Як Київ готується зустрічати 2020-й Новий рік

Протягом більш ніж місяця у столиці можливо буде все: дітям – поринути в казку, а дорослим… стати дитиною. 

На 2 грудня синоптики пророкують перший сніг, а в центрі Києва тим часом вже почали монтувати каркас головної ялинки країни. Саму ж новорічну красуню встановлюватимуть з 5 до 12 грудня, причому її збиратимуть із менших дерев – сосен і ялиць, яких буде до 400, тож над її спорудженням працюватимуть у 3-4 зміни. Чому головна ялинка України знову збірна? Про це – нижче. А поки приготування ще тільки-но починаються, Укрінформ зібрав інформацію про те, як вбереться до новорічних свят Київ і чого очікувати цього року від новорічно-різдвяної програми.

На Софіївській площі можна буде потрапити в казку:

Склалася така традиція, що кожний новий рік столиця зустрічає у певному стилі. Минулого року з легкої руки організаторів свята Folk Ukraine Софіївська площа перетворилася на край північного сяйва, а цього року її разом з головною ялинкою країни прикрасять у стилі різдвяної історії про Лускунчика, звісно, про перемогу добра над злом. Ялинку організатори свята обіцяють у 30 метрів заввишки, що на 5 метрів вище минулорічної, і важитиме вона близько 100 тонн. Щоб її прикрасити, знадобиться близько 800 іграшок і понад 4 кілометри різнокольорових гірлянд. Усе це коштуватиме столиці 2,7 мільйона гривень.

Засновник проєкту Folk Ukraine Ігор Добруцький розповів, що на вимогу громадськості багатолітню ялинку спеціально не зрубуватимуть: «Ми вже два роки не рубаємо сторічну ялинку, адже цього вимагала громада Києва. Лісництво розріджує свої посадки, і ті гілки, які підходять по довжині, ми забираємо на монтаж цієї ялинки. Через це ми переробили повністю конструкцію ялинки».

Цього року постачальниками для ялинки будуть Вінницька та Житомирська області.

Новорічна красуня стоятиме за традицією біля дзвіниці Софіївського собору. Довкола ялинки, ніби оберігаючи її, стоятимуть головні герої казки про Лускунчика разом із козаками-богатирями з відомого мультфільму “Як козаки...”: Грай, Тур і Око. А спеціально до свята вийде нова серія мультфільму – «Як козаки Лускунчика бойовому гопаку навчали».

Гостей дивуватимуть святковими локаціями у тому ж казковому стилі – їх запрошуватимуть до себе чотири різні королівства.

Королівство подарунків – ярмарок сувенірів та найкращих подарунків до свята, куди з’їдуться сотні майстрів зі всієї України.

Королівство смаку – найсмачніші страви та напої: мюнхенські ковбаски, шашлик, святкова випічка, запашний глінтвейн та багато солодощів.

Королівство розваг – казкове місто для дітей з атракціонами, аніматорами, інсталяціями та подарунками.

Королівство лайків – численні фотозони на Софійській площі та Володимирському проїзді.

З одного королівства в інше можна буде дістатися казковим різдвяним експресом, що точно дуже сподобається дітлахам. Але можливо згадати дитинство наважаться і дорослі – чому б ні? Новорічні свята – хороший привід!

Контрактова площа дивуватиме колоритом

Минулого року Контрактова площа перенесла гостей у світ Марії Приймаченко, і цього року організатори вирішили теж не відходити від етнічної тематики і прикрасити свято у стилі опішнянської кераміки. Затишне зимове містечко в етностилі в поєднанні з тематичною концертною програмою та стилізованим декором та інсталяціями точно створять різдвяний колорит. Там же, на Контрактовій (уже традиційно!) буде і резиденція Святого Миколая, який здійснює мрії та бажання (перевіримо!), снігова гірка, і навіть стріт-арт ковзанка.

Ялинку на Контрактовій встановлять на місці колеса огляду, а прикраси будуть виконані у традиційних формах опішнянської кераміки: кашники, макітри, глечики, барильця, іграшки-свистульки у формі коня, вершника, півника, баранчика, козла, оленя. Але найулюбленіші образи опішнянських майстрів – баран і лев. Ну і яка ж ялинка без гірлянди? Вона спадатиме зверху донизу загальною довжиною у три кілометри. У результаті 42 тисячі ліхтариків мерехтітимуть теплим сяйвом.

Вулиця Сагайдачного теж наповниться святковим колоритом. На її пішохідній частині встановлять арт-об’єкти у вигляді розписаних горщиків, глечиків, дзбанків, барильців, а також прикрасять світловими інсталяціями і облаштують фотозони. Ковзанка цього року буде дещо незвичною – ніби у вигляді відкритого тунелю з неоновою підсвіткою на бортиках. Там працюватимуть інструктори, аби навчити кататися усіх охочих.

І кілька слів про програму, але краще – перевірте все вживу!

Починати святкування можна буде вже 14 грудня, коли на Контрактовій площі відкриється різдвяний ярмарок. Головну ялинку країни “запалять” традиційно 19 грудня у день Святого Миколая о 19:00. Ну і звісно, 31 грудня киян та гостей міста запрошують на зустріч Нового року, а 7 січня – на святкову ходу звіздарів та різдвяний концерт. А взагалі ж святкувати можна хоч щодня, починаючи з 14 грудня до 20 січня на Контрактовій площі, і з 19 грудня до 13 січня на Софіївській площі.

“Загалом на святкування новорічних та різдвяний свят буде використано понад 9 мільйонів 350 тисяч грн, із яких основну частину становлять видатки на квитки для всіх школярів міста Києва і соціально незахищених дітей”, – розповіла директор Департаменту культури КМДА Діана Попова під час презентації святкових заходів.

Вона також додала, що програма різдвяних свят буде як ніколи насиченою:

“Ми охопимо максимум локацій міста, аби створити новорічну атмосферу всюди. У нас буде перший український новорічний парад, фестиваль китайських ліхтарів, ковзанка, масштабне відкриття новорічної ялинки в центрі та по всьому місту. Усі театри, кіно, музеї, бібліотеки, заклади культури будуть задіяні у святкуванні”.

А от склад бригади артистів, які виступлять на Новий рік, поки що не відомий – для вивчення глядацьких смаків організатори запустили опитування: кого б кияни хотіли послухати та побачити на святковій сцені. Коментарі не забарилися: “Антитіла”, Onuka, “Друга ріка”, “Юркеш”... Але найбільшим фаворитом, схоже, виявився дівчачий рок-гурт “The Sixsters”. Тепер цікаво, чи врахують ці побажання організатори?


01.12.2019 1216
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

650
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1893 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1123 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

547
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6898 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11380 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

326

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1062

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1107

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1102
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

271
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1073
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

843
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

737
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2944
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4432
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18435
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

306
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

346
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

658
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

764