“Іду в політику, бо пішов на війну”. Володимир Черемихін: поки вояки сидять в окопах – чиновники набивають собі кишені

 

/data/blog/88177/0b158423777746ab6e3be8713a7b26a1.jpg

 

Володимиру Черемихіну з Городенківщини 24 роки. 2013 року, одразу після навчання у Чернівецькому національному університеті ім. Ю.Федьковича, його призвали до лав Збройних сил України.

 

Та після закінчення строкової служби, хлопець підписав контракт і поїхав боронити місто Дебальцеве в складі 101-ї бригади охорони Генштабу, пише Фіртка.

 

Володимир Черемихін розповідає, що пішов служити контрактником, бо не хотів сидіти склавши руки в той час, коли на сході гинули наші вояки. Тим більше, за плечима вже була служба в ЗСУ, тож що таке війна, хлопець знав не з книжок і не з Інтернету, та зброю в руках тримати вмів.

 

«Мені просто було прикро, що більшість хлопців мого віку, які реально мають можливість, мають сили, щоб долучитися до визволення нашої країни, сидять склавши руки і нарікають на владу, – каже хлопець. – Я просто не хотів бути одним з них. Краще загину в спробах щось змінити, ніж просто говоритиму, як усе погано. Звичайно, я розумію, що одна людина не може змінювати державу, але намагатися потрібно завжди».

 

У Дебальцеве Володимир Черемихін приїхав 1 листопада 2014 року, та пробув там чотири місяці. Разом із своїми побратимами хлопець пережив справжнє пекло, адже вони перебували під постійними обстрілами. Після початку режиму припинення вогню, стріляти стали більше. Стріляли з важкого озброєння, установки залпового вогню, артилерії.Крім снарядів, які постійно літали над головами, воякам докучав холод та бракувало питної води.

 

«Я не шкодую, що пішов служити, бо це мій обов’язок, – каже Володимир. – Але обурює байдуже ставлення держави до наших військових. Нам в основному допомагали волонтери . Я скажу, що волонтерам нашим треба поставити пам’ятник. Це відважні люди. Особливо ті, хто приїжджає з допомогою на передову. Честь їм і хвала. Бо якби не волонтери, нам би прийшлося дуже туго. Привозили матеріальну допомогу, харчі, форму, ще якусь амуніцію... Також аптечки привозили. Дитячі малюнки були. Моральна підтримка дуже велика, і ми її відчували».

 

Виходили з Дебальцевого військові посеред ночі. Десь о півночі 19 лютого 2015 року поступив наказ збиратися. Похапцем склали найнеобхідніше, погрузилися в БТР і почали відхід. Володимир розповідає, що «зеленого коридору», який обіцяло керівництво, не було тож довелося відступати під ворожими обстрілами. Відходили вони приблизно вісім годин. О дев’ятій ранку були вже в Артемівську, де почали приходити до себе.

 

Після повернення з війни Володимир Черемихін прийняв рішення взяти участь у місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня. Свій намір  йти політику він мотивує бажанням докорінно змінити владу. Адже поки вояки сидять в окопах – чиновники «набивають собі кишені».

 

«Як на мене, війна закінчиться ще не скоро, – каже боєць. – Це не тільки боротьба із зовнішнім агресором, а й з внутрішнім окупантом. Мине не один десяток років, доки вся ця ситуація зміниться докорінно. Але наразі необхідно щось змінювати. Хоча б будувати фундамент для конкретних змін у майбутньому».

 

Оскільки самовисуванцем нинішній Закон не дозволяє балотуватися в депутати облради, Володимир Черемихін вирішив іти в команді політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП». Він переконаний, що тут згуртовані справжні патріоти, які готові змінювати державу.

 

«Моя участь в політичному житті краю є логічним продовженням того, що я пішов воювати, – зазначає Володимир. – Ми не можемо і не маємо права зупинятися на півдорозі до перемоги. Якщо зараз зупинимось і почнемо займатися кожен своїм, то наша боротьба не буде закінченою. Тим більше і війна продовжується, а область, як і країна, потребує реальних змін. І ми своєю командою Прикарпаттю плече підставимо».

 

Варто зазначити, що команда політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» в основному сформована з нових облич, які ніколи не були при владі. В УКРОП увійшли волонтери, громадські активісти, майданівці та просто патріоти своєї держави.

 

«Якби кожен з нас йшов поодинці, ми були б слабкими. А ми йдемо командою, в тому наша сила, – переконаний боєць. – Кожен з нас є непоганим фахівцем і добре розуміється у своїй сфері. А разом ми здатні вирішувати досить багато питань життєдіяльності області».

 

На сьогоднішній день, основна ціль, яку перед собою ставить Володимир – допомога українським військовим. За його словами, нинішня влада зовсім не знає, чого потребує боєць, повертаючись з фронту.

 

Тим паче, в Україні склалася абсурдна ситуація: добровольці, які захищають українські кордони, самі залишаються абсолютно незахищеними. Коли їм усіма силами допомагає суспільство, держава наче спостерігає з боку. Ці люди йдуть на реальну війну, отримують поранення, а іноді – йдуть назавжди... А навіть якщо й повернувшись додому покаліченими, вже на мирній території, вони змушені воювати ще й за статус учасника АТО.

 

На переконання бійця, будучи депутатом обласної ради, він матиме більше важелів впливу на місцевих чиновників: “Органам державної влади варто докладати більших зусиль для вирішення наявних проблем, зокрема щодо інформування населення про механізм використання соціальних пільг, на які вони мають право”, - резюмує боєць.


02.10.2015 354 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1020
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

835
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1950
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3327
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2588
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2586

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

303

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

767

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

727

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1668
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

410
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

766
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

651
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

395
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

421
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27078
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

875
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19715
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

474
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

433
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

768
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1441 4