Як не захворіти восени

У великому місті, за високої концентрації людей, завжди є ризик заразитися вірусною або бактеріальною інфекцією. Але з похолоданням у лікарів потік пацієнтів з простудними захворюваннями значно збільшується.

Сімейний лікар медичного центру “Академія вашого здоров’я” Катерина Матровицька дає рекомендації, як уберегти себе від застуди цієї осені, інформує Фіртка з посиланням на ТСН

З осіннім похолоданням зростає ризик заразитися ГРЗ і ГРВІ. Масове зараження вірусами і бактеріями в осінній сезон відбувається з кількох причин:

знижується температура повітря, що загрожує переохолодженням. При цьому холодний дощ – часте явище восени і є висока ймовірність промокнути. Це знижує місцевий імунітет, слизові оболонки носа і горла у цьому випадку сильніше піддаються атаці вірусів і бактерій, які легше проникають в організм.

вологість повітря зростає, при цьому ще досить тепло, і віруси і бактерії в цих умовах активно розмножуються. Крім цього, сонце виходить рідше, а ультрафіолет, як відомо, має антибактерицидні властивості;

віруси і бактерії передаються від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, тому в скупченому просторі (в громадському транспорті, торгово-розважальних центрах, магазинах, офісах), особливо в погано вентильованому приміщенні або ж за централізованої вентиляції, велика ймовірність заразитися і захворіти, маючи ослаблений імунітет.

Для зменшення ризику зараження необхідна профілактика:

Достатній сон. Хороший сон повинен тривати в середньому 8-9 годин, а в холодний період року сну потрібно більше, ніж влітку. Це повинен бути міцний сон, з вечора до ранку без пробудження.

Прийоми їжі протягом дня. Їжі повинно надходити достатньо, раціон повинен бути збалансованим, тобто їсти потрібно частіше (4-5 разів на день). Печиво і кава – звичне харчування офісних працівників, тільки послабить ваш імунітет.

Підвищений вміст вітаміну С в їжі: цитрусові, малина, смородина, яблука і т. д.

Бар’єрна профілактика. Якщо ви їдете в громадському транспорті, необхідно надягати медичну маску або закривати ніс і рот шарфом. На відкритій місцевості носити маску немає сенсу. Прийшовши на роботу або з роботи додому, потрібно помити руки, в ідеалі – обробити руки спиртовим розчином.

Провітрювання приміщення, в якому ви перебуваєте, кілька разів на день. Це створює рух повітря, розчиняє речовини крапель повітря з вірусом і зменшує ймовірність захворювання.

Вакцинація від грипу. Щепитися від грипу потрібно раз на рік у вересні-жовтні. При цьому людина повинна бути здоровою, або через 7 днів після перенесеної вірусної інфекції. Особливо щеплення від грипу показані всім, хто працює з людьми: лікарі, вчителі, психологи, офісні працівники. Вакцина, хоч і не має 100% гарантії, але значно знижує ризик захворіти. Навіть якщо ви захворієте після щеплення, то захворювання буде перебігати в легкій формі, з швидким одужанням, і ймовірність ускладнень значно знижується, а ймовірність захворіти важкими формами грипу прирівняна до нуля.

Проте, препарати, які рекламуються для стимуляції імунітету, не є профілактикою грипу. Імунітет не потрібно стимулювати, оскільки ця система працює сама собою. Його потрібно “налаштувати”, правильно організовуючи своє життя.


30.09.2018 2521 4
Коментарі (4)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2026
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1884
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1883
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5595 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2178 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1536

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

779

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

849

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1061

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1026
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1799
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3705
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10299
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26189
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10218 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7746
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

924
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

273
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

306
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

409
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1309
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

911