Як не набрати зайвих кілограм взимку: поговоримо про корисний та здоровий відпочинок

Консультує: Царенко Зоряна Ростиславівна – лікар-гастроентеролог медичного центру «Оксфорд Медікал»

Осіння хандра змінюється на зимову, а наша гіподинамія збільшується у геометричній прогресії. Люди важко переносять холод, тому стараються «економити» енергію та тільки навантажують себе висококалорійною їжею. Як результат, навесні ми бачимо кілька нових складок на животі і кілька нових цифр на вагах.

У чому причина таких змін? Щоб зігрітися, ми стараємося їсти більше. Також у зимовий період кожен з нас чекає на святкові дні: починаючи із іменин Романа, закінчуючи святом Водохреща. Саме у ці дня святкові столи прогинаються під тиском закусок і смачних страв. Смачних, проте жирних, пряних, гострих і калорійних. Переїдання за святковим столом стало головною традицією застілля. Розвантажувальні дні навіть не плануються, адже «потрібно усе з’їсти, щоб не зіпсувалося». Така філософія нашого менталітету і кожен побачить тут частинку себе.

Після свят виникає тривалий застій, так звана «зимова сплячка». Виникає ще одна проблема – нам нудно. Оскільки на вулиці холодно, то ми надаємо перевагу не активному відпочинку, а кільком зайвим походам до холодильника. Перегляд давно планованих серіалів без закусок чомусь не приносить достатньо задоволення, тому ми готуємо бутерброди, купуємо чіпси, печиво і цукерки та багато інших ласощів.

Як вчасно зупинитися та зберегти свою нормальну вагу? Ми приготували кілька порад:

  • ПОРАДА №1

Якщо ви не можете відмовитися від смаколиків за столом – старайтеся смакувати повільно. Відчуйте смак, а не наминайте страви величезними порціями. Перші 20 хвилин ви будете відчувати голод – причина в тому, що сигнал не встиг дістатися до центру ситості. Коли ви їсте повільно, то відчуєте ситість вже у процесі прийому їжі. Якщо ж ви будете їсти надто швидко, то голод різко зміниться відчуттям важкості у шлунку та дискомфортом. Через це відбувається перерозтягнення шлунку і потреба щоразу збільшувати порцію.

  • ПОРАДА №2

Якщо ви відчуваєте голод – випийте склянку води. Часто ми не можемо правильно почути свій організм і тому під час спраги хочемо їсти. В більшості випадків відчуття голоду зникає майже одразу.

  • ПОРАДА №3

Заїдання стресу – реальна проблема. Просто сказати «не хвилюйся», або «не стресуй» - просто, але поставити себе на місце цієї людини може не кожен. Спробуйте скерувати себе у інше русло – відволікайтеся фізичними вправами, іграми, улюбленою телепередачею чи серіалом. Якщо проблема значна – не соромтеся обговорити її із лікарем-психотерапевтом.

  • ПОРАДА №4

Надавайте перевагу активному відпочинку та здоровому сну. Адже недосипання та гіподинамія сприяють швидкому набору зайвих кілограм.

  • ПОРАДА №5

Якщо хочете солодкого – смакуйте свіжими фруктами. Не варто навантажувати себе домашньою випічкою, печивом, цукерками. Легкі вуглеводи стимулюють ліпогенез – утворення жирової тканини. Солодкі газовані води краще замінити на негазовану воду, легкий трав’яний або зелений чай.

  • ПОРАДА №6

Поповнюйте раціон клітковиною. Саме клітковина – універсальний засіб для профілактики застою в кишківнику, геморою, відкладання зайвих кіло. Клітковина не розщеплюється в організмі, проте надає відчуття ситості, тому спожите вами не відкладатиметься у боки та стегна. Також клітковина сприяє покращенню перистальтики у кишківнику. Клітковина міститься у зелені, в цільнозерновій каші, фруктах, овочах.

  • ПОРАДА №7 

Вживайте багато рідини. Цей лайфхак допоможе підтримувати відчуття ситості і без важкої їжі. 

Бажаємо гарного настрою, позитивних вражень та ідеальних для вас параметрів. А про здоров’я попіклуємося ми.

партнерський матеріал

 


12.02.2021 20869
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

797
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11326 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1957
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1846
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2846
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4733

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

487

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1136

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1649

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1401
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1790
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1607
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8853
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

695
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

771
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1960
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

929
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

438
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

337 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

780 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

819