Як вибрати навушники для повсякденного використання

Поки блогери та експерти сперечаються, що краще: навушники бездротові чи з класичним дротовим підключенням, ми зауважимо, що тип підключення є лише однією з характеристик навушників, і що перед купівлею потрібно зважити ще на десяток інших параметрів.

 

Особливо це актуально при виборі мультимедійних навушників для щоденного використання. Звичайно, з одного боку безпровідні моделі комфортніші у використанні, дарують більше свободи руху, мають розширений функціонал, і просто здаються більш сучасними. Але є чимало сфер, де провідні навушники все ж є оптимальнішим вибором. В цьому матеріалі ми розглянемо ключові параметри, на які варто звертати увагу обираючи собі навушники.

 

Основні характеристики навушників

 

З типом підключення все зрозуміло. Але і тут є нюанси. Зазвичай під бездротовими навушниками мають на увазі моделі з Bluetooth підключенням. Це поширена технологія, яка є в усіх сучасних телефонах, планшетах та ноутбуках. Але вона має деякі недоліки, серед яких деякі обмеження на об'єм передачі інформації за одиницю часу, та затримку в цій самій передачі. Хоча затримка зазвичай невелика, 20-50 мілісекунд, і ніяк не впливає на прослуховування музики чи перегляд фільмів і відео, вона критична для геймерів та кіберспортсменів. Тому професійні гравці все ще використовують провідні ігрові навушники. 

 

Інша категорія людей, яким бездротове з'єднання не дуже підходить це аудіофіли, тобто люди, які ставлять максимальні вимоги до якості звучання. Для передачі сигналу по Bluetooth використовуються спеціальні алгоритми кодування, які називаються кодеками. Найпоширенішими є SBC, AAC, але вони не підтримують високий бітрейт. Значно кращими є aptx HD та LDAC. Тому, якщо хочете слухати музику у високій якості, обирайте навушники з підтримкою двох останніх кодеків. Але навіть так вони не зможуть зрівнятися з провідними моделями. Тому для справді ультимативного звучання вам доведеться змиритися з наявністю у навушників кабелю.

 

Також варто згадати про автономність. Дротові навушники цілком незалежні від розетки, і будуть відтворювати звук поки працює ваш телефон чи плеєр. З безпровідними навушниками все складніше. Вони мають вбудовані батареї, і їхня автономність доволі обмежена. Для популярних сьогодні TWS-моделей це 5-7 годин на одному заряді. Плюс їх декілька разів можна підзарядити від комплектного кейса. З накладними та повнорозмірними навушниками все трохи краще. Більші розміри чаш дозволяють вмонтувати потужні акумулятори, які забезпечать 40-70 годин роботи. Та все ж для тривалих поїздок радимо про всяк випадок взяти із собою павербанк.

 

Переваги безпровідних навушників

 

В першу чергу варто виділити систему активного шумозаглушення ANC. Це комплекс апаратного та програмного забезпечення, яке аналізує звуки довкілля, та відтворює в динаміках аналогічний звук, але в протифазі. Таким чином можна значно покращити акустичний комфорт власника. При цьому врахуйте, що ANC ніяк не може боротися з таким фізичним явищем, як “кісткова провідність звуку”, тому очікувати ідеальної тиші в гамірному місці чи в метрополітені все ж не варто. Ще це означає, що повнорозмірні навушники забезпечать значно краще шумозаглушення ніж вакуумні моделі.

 

Ну і на завершення варто згадати про сенсорні органи керування, якими зазвичай оснащені бездротові моделі. Простим свайпом по чаші можна перемкнути трек, змінити гучність чи відповісти на дзвінок. 

 

Також слід сказати кілька слів про зручність та комфорт. Це доволі суб'єктивні речі, оскільки в кожного різні розміри вушних раковин та черепа, тому немає універсальних навушників, які б підійшли кожному. По можливості старайтеся зайти в магазин та протестувати навушники перед тим, як купувати. Оцініть, наскільки вони зручні, послухайте в них улюблені треки, перевірте роботу мікрофонів та порівняйте з конкурентами, і лише після цього робіть остаточний вибір. Довіряйте своїм вухам.

 

Реклама


14.03.2024 305
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1393
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2663
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2188
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2260
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6797 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2538 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

431

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1259

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1363

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1514
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

376
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

239
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

646
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

136
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26606
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

615
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10540 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

145
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

167
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

485
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

628
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

693