«Імпічмент» для Василя Чуднова від прикарпатських регіоналів?

 

В минулу п’ятницю прикарпатські регіонали провели обласну партійну конференцію, яка в своїй основі несла, по суті, одну єдину мету – висунення делегатів на всеукраїнський партійний з’їзд, який відбудеться вже 30 липня в місті Києві.

 

Все інше – деталі.

 

Зазвичай такого типу заходи проста, але все ж необхідна формальність, яка проходить за чітким сценарієм та без жодних імпровізацій. Узгоджується все до найменших дрібниць - від порядку денного до списку виступаючих, проекту рішення та самого змісту текстів виступів. Головне тут – дотримання процедури. І це стосується не тільки Партії регіонів, але будь-якої іншої політичної сили – чи то провладної чи опозиційної.

 

Конференція Івано-Франківської обласної організації Партії регіонів створила неординарний прецедент, яким перекреслила вищенаведене твердження та засвідчила, що інколи відбувається відхід навіть від найбільш усталених канонів. Щоправда, слід віддати належне регіоналам, які добре постарались, щоб це ніяким чином не просочилось у ЗМІ.

 

До речі, якщо проаналізувати, то можна сміло припустити, що передчуття появи «непередбачуваних» обставин у них все ж було. Адже не даром цього разу вони чомусь відійшли від звичної для них помпезності та провели порівняно скромний партійний захід на 150 чоловік без участі представників засобів масової інформацій та виконавчої влади.  І це при тому, що присутніми на конференції були аж п’ять народних депутатів – Юрій Мірошниченко, Василь Горбаль, Василь Чуднов, Ігор Зварич та Володимир Личук.

 

Отож, повернемось до «неординарного прецеденту», про який на обласному сайті Івано-Франківської обласної організації Партії регіонів згадали одним скромним рядком в матеріалі під назвою «Прикарпатські регіонали провели партійну конференцію» (http://regions.if.ua/news/47-head/907-prikarpatski-regionali-proveli-partijnu-konferentsiju.html).

 

Йдеться ось про що: «Не обійшлося без гострої партійної полеміки. Так заступник голови обласної організації Богдан Федьків (начальник головного управління правової роботи та внутрішньої політики Івано-Франківської ОДА) не погодився з позицією свого партійного керівника Василя Чуднова щодо голосування з мовного питання».


З невідомих причин (або добре відомих) прикарпатські регіонали забули зазначити таку маленьку, але все ж суттєву, як на мене, деталь, що гостра партійна полеміка і запальний виступ заступника Богдана Федьківа заключався не тільки в його позиції незгоди щодо дій народного депутата України, голови Івано-Франківської обласної організації Партії регіонів Василя Чуднова під час голосування за мовний законопроект (Довідка: Василь Чуднов проголосував проти прийняття мовного закону в першому читанні та відкликав свій голос в другому, зазначивши, що його картка проголосувала незаконно), але й в висловленні сумнівів щодо подальшого можливого перебування Василя Чуднова на посаді голови партії та взагалі в партійних рядах.  

 

Готувався партійний переворот місцевого рівня, який зазнав фіаско. Виступ поборника «двоязичія» Богдана Федьківа в залі підтримало не більше трьох людей, і то не словами, а хаотичними оплесками. Тому всі присутні вдали, що нічого не сталось і просто продовжили роботу. Щоправда в кінці, коли питання денного вичерпались, взяв слово сам Василь Чуднов, який лаконічно, але досить влучно прокоментував все, що сталося. «Я очікував, що мене можуть не зрозуміти мої колеги зі сходу та півдня, але, що знайдеться хоч хтось, хто не підтримає моєї позиції тут – гірко і боляче».  

 

В цьому випадку всіх нас має радувати тільки одне. Хто що б не говорив, але все ж різниця між представником Партії регіонів заходу і регіоналом сходу є, і то суттєва. Ніколи западенець, навіть, якщо він і регіонал, не підтримає рішення, яке б якимось чином загрожувало його мові, культурі, державі. Звісно, виключення і з правила завжди є і у нашому випадку таким виключенням буде ця купка регіоналів, яка засудила дії людини, що не могла піти проти своєї рідної мови. Хоча, зрештою, будь-яке виключення, тільки підтверджує правило.

 

Антоніна Гарганюк, політолог


25.07.2012 2295 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1814
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1793
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1777
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5284 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2079 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1458

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

617

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

711

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

907

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

942
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1674
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3607
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10185
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26059
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10095 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7657
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

842
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1344
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

318
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1206
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

797
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1019