Інтерн з Івано-Франківська пройшла місячне стажування у німецькій клініці (фото)

Нещодавно з місячного стажування в університетській клініці акушерства та гінекології міста Ульм, Німеччина (Universitätsfrauenklinik Ulm) повернулась лікар-інтерн першого року навчання Івано-Франківського національного медичного університету Марта Данилко.

Стажування тривало чотири з половиною тижні та відбувалося в рамках програми з обміну Міжнародної федерації асоціацій студентів-медиків та Всеукраїнської асоціації студентів-медиків, інформують в ІФНМУ.

За цією програмою студенти медичних вишів усього світу їздять на стажування до різних країн та здобувають новий цікавий досвід у своїх спеціальностях. Так і Марта Данилко, побачивши в Інтернеті оголошення про можливість участі в стажуванні в Німеччині, вирішила спробувати. Після того, як вона подала цілу низку документів, листів та резюме, відбулась співбесіда по Skype, конкурсний відбір і зрештою інтерн здобула право на омріяне стажування.

Клініка акушерства та гінекології міста Ульм включає в себе акушерські відділення, гінекологічні відділення, центр раку, центр молочної залози, центр ендометріозу, відділення дитячої та юнацької гінекології та центр штучного запліднення та ендокринології.

«Лікарі в клініці починають свій робочий день о 6:45, — розповідає Марта Данилко. — Цілий день вони як не в операційній (у відділенні є п’ять операційних, і в кожній щодня відбувається по 4-6 операцій на), то у відділенні або в лабораторії. До речі, науковій роботі, різним дослідженням вони приділяють неймовірно багато часу. Звичайно ж тут все комп’ютеризовано, немає ніяких історій хвороби, які пишуться від руки. Рівень медичного оснащення, організованості медичної допомоги та робота персоналу поставлені на найвищому рівні. Звичайно ж, недоліки та недопрацювання є і тут — ідеальної медицини напевно не існує в принципі».

За словами Марти Данилко, щотижня в клініці хтось із колег готує маленьку доповідь для інших, де описує якесь нове клінічне дослідження чи його власне спостереження, про яке варто знати, чи якусь цікаву інформацію. Таким чином, лікарі постійно навчаються чогось нового. Щомісяця проводяться так звані внутрішні M&M Konferenz, де описуються цікаві клінічні випадки, випадки, де були допущені помилки лікарів чи медичного персоналу, обговорюють, як цього можна було уникнути.

Молодого франківського медика вразило ставлення німецьких лікарів до молодих колег.

«Тут рай для молодих спеціалістів, — говорить Марта Данилко. — Усі надзвичайно уважні та привітні до тебе, відповідають на будь-яке запитання, щодня запрошують в операційну асистувати, навіть першим асистентом. Тобі пояснюють, розказують, показують і зразу дають самому це робити. До слова, в спілкуванні мені дуже допомогло добре знання німецької, завдяки чому я не відчула жодного мовного бар’єру. Це ще раз доводить, що для сучасної людини і медика зокрема знання іноземних мов є дуже важливим і корисним».

 

Фотогалерея


12.11.2018 1038
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1257
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2552
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2127
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2183
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6581 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2468 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

359

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1170

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1299

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1425
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

295
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

145
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

598
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

58
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26528
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

564
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10478 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

50
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

59
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

419
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

558
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

634