Ігор Насалик: Реорганізація музичних шкіл — буде. Подобається це комусь, чи ні

 

Сьогодні відбулася зустріч міського голови Ігоря Насалика із педагогами музичної школи №1 та батьками дітей, які навчаються у цій школі.

 

У результаті кожна зі сторін залишилася на своїй початковій позиції.

 

Міський голова заявив: реформа, попри все, буде — подобається це комусь чи ні. Але запевнив, що реорганізація не супроводжуватиметься великими скороченнями посад на педагогічного навантаження, і, особливо, не позначиться на учнях школи.

 

Сьогодні на 10.00 була призначена зустріч міського голови із педагогічним колективом музичної школи №1 та батьків учнів, які там навчаються. Мер — спізнився. А от бажаючих почути про усі нюанси реорганізації заледве вмістила зала засідань виконавчого комітету. При чому, представництва від музшколи №2 не було. Присутні були радикально налаштовані й одразу зажадали від Ігоря Насалика відмінити свої наміри та дослухатися до думки батьків та вчителів.

 

"Щороку Мінфін впередбачає на галузь культури майже 6,7 млн. гривень. а фактичні видатки становлять 12 млн. гривень. Тобто ці кошти ми дофінансовуємо із міського бюджету. На цей рік видатки на культуру ми не зменшили ні на копійку. Але я не хочу фінансувати з міського бюджету те, що насправді має забезпечувати держава. Місто із кількістю мешканців до 70 тисяч, згідно із нормативними документами, може мати лише одну музичну школу із єдиними керівництвом. Що об’єднання шкіл дасть для міста? те, що я не буду фінансувати 4 млн. гривень із міського бюджету, а вимагатиму із державного. Що зміниться для дітей, якщо буде єдина школа і матиме єдиного директора і бухгалтера?", — апелював Ігор Насалик.

 

Однак аргументи від педагогів звучали по-іншому. Викладачі музичного мистецтва наполягали на тому, що об’єднання шкіл потягне за собою неодмінні скорочення – негайні і природні, коли педагоги, через зменшення навантаження змушені будуть працювати на півставки і, відтак, покидатимуть викладання через низькі заробітні плати. Крім того, 1 музична школа не може мати по два одинакові відділи (наприклад, 2 теоретичні, 2 фортепіанні тощо), тому дітям доведеться «метатися» між корпусами (тобто — між двома музичними школами), що призведе до скорочення кількості учнів. А скорочення навантаження вплине не лише на матеріальне забезпечення педагогів, але й на якість освіти, пишуть Вікна.

 

"Я не вірю, що після реорганізації функціонуватиме повноцінна музшкола. Викладіть на сайт міської ради статут об’єднаної одиниці та порядок припинення діяльності закладів. Так, Калуш відноситься до міст третьої групи (за кількістю населення) і держава оплачує функціонування лише 1 музшколи. Але другу може утримувати громада, як це відбувається вже упродовж 60 років. Але, згідно із цими ж розпорядженнями, місто може мати 2-3 заступники, а ми маємо п’ятеро — таке собі можуть дозволити лише міста-«мільйонники». Звідси вам і економія, адже це не тільки заробітна плата, але й матеріально-технічна база", — наполягала народний депутат Ольга Сікора.

 

Проте, Ігор Насалик акцентував: реструктуризація — буде. Але зауважив: це не піде на шкоду ні колективам, ні — дітям. Зустріч не дала жодного конструктиву: кожна зі сторін залишилася при власних інтересах.


28.01.2013 2104 1
Коментарі (1)

O 2013.01.28, 19:56
А Насалик взагалі хто такий, щоб приймати такі рішення всупереч волі громади?? Мер міста - це не цар, а найнятий громадою на роботу посадовець, який повинен грамотно розпоряджатися коштами і майном, які належать громаді, і ЗВІТУВАТИСЯ перед громадою про всі дії і витрати. Нехай економить на собі і на своїх заступниках, а не шляхом ліквідації музичної школи, яка вже 60 років ефективно функціонує в місті.
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2029
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1887
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1884
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5599 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2179 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1537

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

782

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

850

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1063

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1027
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1800
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3707
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10301
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26194
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10219 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7747
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

925
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

275
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

309
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

410
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1310
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

914