Ігор Бригілевич: ЦНАПи – це часто профанація ідеї, ніякого покращення для громадян немає (відео)

 

 

В Івано-Франківську відбулася панельна дискусія у рамках проект «Київський діалог» під назвою «Реформа самоврядування і децентралізація: чого сподіваємось?».

 

У першій панелі «Переваги й недоліки для великих і малих громад: очікування і побоювання», зокрема, взяв участь Ігор Бригілевич, член правління Центру досліджень місцевого самоврядування (Львів), пишуть Вікна.

 

Якщо коротко характеризувати, в яких сферах мала би відбуватися децентралізація, то такими, на думку експерта, є:

 

— перше: це правова база – Конституція, закони, які повинні бути відповідно під цю ідею, яку ми – влада і громада хоче реалізувати протягом найближчого року.

 

Як заявив спікер парламенту – це внесення змін до Конституції України і внесення змін до відповідних законів, в тому числі і до Закону про нові вибори, щоб вибори відбувалися на новій основі;

 

— друге: треба зрозуміти, що таке «децентралізація» – це те, коли зверху віддаються повноваження на нижчий рівень, на рівень місцевого самоврядування – на даний час це райони і міста обласного підпорядкування. Поряд з тими повноваженнями, які держава буде делегувати на цей рівень або просто передасть на цей рівень – не буде існувати таких державних інституцій, як зараз, їх не буде дуже багато;

 

— третє, що дуже важливо: ресурси і кошти. Без грошей, без відповідних ресурсів – якщо не буде цього не відбудеться ця реформа, бо вона має шанс не почавшись закінчитися. Бо те, що відбувається зараз, – централізація влади руками самої влади.

 

— Наше завдання зараз зрозуміти що наша влада хоче, а щоб розуміти що вона хоче нам треба побільше їй давати запитань. Нехай Президент офіційно задекларує чи якусь програму дій запропонує, нехай прем’єр кроки якоїсь вдалої чи правильної децентралізації нам представить раз в місяць чи раз в два місяці. Хоча, часу в нас обмаль, на жаль. Як показує досвід західних країн чи країн колишнього соцблоку – цей процес тривав кілька років, а в нас нема стільки часу, — каже Ігор Бригілевич.

 

Експерт пригадав, як 2008 року в Івано-Франківську чи не вперше в Україні почали говорити про те, що влада служить громаді і чиновник-службовець — також.

 

Основна функція влади – надавати послуги, коли громадяни отримують повний сервіс: — Тут Івано-Франківська міська рада має ряд успіхів. І що важливо з тими послугами – люди не ходять і щось просять, а замовили послугу і у визначений час це отримали. Це зручно, вигідно, якісно. Дуже важливим в процесі децентралізації є створення так званих центрів надання адмінпослуг, єдиних інтегрованих офісів.

 

— Але акцентуємо увагу, що це не є офіси Мін’юсту, прозорих, як зараз йдеться в деяких урядових документах, це не є прозорі офіси МВС чи земельного агентства. Нам не потрібно десять-дванадцять таких прозорих офісів, нам потрібен один-єдиний офіс, куди людина прийде, в зручному для неї вигляді й форматі отримає цю послугу. А згідно із законом, такі офіси мають відкривати міста обласного підпорядкування та районні державні адміністрації, — твердить Ігор Бригілевич.

 

— Існуючі ЦНАПи – це часто профанація ідеї, ніякого покращення для громадян немає, — каже експерт.

 

 


22.02.2015 754 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

741
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11271 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1927
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1820
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2818
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4678

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

447

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1110

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1522

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1381
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1768
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1584
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8833
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

668
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

742
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1935
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

899
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

412
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

270 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

757 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

797