Я не підприємець з пелюшок, - власниця консалтингової компанії розповіла, як розвиває у Франківську бізнес

"Приймаємо виклики, фокусуємося на цілях бізнесу та надаємо увагу деталям". Саме з таким кредо  в Івано-Франківську працює консалтингова компанія A-Prostir, яка надає маркетингові та рекрутингові послуги для бізнесу.

Основна місія компанії – сприяти клієнтському успіху через ефективні маркетингові та hr-рішення. Як заснувалася, що робить та як розвивається консалтингова компанія A-Prostir Фіртці розповіла власниця Ірина Стецевич.


З чого все почалося?


У справі Ірини все починалося з нуля – займалася рекрутингом спочатку, не маючи власного офісу. Згодом почала розвивати цей напрям і створила власну рекрутингову компанію. Наразі в Івано-Франківському регіоні A-Prostir – єдина компанія, яка професійно займається рекрутингом. В основному підбирають менеджерів середньої ланки.

«Після того, як я серйозно зацікавилася цією сферою, компанія стала розвиватися, рости, налагодилися процеси, у мене з’явилася нова любов – маркетинг. Маючи добрі контакти з керівниками бізнесу та розуміючи, що їм потрібно, ми вирішили розпочати новий напрям. Почалося все через навчальні проекти, а згодом ми дійшли до комплексного маркетингового обслуговування.»

Далі Ірина почала розвивати цей напрям паралельно із hr. І якщо в рекрутингу вона знала, що робить, то в маркетингу було складніше – спочатку була  сміливість та амбіції, а потім з’явилися знання.

«Якщо говорити про шлях становлення нас, як маркетингової агенції, то ми пройшли його методом проб та помилок. Років два назад мені здавалося, що я знаходжуся в найнижчій точці. Відчувала, що у порівнянні з початком роботи нічого не знаю і треба набиратися нових знань. З цього і почали більше вчитися. Зараз приємне відчуття від того, що знаєш та вмієш вже багато.»


Робота компанії


Штат компанії невеликий, є можливість працювати з деякими спеціалістами дистанційно. Власниця заохочує фріланс і взагалі дуже гнучка в керуванні, головне результат. Також в разі потреби, залучають фахівців на проектну роботу.

«Компанія займається побудовою успішної маркетингової стратегії, яка націлена на досягнення найвищих результатів вашого бізнесу.Створення унікального фірмового стилю, який не тільки приверне увагу споживачів, але і збільшить цінність бренду. Просування компанії у соціальних мережах для залучення нових та утримання постійних клієнтів, підтримання іміджу бренду.»

Крім того, створюється не тільки красивий дизайн та чистий код, але й побудова сайту відповідно до маркетингових цілей компанії. A-Prostir забезпечує підбір, впровадження та оптимізацію комплексних digital-рішень, які підійдуть саме обраній компанії, проводить багато персоналізованої роботи. Вирішення всіх маркетингових задач, які необхідні для ефективного розвитку бізнесу.


Важкий проект


Зараз компанія успішно працює та надає професійні послуги. Проте, так було не завжди.

«В нас був дуже великий проект. Дивлюся назад і розумію, як ми могли недолуго робити деякі речі. Коли прощалися з клієнтом, я зрозуміла, що нічого не можна змінити. Це втрата часу, усвідомлення, що нічого вже не можна зробити. В такий момент опускаються руки.»

Після цього декілька місяців керівниця компанії боялася брати амбітні проекти. Проте, з часом зробила висновки і зрозуміла, що важливо контролювати свої амбіції, розвиватися. Відновити робочий азарт допомогло навчання.


Навчання і розвиток


Відповіді на свої вагання пані Ірина шукала у буквальному сенсі скрізь – у розмовах з друзями, фільмах, але найбільше у навчанні. Керівниця компанії надала перевагу тренінгам організованим Центром інформаційної підтримки бізнесу (ЦІПБ) у Франківську .

«Навчання дає підвищення компетенції, розуміння необхідності впровадження нових ідей, що в компанії, що в роботі з клієнтами. Воно підвищує кваліфікацію загалом, систематизує всі знання. Крім того, дуже важливо слухати "якісних" людей - програма і її побудова мають велике значення.»

Ініціатива Європейського Союзу EU4Business, а саме та її частина, яку імплементує ЄБРР, спрямована на підтримку та розвиток малих і середніх підприємств (МСП) шляхом проведення тренінгів, надання консультацій та адресної підтримки підприємствам, надання консультацій для виходу на експортні ринки та багато інших можливостей. За підтримки ЄБРР в рамках реалізації ініціативи ЄС EU4Business також створено мережу Центрів інформаційної підтримки бізнесу (ЦІПБ) по всій території Україні, базою для яких виступили місцеві організації, що вже працюють з МСП. ЦІПБ, працюють в 15 регіонах країни для надання інформації бізнесу про існуючи для нього можливості на ринку.Всі вони працюють над поліпшенням поінформованості МСП про цінність зовнішніх порад для розвитку бізнесу.

«Я проходила короткотермінові курси – найбільше у сфері hr та маркетингу. Завдяки навчанню я змогла стати успішним підприємцем, без навчання це було б не можливо. Я здобула необхідні знання, навички і контакти.»


Застосування знань і розвиток


Усе, що набуває на тренінгах Ірина широко використовує у всіх сферах свого бізнесу. Найкращі результати для  компанії – це хороші продажі у її клієнтів.

«Великі масштаби, філіали  – це не моє. Я працюю "вглиб". Мій напрямок горизонтальний - цікавіші і амбітніші проекти для мене кращі, ніж щось масштабне. Проте, пробуємо маленькими кроками йти на Київ і в інші області, але в основному сконцентровані на нашому регіоні. Найбільшою своєю перевагою вважаємо гнучкість, з нами можна близько спілкуватися, ми мобільні. Наша цільова аудиторія – власники сталих бізнесів. Їх цікавить комунікація тет-а-тет. Так легше вирішувати питання. Наразі, франківського ринку нам достатньо. Більші кроки робимо, але це радше для галочки та щоб потішити амбіції.»

В подальшому Ірина планує ще вчитися. Надзвичайно хоче потрапити на чергові тренінги, має бажання постійно розвиватися.

«Є підприємці від Бога, які приймають ключові і правильні рішення. Про себе я такого не можу сказати. Я колись була найманим працівником, я не підприємець з пелюшок. Завдяки навчанню я змогла собі дати оцю силу. Багато моїх професійних речей є набутими. Без навчання це було б просто не можливо.»


06.09.2019 Люся Грибик 5443 3
Коментарі (3)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1597
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3043
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1070
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1111
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1139 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3370 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

149

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1042

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

860

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

394
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

247
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2435
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1199
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1239
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

507
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15132
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7440
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

266
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

328
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

339
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

429
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

719