Як голови ОДА відроджують медичну галузь у регіонах (інфографіка)

«Слово і Діло» продовжує стежити за тим, як українські чиновники виконують свої обіцянки. Сьогодні розбираємося, що голови обласних адміністрацій роблять для відродження медицини в регіонах України.

Провалених обіцянок на цю тему зовсім небагато. Голова Львівської ОДА Олег Синютка торік не відновив роботу перинатального центру. Обіцянку він давав у квітні, але станом на березень будівельні роботи з обробки будівлі перинатального центру все ще тривали. Загальні будівельні роботи до кінця року завершились, однак відкриття перинатального центру перенесли на початок 2018 року.

Юрій Ткаченко в 2017 році збирався створити в усіх районних лікарнях «Кабінети здоров'я жінок». «Якісні зміни в медичних установах – незмінний пріоритет нашої роботи. Йдеться як про комфортні умови, так і про оновлення обладнання й самої системи надання послуг. Минулого року завдяки Держфонду регіонального розвитку ми закупили для районних лікарень сучасні флюорографи. Цього року плануємо створити там «Кабінети здоров'я жінок» з усім необхідним обладнанням», – розповів голова Черкаської ОДА. Однак свого слова не дотримав: станом на кінець року центри ще не були відкриті, а обладнання придбане лише частково.

Часто голови обладміністрацій обіцяють не закривати медичні заклади. Наприкінці 2015 року таку обіцянку давав Геннадій Москаль. У підсумку за рік жодних скорочень або оптимізації лікувальних установ Закарпатської області не відбулося. Голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч обіцяв, що лікарні, які не отримують достатнього фінансування, не закриють, а перепрофілюють в інші установи.

Хоча Синютка не відкрив вчасно перинатальний центр, за рік до цього він відкрив відділення гемодіалізу в Стрийському та Буському районах Львівської області. У Стрийському районі діють сім апаратів, а в Буському – чотири. Ткаченко в 2016 році також обіцяв відкрити регіональні центри гемодіалізу. «Один із перших регіональних центрів скоро відкриємо в Золотоноші. Аналогічні центри також мають з'явитися в Звенигородці, Каневі або Корсунь-Шевченківському, в Уманському районах», – зазначив чиновник. У результаті філії відділення діалізу вже функціонують в Золотоноші, Звенигородці та Умані. Питання про відкриття додаткових філій поки вивчається.

У регіонах також працюють із наданням медичних послуг учасникам антитерористичної операції. У Чернівецькій області такий центр був створений ще в 2015 році. А в Житомирській області цьогоріч має відкритися Центр реабілітації інвалідів та учасників АТО. До 15 червня планується завершити роботи з реконструкції. Крім того, в голови Житомирської області Ігоря Гундича в планах на цей рік відкрити Центр первинної медико-санітарної допомоги в Бердичеві.

Детальніше – на інфографіці.


17.05.2018 923
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1936
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1845
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1843
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5437 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2140 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1497

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

721

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

783

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

977

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

993
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1755
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3662
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10241
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26125
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10168 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7699
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

880
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

162
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

240
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

368
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1262
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

864