Як прикарпатцям отримати 10 тисяч гривень на утеплення житла

В Україні власникам індивідуальних будинків та квартир компенсують не більше 10 тисяч гривень кредиту, виданого на придбання обладнання та матеріалів, що підвищують теплову ефективність житла.

Як зазначає голова Держенергоефективності Сергій Савчук, у 2015 році на відшкодування 30% від тіла «теплого» кредиту господарям приватних будинків у держбюджеті передбачено 198 млн гривень, пише Фіртка з посиланням на Побудовано.

В той же час на компенсацію 40% вартості матеріалів і обладнання для термомодернізації ОСББ  та житловим кооперативам держава виділила 97,9 млн гривень.

Для власників індивідуальних будинків механізм отримання компенсації дуже простий і діє так само, як при покупці твердопаливного або електричного котла, розповідає Сергій Савчук.

Господар обирає магазин, де продаються необхідні йому матеріали і обладнання.

Згідно з постановою уряду, це можуть бути:

– матеріали для термоізоляції та тепломодернізації зовнішніх стін будинку, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаменту;

– енергозберігаючі двокамерні склопакети для вікон;

– індивідуальні засоби обліку води і радіаторів опалення з терморегуляторами;

– теплові насоси, які дозволяють використовувати для опалення енергію зовнішнього повітря;

– рекуператори тепла вентиляційного повітря, які дозволяють повертати у приміщення тепло від повітря, що виходить назовні;

– сонячні колектори, які використовують енергію сонця для нагрівання води у системі опалення. (Сучасні сонячні колектори дозволяють нагрівати воду до кипіння навіть у морозяні дні.)

Потім раціоналізатор отримує рахунок на придбання енергоощадних матеріалів та обладнання  – і бере кредит на зазначену суму у найближчому відділенні одного з трьох банків – «Ощадбанк», «Укргазбанк» або «Укрексімбанк», які беруть участь у програмі.

"Через кілька днів обрана фінустанова отримає від уряду 30% суми кредиту і зарахує ці кошти на рахунок клієнта, поки той буде займатися будинком", - говорить Сергій Савчук.

Порядок отримання компенсацій по програмі співфінансування для ОСББ трошки складніший, зауважує голова ДерженергоефективностіЗнайшовши підрядника для утеплення, об’єднання ініціативних мешканців будинку розробляє проект, на основі проведеного енергоаудиту(в ідеалі), та визначає загальну вартість робіт.

Жителям багатоквартирних будинків згадана постанова дозволяє компенсувати:

– матеріали для термоізоляції та тепломодернізації зовнішніх стін будинку, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаменту;

– енергозберігаючі двокамерні склопакети для вікон;

– засоби обліку теплової енергії і води;

– регулятори теплового потоку у відповідності з погодними умовами;

– матеріали і обладнання для модернізації систем освітлення місць загального користування – світло в під’їздах.

Далі – ОСББ, керуючись більшістю голосів жителів, приймає рішення про термомодернізацію, звертається у банк, отримує кредит на зазначену в кошторисі суму і за рахунок позики оплачує роботу і матеріали.

На наступному етапі ОСББ має направити акти про виконані роботи з утеплення та рахунки-фактури в банк, який на основі отриманих документів формує реєстри позичальників із зазначенням розмірів та цільового призначення виданих кредитів і направляє їх до Держенергоефективності.

За словами Сергія Савчука, агентство обробляє списки і перераховує фінансовій установі належні суми протягом п’яти днів. В той же час банк перераховує кошти на рахунки позичальників, зменшуючи тіло кредиту, протягом трьох робочих днів.


05.03.2019 1145
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1254
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2550
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2126
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2182
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6579 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2467 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

358

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1169

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1298

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1424
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

294
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

137
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

596
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

50
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26526
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

563
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10477 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

40
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

27
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

418
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

557
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

633