Як на репродуктивне здоров’я чоловіків і жінок впливає здоров’я ротової порожнини

Ротова порожнина − найбрудніша частина в людському організмі.

Крім Streptococcus mutans − диригента наших „ротових жителівˮ, який є основним у розвитку карієсу, тут живуть й інші мікроби, більшість з яких − хвороботворні.

Методом забору мазків 26 разів протягом доби в однієї людини висіяно 5 тисяч видів мікроорганізмів, а в 1 грамі нальоту нараховано приблизно 800 мільйонів мікробів. Імунна система постійно знаходиться в стані „війниˮ з ними, але не завжди „виграєˮ. Без регулярного гігієнічного догляду за  ротовою порожниною (а це − двічі на день особисто і раз на пів року в стоматолога) кількість цих "поганих жителів" збільшується в геометричній прогресії, а імунна система не справляється з ними.

Наліт на зубах утворюється вже через 4 години після їх чищення, а через 45 днів (часом значно швидше) м’який наліт перетворюється на зубний камінь. Якщо свіжий наліт зчистити можна, то багатоденний прикріплений до зубів наліт і камінь видалити самотужки людина не в змозі.

Якщо щодня не користуватися додатковими засобами гігієни − флосами (зубними нитками) чи йоржиками, то камінь утворюється не лише, над і під яснами, а й між зубами. Звідси і поганий запах із рота, і кровоточивість ясен, і їхнє запалення з усіма наслідками.

Найнебезпечніше в описаній ситуації те, що через камінь назавжди рвуться зв’язки, які утримують зуб у лунці, утворюється кишеня в яснах, а потім – і в кістці навколо зуба, що призводить до рухомості та випадіння зубів.

Тканини, що розпадаються, і продукти життєдіяльності шкідливих мікробів та самі мікроби призводять до загального зараження організму: попадаючи в кров’яне русло, вони розносяться по всіх органах і системах, викликаючи запалення і пошкодження кровоносних судин, серця, нирок, суглобів, а також репродуктивних органів.

При цьому формується хронічний сепсис, який розвивається при хворобах ясен чи в разі задавненого карієсу, що ускладнюється інфекцією навколо коренів зубів (тобто, періодонтитом). Часто цей стан, не помітний для людей, підтримує запалення як у жіночих, так і в чоловічих статевих органах.

У кінцевому підсумку, погана гігієна ротової порожнини та її наслідки збільшують ризик виникнення статевої дисфункції. Чоловіки з хворими яснами майже втричі частіше не можуть досягти ерекції під час сексу.

Мікроби з ротової порожнини попадають навіть у передміхурову залозу (простату), яка, як орган, що  погано насичений судинами, затримує їх всередині себе і дозволяє безперешкодно розмножуватися, що блокує рух сперматозоїдів та може спричинити безплідність чоловіка.

Носії хвороботворних мікробів дарують один одному не лише палкий поцілунок, але і „букетˮ бактерій. При цьому часто носіями є чоловіки, а хворіють жінки. Особливо це стосується грибкових захворювань різних слизових оболонок, і допоки чоловік не просанує свою ротову порожнину, у жінок часто виникає молочниця.

Крім того, через неприємний запах із рота страждають обидва партнери, то про який палкий секс тут можна говорити? Причин його може бути багато, але найчастіше — через запальний процес у ротовій порожнині, неліковані зуби чи ясна.

Час лікує душу, а не зуби і ясна, тому вчасно і регулярно звертайтеся за стоматологічною допомогою до фахівців, зокрема, у клініку „Сімейна Стоматологія Мельничукаˮ.


Лікар-стоматолог-пародонтолог клініки "Сімейна Стоматологія Мельничука", кандидат медичних наук Роксолана Кашівська

Запис на консультацію за телефонами 099-299-70-80 та 067-299-70-80


партнерський матеріал


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2428
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19543
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1223 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3876

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

141

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2012

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1313
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

909
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24405
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

613
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1644
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8055
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

494
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2058 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

740