Як ми майже взяли інтерв’ю, або про (не) відкритість франківської влади

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк про те, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані. Окрім того, що там немає жодних бізнес-пропозицій, сайти лише українською, тобто  не орієнтовані на іноземних інвесторів.

Ми вважаємо, що інвестиції — це надзвичайно  важливо, і залучати їх в регіон мали б люди, у котрих є відповідні компетенції та безпосередні обов’язки.

Саме тому, запитали про це у пості у фейсбуці, де вказали (тегнули) голову Івано-Франківської обласної державної адміністрації Віталія Федоріва  та його заступника Дмитра Романюка. Описали ситуацію, поставили запитання.

Проте відповіді так і не отримали...

Я не була б журналісткою, якби не почала активно шукати відповіді. 

Почала із того, що разом з Олегом Саїком підготували запитання Дмитру Романюку, було там про місцеві сайти, пріоритетні сфери  щодо залучення інвестицій, про позиціонування Івано-Франківського регіону на карті Європи та комунікацію зі ЗМІ. 

Розробили стратегію:

  • зустрітись із заступником голови ОДА;
  • озвучити питання;
  • записати відповіді;
  • опублікувати матеріал.


 І все би вдалося, якби з самого початку все йшло так, як і планували. Але так не сталось.

Бо виявилося, що  Дмитро Романюк надто зайнятий для нашого інтерв’ю, та й взагалі журналістів уникає.

Для початку я вирішила написати особисто у фейсбуці для того, щоб домовитись про інтерв'ю, але отримала тільки відписки про те, що домовлятися варто через відділ комунікацій. 

Чому не можна домовитись тут і зараз я так і не зрозуміла.

Але легко  здаватись ніхто не планував і я пішла  у приймальню заступника голови ОДА, щоб домовитись про інтерв’ю. Показала помічникам редакційне завдання, щоб було зрозуміло, що у мене справді є повноваження.

Помічник пана Дмитра був дуже привітним, приємно посміхався, пообіцяв все зробити, а потім … перенаправив до Володимира Джигіти. Так, того самого, котрий керівник відділу комунікацій. Того самого, до котрого відправляв пан Дмитро.
Звісно, відповіді мені потрібні, тому я зателефонувала тепер вже до пана Володимира, але так нічого конкретного й не отримала.

Увесь час я дзвонила, щоб запитати, як там справи з інтерв’ю і коли можна буде прийти, на що отримувала “передзвоніть пізніше”, “це не я вирішую” і “керівник поки не погодив”.
Я з усіх сил намагалася донести, що ніхто не ставить собі за мету представити  пана Дмитра у поганому світлі, нам лише  потрібні відповіді. 

Під час останньої розмови,  Володимир Джигіта сказав передзвонити на  наступному тижні і ще раз перепитати. Та так може продовжуватись вічно: я можу дзвонити, просити про інтерв’ю, а мені казатимуть — “пізніше”, нічого конкретного не кажучи та не обіцяючи.

Робота влади полягає в тому, щоб працювати для людей, робота керівників відділів  комунікації в тому, щоб забезпечувати гідну комунікацію, а журналістів — висвітлювати те, що робить влада для людей за допомогою керівників відділів комунікацій, або без них.

В цьому ж випадку ніхто не виконав свою роботу добре. Через небажання чи обставини — вирішуйте самі.
Чи відкрита влада до журналістів та народу — робіть висновки самі. Ми свої висновки зробили.

Та ми й на цьому не зупинились — взяли інтерв"ю в представника урядового офісу з питань залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest в Західному регіоні та запитати що таке інвестицій, чому вони важливі, хто їх залучає та як відбувається процес.

Цей матеріал вийде в другій частині пізніше, а поки публікуємо запитання до заступника голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Дмитра Романюка, які так і залишились без відповідей.

Чому він не йде з нами на контакт ми досі не розуміємо.

— Як ви  оцінюєте роботу ОДА Івано-Франківської області до початку своєї каденції? 

— Які були плани щодо залучення інвестицій, коли ви заступали на посаду? — Що вдалося втілити за цей час?

— Розкажіть, які заходи вживаються владою області, щодо залучення інвестицій в регіон? 

— Які інвестори “зайшли” в область протягом останнього року? Яка була сума інвестицій?

— Як ці інвестори дізнались про наш регіон та чому обрали саме Франківщину? 

— Хто веде переговори від ОДА з зовнішніми та внутрішніми інвесторами в регіон? 

— Які галузі для ОДА є пріоритетними в залученні інвестицій? Чому саме ці галузі чи сфери економіки? 

— Які плани в ОДА, щодо покращення діяльності у сфері залучення іноземних інвестицій? 

— Як відбувається комунікація та взаємодія з Офісом з залучення та підтримки інвестицій?

— Чи планує ОДА покращити комунікацію зі ЗМІ для ширшого висвітлення проблематики залучення інвестицій в регіон? Чи готове керівництво ОДА залучати ЗМІ, як один з каналів комунікації з інвестором? 

— Як ОДА бачить позиціонування нашого регіону на карті Європи?

— Який регіон чи місто найкраще, на вашу думку, працює в напрямку залучення інвестицій? Ваш топ-5?


19.06.2020 Роса Мартинюк 25239
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

751
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

580
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1652
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2954
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2434
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2417

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

455

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

581

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1437

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1510
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

542
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

402
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

778
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

165
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

274
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26904
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

737
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

296
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

299
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

623
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

968 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

824