Японський лікар, який прожив 105 років поділився секретами довголіття

Схід – світове джерело мудрості. Ми завжди поважали Японію і її жителів, але Шігеакі Хінохара нас просто вразив.

 

Він прожив щасливих 105 років і працював в клініці до останнього дня. Таких мудреців не було давно, і навряд чи ми їх зустрінемо в найближчому майбутньому.

 

Його рекомендації для щасливого життя наповнені легкістю, простотою і безмежним милосердям. Читайте поради для життя від доктора Хінохара, захоплюйтесь і вчіться.

 

Секрет щасливого життя

 

1. Радійте!

Відчуття радості приносить більше користі, ніж сон і їжа. Ось як пише про це доктор Хінохара: “Людина отримує енергію не з їжі або сну, а з веселощів. Пам’ятайте, в дитинстві, якщо нам було весело, ми забували поїсти, і сон нам був не потрібен. У дорослих те ж саме. Не варто виснажувати своє тіло надмірно жорстким режимом харчування або сну”.

 

2. Харчуйтесь правильно!

Секрет довголіття японця – в помірному споживанні їжі. Філіжанка кави вранці, молоко або апельсиновий сік з оливковою олією – ось і весь сніданок. Обід можна пропустити або зробити його мінімальним. Якщо зайняті корисною справою, їжа не потрібна.

 

На вечерю краще їжте овочі, рибу з рисом. Вживання м’яса потрібно обмежити, двічі в тиждень по 100 грам цілком достатньо, вважає лікар.

 

3. Плануйте наперед

Заповнюйте блокнот планами на майбутнє. Думки матеріальні – коли думаєш про майбутнє, немає часу озиратися в минуле і засмучуватися над проблемами.

 

4. Поширюйте знання

Шігеакі Хінохара проводив мінімум 150 лекцій на рік. Тривалість кожної – до півтора години, і весь цей час він читав їх стоячи.

 

5. Лікарі не можуть вилікувати все!

«Коли лікар рекомендує вам здати якісь аналізи або зробити операцію, запитаєте його, став би він радити те ж саме своїм дітям, дружині або іншим родичам?»

 

Це твердження доктора має сильний підтекст. Комерційна медицина перестала бути панацеєю. Навіщо людині зайві страждання, якщо вона не може її вилікувати? Іноді улюблена музика чи тварини допомагають краще, ніж досвідчені лікарі.

 

6. Не шкодуйте себе!

Фізичні навантаження необов’язково виконувати в спортзалі. Піші прогулянки, велосипед, сходи замість ліфта – це набагато краще ніж нічого. Диван – найлютіший ворог, відпочивати потрібно активно. У свої 105 років Хінохара переступав відразу дві сходинки, змушуючи м’язи працювати.

 

7. Читайте!

Знайдіть свою книгу для натхнення. Нехай вона допоможе визначити мету в житті. Доктор радить «Аббата Фоглера» Роберта Браунінга: «Треба ставити перед собою великі цілі в мистецтві і в житті. Якщо ви збираєтеся намалювати коло, воно повинне бути таким величезним, щоб і за все життя не закінчити. Нам видно тільки частину цього кола – дуга, а решта за межами нашого зору і нашого життя».

 

8. Біль – не вирок!

У сучасних лікарнях повинно бути більше веселощів: музики, танців, тварин. Художня терапія допомагає краще ліків. Перемкніть увагу з болю на щось цікаве, відразу забудете про неї.

 

9. Переоцініть цінності

У гонитві за матеріальним збагаченням людина забуває про найголовніші речі – любов, турботу, милосердя. Слова мудреця з цього приводу: «Пам’ятайте: ніхто не знає, коли проб’є його година. З собою все це не понесеш».

 

10. Наука як мистецтво

Науковими формулами і незрозумілими фразами допомогти людині неможливо. Хвороби тісно пов’язані з людською душею. Всі люди різні, і підхід до лікування має бути індивідуальним.

 

11. Будьте готові до несподіванок

Наше тіло здатне творити неймовірні речі. Шігеакі Хінохара розповів дивовижну історію про те, як він потрапив в полон і покладався тільки на власні сили. Любов і повага до свого тіла допоможе подолати будь-які фізичні випробування.

 

12. Знайдіть вчителя

Знайдіть зразок для наслідування. Всіма силами намагайтеся перевершити його. Героєм для Хінохара був його батько, пізніше він надихався іншими особистостями: «Коли я опиняюся в скрутному становищі, я намагаюся уявити собі, що б ці люди зробили на моєму місці».

 

13. Жити довго – це прекрасно!

Насолоджуйтеся життям кожну хвилину, кожну мить. Нехай новий день буде кращим за попередній. Пам’ятайте про інших, після 60 років допомагайте усім у міру можливості. Не потрібно вимагати нічого натомість. Те, що ви живите, і є найвищою платою.

 

Доктор Шігеакі Хінохара помер 18 липня 2017 року. Він залишався президентом Міжнародної клініки Святого Луки в Токіо до самої смерті і продовжував приймати пацієнтів. В його блокноті сторінки були заповнені на 5 місяців вперед. Йому було 105 років. Людина з великої літери! Світла йому пам’ять.

 

З незвички зрозуміти секрети довгого і повноцінного життя непросто, а тим більше дотримуватися їх. Але в цьому вся суть щасливого життя.

 

За матеріалами inlviv.in.ua


29.01.2018 3263 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1597
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1697
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1685
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4981 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1986 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1384

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

246

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

574

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

736

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

865
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3497
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10067
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

712
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25947
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7571
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

766
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

942
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1268
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

217
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1095
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

710
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

944