Як коронавірус викликає синдром гострого дихального дистресу (ВІДЕО)

Відомі ушкодження коронавірусу (COVID-19), який може завдати шкоди Вашим легеням. 

Як коронавірус викликає синдром гострого дихального дистресу

Гострий респіраторний дистрес-синдром (ГРДС) виникає в результаті гострого запалення, яке підвищує проникність альвеолярно-капілярної мембрани, внаслідок чого нейтрофіли та інші медіатори запалення проникають в альвеолярний простір та призводять до набряку легень.

Запальний ексудат, який утворився, інактивує сурфактант та спричиняє ущільнення дистальних повітряних просторів з подальшою втратою площі поверхні газообміну легень.

Поки спалах коронавірусу (COVID-19) триває, ми дізнаємось більше про цю хворобу та про те, яку шкоду вона може завдати організму. Ви не впевнені, що розумієте, що саме може зробити Вам вірус?

Хоча у багатьох людей із COVID-19 відсутні симптоми, або лише легкі симптоми, підгрупа пацієнтів має важкі респіраторні захворювання і, можливо, їх потрібно переводити до реанімації.

У новому відео лікар-патологоанатом Санджай Мухопадхей, доктор медицини, докладно розказує та демонструє, як уражаються легені в цих важких випадках.

15-хвилинне відео описує, як COVID-19 спричиняє "небезпечний та потенційно смертельний" стан, відомий як синдром гострого респіраторного дистресу (СГРД), надаючи чіткі зображення, які підкреслюють ступінь тяжкості ушкодження, яке може уразити Ваші легені.

Який зв’язок між коронавірусом та СГРД?

Як пояснює доктор Мухопадхей, китайські дослідники пов'язали COVID-19 з СГРД. Їх дослідження вивчало фактори ризику для 191 пацієнта з підтвердженим коронавірусом, які померли, перебуваючи на лікуванні у двох лікарнях в Ухані, Китай.

Дослідники виявили, що у 50 з 54 пацієнтів, які померли, розвинулися ГРВІ, тоді як  9 зі 137 постраждалих перенесли СГРД.

"Це справді збільшує вірогідність смерті у цих пацієнтів", - каже доктор Мухопадхей.

Як лікарі можуть сказати, чи є у вас СГРД?

Якщо у вас СГРД, то з’являться такі симптоми, як раптова задуха, пришвидшене дихання, запаморочення, прискорене серцебиття та надмірне потовиділення.

Існує чотири основні речі, які лікарі будуть шукати у пацієнтів, це:

• гострий стан, симптоми, які почалися протягом одного тижня, нові або стан погіршився;

• задуха, що не пояснюється серцевою недостатністю, або перевантаженням рідиною;

• низький рівень кисню в крові (сильна гіпоксія);

• обидві легені на рентгенограмі грудної клітки є білими.

То ж як СГРД насправді пошкоджує легені?

Найголовніше, що пацієнти, які страждають на ГРВІ, вкінці мають пошкодження стінок повітряних мішків у легенях - ті, що допомагають кисню проникати в наші еритроцити. Це те, що лікарі називають дифузним пошкодженням на верхівці.

У здорових легенях кисень у цих повітряних мішках (альвеолах) потрапляє через дрібні кровоносні судини (капіляри). Ці крихітні судини, у свою чергу, доставляють кисень до ваших еритроцитів.

"Природа розвинулася таким чином, що стінка альвеол у нормальної людини дуже-дуже тонка, тому кисень може легко потрапляти з повітряного простору посеред червоного кров'яного тільця", - пояснює доктор Мухопадхай.

Коронавірус пошкоджує клітинні стінки та оболонки альвеоли, а також капіляри. Пошкодження капілярів також призводить до того, що вони просочуються білками плазми, що додають до товщини стінки.

"Врешті-решт стінка альвеолу стає товстішою, ніж повинна бути", - зазначає лікар. "Чим товщою ця стінка стає, тим важче переносити кисень, тим більше людина відчуває задуху, і все стрімкіше рухається до важкої хвороби та, можливо, смерті".

Чому важливо розуміти, як COVID-19 впливає на легені?

Суть, наголошує доктор Мухопадхей, полягає в тому, щоб підкреслити те, що коронавірус здатний зробити в організмі, особливо пацієнтів з високим ризиком, які можуть бути вразливішими до різних інфекцій. Він сподівається, що це змусить людей сприймати ситуацію серйозніше.

"Будь ласка, не сприймайте це як лише «чергову вірусну інфекцію», яка пройде ", - говорить він. "Будь ласка, вживайте всіх запобіжних заходів. Захистіть себе, свою сім’ю та інших людей»

за матеріалами health.clevelandclinic


22.03.2020 3495
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1927
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1842
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1841
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5433 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2135 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1494

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

715

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

777

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

975

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

991
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1750
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3659
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10234
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26120
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10166 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7695
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

876
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

153
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

237
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

364
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1260
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

859