агенція новин

Ігор Насалик: Реорганізація музичних шкіл — буде. Подобається це комусь, чи ні

 

Сьогодні відбулася зустріч міського голови Ігоря Насалика із педагогами музичної школи №1 та батьками дітей, які навчаються у цій школі.

 

У результаті кожна зі сторін залишилася на своїй початковій позиції.

 

Міський голова заявив: реформа, попри все, буде — подобається це комусь чи ні. Але запевнив, що реорганізація не супроводжуватиметься великими скороченнями посад на педагогічного навантаження, і, особливо, не позначиться на учнях школи.

 

Сьогодні на 10.00 була призначена зустріч міського голови із педагогічним колективом музичної школи №1 та батьків учнів, які там навчаються. Мер — спізнився. А от бажаючих почути про усі нюанси реорганізації заледве вмістила зала засідань виконавчого комітету. При чому, представництва від музшколи №2 не було. Присутні були радикально налаштовані й одразу зажадали від Ігоря Насалика відмінити свої наміри та дослухатися до думки батьків та вчителів.

 

"Щороку Мінфін впередбачає на галузь культури майже 6,7 млн. гривень. а фактичні видатки становлять 12 млн. гривень. Тобто ці кошти ми дофінансовуємо із міського бюджету. На цей рік видатки на культуру ми не зменшили ні на копійку. Але я не хочу фінансувати з міського бюджету те, що насправді має забезпечувати держава. Місто із кількістю мешканців до 70 тисяч, згідно із нормативними документами, може мати лише одну музичну школу із єдиними керівництвом. Що об’єднання шкіл дасть для міста? те, що я не буду фінансувати 4 млн. гривень із міського бюджету, а вимагатиму із державного. Що зміниться для дітей, якщо буде єдина школа і матиме єдиного директора і бухгалтера?", — апелював Ігор Насалик.

 

Однак аргументи від педагогів звучали по-іншому. Викладачі музичного мистецтва наполягали на тому, що об’єднання шкіл потягне за собою неодмінні скорочення – негайні і природні, коли педагоги, через зменшення навантаження змушені будуть працювати на півставки і, відтак, покидатимуть викладання через низькі заробітні плати. Крім того, 1 музична школа не може мати по два одинакові відділи (наприклад, 2 теоретичні, 2 фортепіанні тощо), тому дітям доведеться «метатися» між корпусами (тобто — між двома музичними школами), що призведе до скорочення кількості учнів. А скорочення навантаження вплине не лише на матеріальне забезпечення педагогів, але й на якість освіти, пишуть Вікна.

 

"Я не вірю, що після реорганізації функціонуватиме повноцінна музшкола. Викладіть на сайт міської ради статут об’єднаної одиниці та порядок припинення діяльності закладів. Так, Калуш відноситься до міст третьої групи (за кількістю населення) і держава оплачує функціонування лише 1 музшколи. Але другу може утримувати громада, як це відбувається вже упродовж 60 років. Але, згідно із цими ж розпорядженнями, місто може мати 2-3 заступники, а ми маємо п’ятеро — таке собі можуть дозволити лише міста-«мільйонники». Звідси вам і економія, адже це не тільки заробітна плата, але й матеріально-технічна база", — наполягала народний депутат Ольга Сікора.

 

Проте, Ігор Насалик акцентував: реструктуризація — буде. Але зауважив: це не піде на шкоду ні колективам, ні — дітям. Зустріч не дала жодного конструктиву: кожна зі сторін залишилася при власних інтересах.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


28.01.2013 1662 1
Коментарі (1)

Çàãðóçêà...

O 2013.01.28, 19:56
А Насалик взагалі хто такий, щоб приймати такі рішення всупереч волі громади?? Мер міста - це не цар, а найнятий громадою на роботу посадовець, який повинен грамотно розпоряджатися коштами і майном, які належать громаді, і ЗВІТУВАТИСЯ перед громадою про всі дії і витрати. Нехай економить на собі і на своїх заступниках, а не шляхом ліквідації музичної школи, яка вже 60 років ефективно функціонує в місті.
21.02.2020
Ростислав Ковтун

Яке найулюбленіше заняття українців? Правильно — рахувати гроші, особливо чужі, а особливо, якщо це гроші чиновників.

1308
19.02.2020

Про місце театру і його роль, сучасного глядача та мистецтво, відмову від політичної кар’єри та плани на 2020-й.

384
15.02.2020
Марія Лутчин

"Nissan Leaf" створив своєрідний феномен серед електромобілів в Україні. Сьогодні цей автомобіль є одним із найпоширеніших і найулюбленіших електрокарів серед українських водіїв.

628
11.02.2020

За підсумками попередніх сесій прикарпатські мажоритарники 93 рази виступали ініціаторами законотворчих ініціатив – 87 разів були ініціаторами законопроєктів, а 6 разів – ініціаторами проєктів Постанов.

5389
10.02.2020
Люся Грибик

Нещодавно Прикарпаття сколихнула новина про смерть 18-річної студентки від анорексії. Дівчина займалась сироїдінням, аж поки вага не знизилася до критичного рівня. Врятувати її не вдалось...

1430
09.02.2020
Ростислав Ковтун

У Франківську люди намагаються завадити повторному продажу своїх недобудованих квартир та сподіваються на закон.

15873 6

Нещодавнє призначення вже ексголови Івано-Франківської ОДА на високу урядову посаду прямо не стосується якихось преференцій чи переваг для конкретного регіону або області.

638

Інформація насправді ніколи не була зброєю, як не дивно — здебільшого вона заважає.

337

Напевно, усі знають, що у наш часте, що ми звикли називати “політикою”, має кілька рівнів. 

942

У вересні 2018 року до першого класу вступили діти, які навчатимуться впродовж 12 років за Концепцією Нової української школи.

1273 1
20.02.2020

Неопізнані літаючі об’єкти (НЛО) над Карпатами спостерігали багато людей. Неймовірні історії про аномальні явища в Карпатах, які гуцули не могли вигадати. Шокуючі розповіді очевидців про зустрічі в горах з космічними прибульцями.  

591
11.02.2020

Хто такі мольфари, чим вони займаються та чи справді володіють надприродними силами.

3459 1
26.01.2020

Посадковий апарат "Чан'е-4" і ровер "Юйту-2" надіслали нові знімки, отримані на поверхні зворотної сторони Місяця.

1690 1
08.02.2020

Сім'я Гюрджян з Лисичанська виховує 10 прийомних дітей.

948
28.01.2020

Сьогодні місцевим жителям та гостям Івано-Франківська вже звично, що Архікатедральний і Митрополичий собор Воскресіння Христового, або як у народі просто кажуть «катедра»...

1686
11.02.2020

Одного разу почалася сильна злива. Всі діти прибігли додому, але наймолодшої доньки не було.

711
20.02.2020

Відновити цноту і знову стати незайманою - такі операції стають дедалі популярнішими в ‎Україні, кажуть лікарі.

4961 1
19.02.2020

Ніщо не об'єднує людей так, як подвійна веселка. Прекрасне видовище вразило жителів Івано-Франківська у вівторок пообіді.

3057
18.02.2020

Звідки на вулицях кінь наразі невідомо. Пошуками власника тварини зайнялися правоохоронці.

2564