агенція новин

Християнський Голокост сьогодні

 

 

 

Багато пишеться про жовті зірки для юдеїв ІІІ Райху (і багато хто непогано живе з цієї теми), але мало, хто знає, що подібне впроваджується зараз. Для нас – Християн. Невдовзі Християни Єгипту виконуватимуть джиз’ю.

 

Сьогодні в Єгипті дуже мало Християнських церков і дуже багато мечетей. Бо саме від ісламської влади залежить чи дозволити Християнам будувати та утримувати свої храми церкви чи ні. Мова йде не про одиничні випадки – а цілеспрямований наступ на одну з найстаріших Християнських Церков - Коптську.

 

Християни-Копти сьогодні становлять 8 мільйонів (10% населення Єгипту). Вони є нащадками древніх єгиптян, що прийняли Християнство. Саме слово Copt походить з арабської, що означає «єгиптянин». В грецькій слово «Αἰγύπτιος», у свою чергу, походить від староєгипетського слова Хет-Ка-Пта, назви храмового комплекса бога Пта біля Мемфіса, першої столиці Давнього Єгипту.

 

Коптська Церква бере свій початок від учня св. апостола Петра – св. євангеліста Марка, який фактично вважається її засновником. Вижити, не розчинившись у мусульманському середовищі, коптам вдалося лише завдяки Християнству. Тому Християнство пронизує все їх життя: вони визнають тільки рішення Ради священиків та вважають дійсними лише церковне вінчання. Чоловіки моляться окремо від жінок.

 

На прикладі коптів ми можемо побачити, що може зробити ісламізація з християнською країною.

 

В VІІ столітті, в зв’язку з арабськими завойуваннями, почався примусовий процес ісламізації Єгипту. Особливо стрімко чисельність коптів-християн скорочувалася у ХХ столітті. Наприкінці Другої світової війни вони становили менше 25% населення. Тільки 1947 році були розграбовані та спалені більшість їх церков, цілі села були зруйновані, коптів лінчували чи ґвалтували, їхнє майно розграбовували.

 

Християни-копти платили джиз’ю, що арабською означає "подушний податок із чоловіків-немусульман". За це мусульманська держава гарантувала "невірним" захист і недоторканність майна. Про сплату джиз'ї засвідчував шматок пергаменту, обгорнутий навколо шиї копта, або татуювання хреста на зап'ястку чи грудях. Тільки маючи ці атрибути, Християнин міг пересуватися країною.

 

Позбутися податку можна було, або прийнявши іслам, або вести війну з мусульманами.

 

Закон про джиз'ю не практикувався в Єгипті з 1855 року. Сьогодні єгипетські мусульманські партії, що пройшли до парламенту, посилаючись на цитату з Корану: "Боріться з тими з людей Письма, хто не вірує ані в Аллаха, ні в Судний день, хто не вважає забороненим те, що заборонили Аллах і Його Посланець, хто не сповідує істинну релігію, доки вони не почнуть власноруч принижено платити джиз'ю", планують відновити сплату джиз'ї для Християн.

 

«Ми відмовляємося це визнати, навіть якщо це загрожуватиме нам мучеництвом», - заявив єпископ Коптської церкви Юхан Ґолта від імені Християн Єгипту.

 

Наслідком цього є напади на храми, вибухи в монастирях, вуличні зіткнення з мусульманськими фундаменталістами є повсякденною реалією Коптської Християнської Церкви.

 

А це означатиме, що Християнам доведеться або масово тікати з рідної країни, або приймати іслам.

 

Кожен з нас, хто вважає себе Християнином має задатися питанням: «Якщо існують гоніння на Християн, коли потерпають мої брати та сестри, що маю робити Я, тут і зараз?»

 

 

Сергій Чаплигін

 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


Коментарі (1)

Çàãðóçêà...
al-Kaddafi 2012.03.15, 18:07
Якщо світова християнська спільнота шляхом переговорів у дусі братерства із владою Єгипту не знайде порозуміння, значить проблеми у християнській вірі (у частині моралі та наслідуванні Христа)сьогодні не тільки у Єгиптян, але і у нас !
23.03.2019

Працює фірма «ШБУ-77», яку пов’язують з російським олігархом Олегом Дерипаскою.

2260 1
23.03.2019

Автор студії "Квартал 95" розповіла, як змінилося життя її родини після того, як чоловік став кандидатом у президенти.

366
21.03.2019
Марія Лутчин

Доцент кафедри біохімії та біотехнології, кандидат біологічних наук 37-річна Марія Байляк стала переможницею Першої української премії «Для жінок у науці».

939 1
20.03.2019
Олена Британська

Нещодавно начальник відділу дорожньої інфраструктури Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Мирослав Федорків змінив посаду.

1054 1
12.03.2019
Юлія Канюс

Івано-Франківщина входить до переліку областей України зі значною сумою надходжень екологічного податку.

821
09.03.2019

Ідея будівництва обсерваторії на горі Піп Іван належить генералу Речі Посполитої, інженеру Леону Бербецькому.

2528 1

На знищення свободи Новгородців та Ливонії москві знадобилося більше 300 років, але вона впоралася.

470

Створюється вражаючий сюжет - щоб приховати певний скандал.

1006 1

 Роки беруть своє… З кожним роком я стаю все добрішим – починаю любити людей. Ну, не те, щоб любити, а – жаліти.

555

Дохідна частина бюджету Франківська 2-й рік поспіль становить 3 млрд.грн. без змін, без росту.

1508 1
11.03.2019

Мешканці прадавнього міста Кілія, який знаходитися в одеській області, стали свідками загадкових вогнів у небі.

503
02.03.2019

Експерти розповіли про те, що гуманоїди з Нібіру передали землянам відразу 58 повідомлень. 

853
21.02.2019

Дослідження проводяться в рамках SETI - міжнародного проекту з пошуку позаземних цивілізацій.

609
18.03.2019

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

234
22.01.2019

13 січня парафія Миколаєво-Успенського собору міста Коломиї вийшла з канонічної юрисдикції Івано-Франківської єпархії Української Православної Церкви.

3083 2
18.03.2019

Одна дівчина вирішила замовити сукню у відомого кравця, бо шив він красиво і завжди на совість.

282
21.03.2019

Незвичне пограбування трапилося ще 13 березня в одному з інтим-бутиків міста.

3618 1
21.03.2019

Поліція та родичі розшукують водія, котрий у Крихівцях збив дитину.

3437 2
21.03.2019

Свинка у подарунок. Петра Порошенка у Косові вирішили зустріти не з порожніми руками.

3393
20.03.2019

Тут немає газу, мобільного зв'язку та Інтернету. Явірник Верховинського району – найвіддаленіше село Прикарпаття.

1617