Франківський фотограф Руслан Веселий зняв захопливі кадри зимового нічного Івано-Франківська з висоти пташиного польоту.

1078
06.12.2019

Антимонопольний комітет ухвалив рекомендації щодо встановлення цін при торгівлі високооктановими бензинами та дизельним паливом.

2256 3
05.12.2019

Міст через Бистрицю Солотвинську добудують у 2021 році.

4965