і Парменідом й Гераклітом...

 

Так би мала бути розпочата певна умовна дезорієнтовна дислокаційна та дистанційна передмовна передтекстова візія щодо того, з чого все ж таки все розпочато було. А чи було розпочато взагалі, питання суто аксіометричне, з огляду плинності самого буття та його модифікаційного метаморфозного видозмінення. Геракліт цікавий не менше за Демокріта й Протагора чи Анаксімандра, чи Зенона, суть в тому, що саме тоді були закладені Основи природнього Програмного розуміння самоі сутності Речей - Подій та Явищ. Геракліт був Космічним й Мегакосмічним, а його толерантні епохальні однодумці більш Абстраговані в Системі знання суто Чисел та теорем, а саме Піфагор та Фаллес. Хоча Геракліт важко читається, дивно, але й сприймається /ознака дійсно справжнього філософічного/, як читання Хайдеггера, Адорно чи Ніцше; Сократ свого часу сказав, що те, що він збагнув опісля чтива Геракліта є прекрасним, а те, чого не зрозумів - ще більше чудовим.
Гераклітова Ріка, так, здається, називається збірка поезій Ліни Костенко; іі теж цікавив геній , котрий вбачав й розумів усе Природнє й надприроднє, яко Прояв Вогню, прояв стихійного протистояння протилежностей. Можна впевнено вважати це першим зерням Діалектичного розуміння, а саме вияв сутностей через Зерно боротьби тілесних та імматеріальних субстанційних мас та іхньому взаємопроникненні..
Геракліт ставив Війну й Вогонь на перші сходинки Рушійного біозу усіляких про-цесуальних пошуків справжнього та дійсно природнього. Нам вже відомо це добре, що саме в Війні ти себе дійсно віднаходиш, свою сутність й дійсну природу, саме війна дає відповіді на заплутані запитання посухоі буденності. Як і Сила Вогню, що цивілізаційність епох народжується на попелі попердніх уламках згорівшого цивілізаційного мотлоху, це дієво- хочеш будувати: ламай старе, безжально.
Ідеі боротьби протиріч та сторін були підхоплені Демокрітом. Демокріт теж постать непроста, схильний до постфілософського розуміння. Він казав, що Сутність речей-об'єктів закладена в поєднанні протилежностей і тільки наше карпускулярне світлове розуміння призводить до диструктивного процесу, який і стає природою та сутністю самого діалектичного розвінчування реалій. Теж цікаво й розумно; тобто наше розуміння Речей призводить до диструкціі, а спроба остаточного докопування до глибинних сутностей - до втрат та знищення речей... Демокріт вводив феномен Атомів та гачків, котрими вони возз'єднуються- ,та називав перші атоми Ідеями й декларував іхню логістичну завершенність. 
Теж цікаво, особливо нам зараз, із урахуванням полів, квантових пустель та ментальних війн. Тому і шлях цих філософів складний й загадковий: Геракліт був самітником та уникав будь якого суспільного прив'язування, навіть відмовився від солодкого життя, котре пропонував цар Дарій, від кабінету та бібліотеки й помер від кисневого шоку, бо мав водянку й постійно мастив шкіру глиняною багнюкою - ось вона безжальна природа самолікування. Згадується життя Марата, який постійно сидів в ванні маючи страшну проказу неврозного походження - а жити хочеться, а смерть безжальна до своіх фаворитів..
Атоми -гачки й феноменологія Порожнечі, а суть у тому, що все випочатково знаходиться на своіх місцях й функцією, тільки от ми своім пристрастним бажанням розуміння усього й функціональним задіюванням призводимо до фатальних диструкцій й Війна нам в порятунок.
Нещодавно перечитував індійських мислителів - вони згадують Украіну в суто Реінкарнаційному відродженні - зерно всіяно, війна , як зчищення та знівелюванн усього ледарного та непотрібного й Вогонь нам в серця під час революцій й любов, як обережність в доторках до природньоі краси...
Мені зараз просто, бо Гераклітом найбільше цікавився Хайдеггер , йому імпонував Глобальний Об'єктивізм Геракліта й мудреза космічна. Вогняний Космос. Він прийшов до нас з Космосу й приніс вогонь, як Прометей. Так як прийшов з Космосу Крішнамурті, якого готували до Крісла Світового Вчителя ще з 17 років, але він впевнено уникнув того в 33, обравши шлях роніна, одинака- самурая із глибинним розумінням безсилого імпульсу людського в Контексті імпульсів Землі....
Гераклітова річка.
Все тече, міняється, варто прожити без страху, бо Страх це найбільше зло й найбільше добро. Маючи страх , ти самооберігаєшся для свого пере- бування, маючи Волю : ти йдеш на барикади з вогнем, бо ти є Феніксом й серце в тобі Прометея й воля в тобі Демокріта.
Слова мають силу, числа мають програмну волю, теореми спрощують вольовий вектор до розуміння - після таких тез можна й заперечити реальність й відтворити іі за своім розумінням, можна зловити космічного ящура за хвіст: але є багато але... Життя треба програмувати, інакшого варіанту немає, бо якщо не програмуєтесь, тоді стаєте лементом інших програм; вони в свою чергу мають системи перезапусків й самознищень, хоча воля слова робить чудеса, а сила текстіа дива. Любимо один одного , бо інакшого життя не існує.

 


18.12.2015 Роман Бончук 2094 1
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1913
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1835
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1831
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5395 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2129 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1488

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

707

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

757

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

953

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

986
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1738
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3655
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10222
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26103
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10152 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7689
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

872
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

98
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

206
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

361
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1254
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

850