Ігор Дебенко: Мінрегіон знову не погоджує Угринівську ОТГ

У вівторок, 28 січня, у Мінрегіоні відбулися додаткові консультації щодо перспективних планів спроможних громад, на яких розглядалися напрацьовані Івано-Франківською ОДА пропозиції щодо висловлених напередодні експертами застережень по громадах.

За результатами проведених консультацій обласні державні адміністрації повинні подати в Кабмін остаточні проєкти перспективних планів, пише Бліц-Інфо.

Варто зауважити, що обговорення в Мінрегіоні були дуже гарячі. Зокрема, знову не знайшла підтримки окрема Угринівська об'єднана територіальна громада. Про це повідомив депутат Івано-Франківської обласної ради від мікрорайону Пасічна, свободівець Ігор Дебенко. 

"Вчора у Мінрегіоні під керівництвом Вячеслава Негоди відбулися додаткові консультації щодо перспективних планів спроможних громад, на яких розглядалися напрацьовані Івано-Франківською ОДА пропозиції щодо висловлених напередодні експертами застережень по громадах. Так от, УГРИНІВСЬКА ОТГ ЗНОВУ НЕ ОТРИМАЛА ПОГОДЖЕННЯ!!! Як і ряд інших пропозицій ОДА.... ВДРУГЕ ЗА ТИЖДЕНЬ!!!

Складається враження, що в контексті завершення реформи децентралізації алогічність подальшого існування цієї громади усвідомлюють всі, окрім хіба що частини членів обласної робочої групи, утвореної облдержадміністрацією! Ба більше, в кулуарних розмовах витає, що це обумовлено передусім політичним протекціонізмом окремих владоможців. Облдержадміністрація у такій ситуації опинилася у перманентному шпагаті.

На відміну від наших фахівців, столичні експерти з децентралізації керуються здоровим глуздом і логікою, а не навіяними політичними захцянками. Власне, питання Угринівської ОТГ від самого початку виникнення лежало передусім в цій площині", - впевнений депутат.

Як відомо, ще у 2015 році, коли місцеві експерти з децентралізації напрацьовували перший перспективний план формування територій громад області, з розробки якого, власне, і стартувала реформа, дана громада як окрема одиниця не передбачалась апріорі.

Згодом Кабмін в односторонньому порядку все ж погодив її створення. Питання, подейкують лобіював особисто тоді народний депутат Михайло Довбенко. Ще через деякий час уряд Гройсмана, який уже у відставці, надав громаді статус спроможної…

Івано-Франківська обласна рада, яка при першому варіанті перспективного плану, ще мала можливість впливати на його формування, неодноразово впродовж 2018-2019 років висловлювала застереження щодо логіки утворення цієї ОТГ. Та поїзд здавалось уже поїхав... Однак, у 2019 змінилась президентська влада, а з нею і майже вся виконавча вертикаль як в центрі, так і на місцях.

У листопаді-грудні 2019 року обласна державна адміністрація в складі вже нового керівництва відповідно до доручень Мінрегіону напрацьовує оновлений, остаточний перспективний план. Його і має затвердити Уряд з огляду на необхідність завершити реформу у 2020 році. 

"Нове керівництво ОДА, демонструючи вочевидь державницьку позицію, напрацьовує проєкт оновленого перспективного плану, в якому місця окремій Угринівській ОТГ, яка нагадуємо вже існує, не знаходиться. За проєктом села Угринів та Клузів відносяться до Івано-Франківської громади. Однак, вже наприкінці грудня, ситуація змінюється й проєкт із Угринівської ОТГ все ж їде на захист в Мінрегіон.

20 січня Мінрегіон, заслуховуючи представників ОДА, відправив в цілому один з кращих проектів перспективного плану на доопрацювання, зокрема в частині майбутнього існування Угринівської ОТГ. Її представники Мінрегіону на чолі з В'ячеславом Негодою не бачать в якості окремої ОТГ з огляду на критичну площу, чисельність населення і включеність в систему соціальних послуг Івано-Франківська.

27 січня ОДА проводить засідання робочої групи, за результатами якої, попри застереження окремих експертів, знову погоджує Угринівську ОТГ.

Вчора, 28 січня, Мінрегіон знову не погоджує Угринівську ОТГ, відправляючи її в черговий раз на доопрацювання в ОДА", - підкреслює Ігор Дебенко.

Як зазначає депутат, Мінрегіон неодноразово засвідчував свою позицію, не бачачи логіки існування цієї громади саме в такій інтерпретації.

"Брати відповідальність, відповідно, Мінрегіон також не хоче, перекладаючи її винятково на обласну державну адміністрацію. Тому посадовцям ОДА передусім необхідно чітко донести громадськості конкретні аргументи експертів Мінрегіону, а не послуговуватись ефемерними висловлюваннями. А відтак, предметно роз'яснити, чому вони приймають те чи інше рішення щодо остаточно майбутнього кожного із сіл. Обґрунтувати в чому неправий Мінрегіон і чому саме така є позиція ОДА з огляду на перспективу розвитку?

Відмовки на кшталт “най буде, адже затрачені державні кошти на проведення виборів” не приймаються з огляду на існування прецеденту із Підгайчиківською ОТГ.

Хто конкретно, персонально відповідатиме за остаточне рішення, яке б воно не було зі сторони посадовців ОДА?!! Федорів Віталій Васильович, Онищук Світлана Василівна, незмінний «реформатор» Крецул Валерій В’ячеславович чи хтось інший? Хотілося б, щоби це було особистісно, а не колегіально, як зазвичай відбувається на засіданнях робочої групи. Дізнатися постфактум, хто і як голосував з того чи іншого питання на цих засіданнях, просто неможливо.

Якщо все ж таки робоча група засідатиме, вважаю за доцільне звернутися до всіх її членів (а є там і такі, хто досі не розуміє, що він/вона роблять у складі робочої групи - насправді це правда, оскільки чув це персонально від них) проявити свідому, державницьку позицію. Виходити  із логіки реформи й перестати бути конформістами, мовчазною згодою піднімаючи руку в угоду інтересів чи настанов окремих осіб - діяти винятково в інтересах громад краю.

Голова ОТГ пан Вівчаренко М.І. на засіданні в ОДА не приховував, що в перспективі таки бачить громаду як партнера в складі Івано-Франківської ОТГ. Через що це майбутнє не може бути реалізовано вже зараз?

Питання риторичні, але надзвичайно важливі. Від прийнятих рішень залежатиме майбутнє кожного з населених пунктів області. Після затвердження урядом остаточного проєкту, доля громад буде байдужою всім, крім самих громад. І членам робочої групи також, на жаль….", - каже Ігор Дебенко.


30.01.2020 1044
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1045
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2437
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2065
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2101
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6401 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2396 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

265

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1084

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1124

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1333
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

208
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

546
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2003
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26446
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

504
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10406 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7948
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

490
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

351
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

505
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

577
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1523