Художники вже мають свої варіанти проектів музею Майдану (фото)

 

 

Народний художник України Анатолій Гайдамака розробив проект музею під відкритим небом, що увічнить пам'ять про події Майдану.

 

Більше півроку в суспільстві сперечалися, як зберегти пам'ять про події в центрі столиці і вшанувати загиблих на Майдані героїв. У підсумку вирішили, що і Майдан, і Хрещатик, і Інститутську потрібно зробити великою «Територією гідності». Уже стартував міжнародний конкурс, учасникам якого пропонують поділитися ідеями в чотирьох напрямках: яким буде Музей Майдану, як увічнити пам'ять Небесної сотні і як використовувати Український дім. Свій проект «Стіна пам’яті» представив і Анатолій Гайдамака, повідомляє Сегодня

 

 

«Щоб пам'ять про Майдан не зникла, потрібні знаки в міському просторі», - пояснює координатор конкурсу, співробітник департаменту містобудування та архітектури КМДА Анна Бондар. Один з напрямків - створення Музею Майдану. 

 

«Сподіваємося, що в конкурсних роботах нам покажуть не традиційний музей, а щось нове - великий Центр, який об'єднає в собі багато функцій. В ньому потрібно буде розмістити артефакти Майдану, які зараз розкидані по різним музейним фондам. Їх вже зібрано близько 1,5 тис. - починаючи Йолкою і закінчуючи особистими речами активістів. Також в Центрі можна створити умови для проведення тематичних лекцій, зустрічей для письменників, художників, музикантів. Також він може стати базою для «Бібліотеки Майдану», - розповідає Анна.

 

Побудувати такий музей пропонують на вул. Інститутській, 3-5. Обов'язково на місці революційних подій має з'явитися місце, де увічнять пам'ять про загиблих. Пам'ятник героям Небесної сотні, на думку експертів, повинен «вписуватися» в простір і бути одним з елементів Території пам'яті.

 

Пропонують перетворити й Український дім. «Після обговорень прийшли до висновку, що Український дім може стати Міжнародним культурним центром», - кажуть в оргкомітеті конкурсу.

 

Розглядається для облаштування прилегла територія - зокрема, простір від Бессарабки до Арки Дружби Народів. Тут кожен, за задумом дизайнерів, буде мати можливість висловити свою точку зору. Наприклад, в Гайд-парку в Лондоні є "Куточок ораторів" - стілець, на який може піднятися і виступити будь-хто. Але як реалізувати цей принцип в центрі Києва, повинні запропонувати конкурсанти, кажуть в департаменті.

 

Заявки на конкурс вже подали учасники з 15 країн світу, багато цікавих ідей і в українців. Свої роботи представив народний художник України Анатолій Гайдамака: він розробив проект музею під відкритим небом «Стіна пам'яті». 

 

 

«Можна було б позначити місця, де стояли барикади і де гинули люди, оригінальним малюнком бруківки. Зробити вставки з бронзи з назвами міст, з яких люди приїжджали на Майдан», - каже Гайдамака. Є у нього і проект пам'ятника героям Небесної сотні: 4 ангела, що вирують над містком на Інститутській. На стінах моста він пропонує розмістити портрети загиблих героїв. «Зображення будуть дзеркальними, і кожен перехожий буде бачити і своє відображення. Тому буде здаватися, що загиблі досі серед нас», - каже Гайдамака.

 

Заявки на конкурс приймаються до 1 грудня. Потім учасникам дадуть три місяці на підготовку проектів, після чого вони будуть обговорюватися з людьми (в Інтернеті і на виставках). До літа 2015 визначать найкращих і приступлять до реалізації проектів.


10.11.2014 643 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1066
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

877
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2007
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3376
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2618
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2616

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

355

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

799

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

756

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1717
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

443
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

799
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

778
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

427
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

458
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27114
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

905
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19748
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

508
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

464
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

792
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1524 5