агенція новин

Губернатор запросив голів РДА скористатися послугами Інтернет-ринку

На нараді минулої суботи голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк закликав голів РДА якнайактивніше долучитися до Інтернет-ринку, створеного нашим земляком, радником міністра економіки Андрієм Сітником, який представляє відомий сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Донбас-Карпати». Зазначалося: Інтернет-ринок «Донбас-Карпати» створить таку базу даних продукції села, яка дозволить спрограмувати звідки й куди має вона потрапити, до якого покупця, переробника, в яку школу, лікарню, інтернат тощо. При цьому наголошувалося: найдешевше зберігання продукції там, де її вирощують.

Насамперед, як наголосив Михайло Вишиванюк, слід провести анкетування серед селян, яку саме вирощену в господарстві продукцію вони пропонуватимуть на продаж, коли і за якою ціною. Мовляв, кому продати - тепер це питання влади, оскільки, за словами голови ОДА, споживчі спілки, які покликані займатися заготівлею і збутом продукції села, як це було раніше, цього «давним-давно не роблять».

«Скажімо, селянин реєструє анкету в Інтернет-мережі про те, що у нього є курка, яйця, морква, картопля чи капуста. Інша людина готова це купити. Анкета про наявність у конкретного виробника тієї чи іншої продукції потрапить у загальний банк даних, з яким відповідно працюватимуть далі», - пояснював колегам Михайло Вишиванюк.

Мовляв, аналогічну анкету мав би заповнити і міський житель, в якій вказати, що, коли, в якій кількості і якої продукції йому потрібно. Міська та обласна торгівля, оптові бази і переробні підприємства також подають анкети своїх щоденних потреб сировини, а працівники системи доставки зобов’язані в найкоротші терміни і при мінімальних транспортних затратах продукцію виробника доправити до покупця.

Як зазначалося на суботній нараді, в області буде створено відповідну службу, яка опікуватиметься вивезенням продукції від господаря до покупця, обминаючи посередника, і за словами Михайла Вишиванюка, «це буде реальна робота з підтримки наших сільгоспвиробників. Тоді ми будемо мати можливість брати участь у всіх тендерах і престижних агроярмарках».

Довідково.

Кооператив «Донбас-Карпати», одним із засновників якого є Андрій Сітник, створений в 2003 році сільськогосподарськими виробниками з метою надання послуг у централізованому придбанні насіння, мінеральних добрив, гербіцидів, а також у обробітку грунту, збиранні, зберіганні і кінцевій реалізації продукції.

«Інтернет-ринок «Донбас-Карпати» - це віртуальний продуктовий базар з інформацією, в якому одні продають, а інші купують, причому без торгових націнок.

Як зазначає Андрій Сітник, через сайт в Інтернет-мережі покупці можуть дізнатися як, на яких землях вирощено ту чи іншу продукцію, чим годували курей чи свиней. Більше того, міський житель може не запасатися на зиму сільськогосподарською продукцією, бо у міських підвалах вона швидко псується. Куплена чи замовлена продукція може зберігатися у сільських сховищах, де витримується відповідний температурний режим, аби вона не втрачала своїх якісних показників.

«Зменшення або уникнення посередництва на шляху від поля до столу дає можливість гарантувати якість та безпечність продуктів харчування для споживачів, зокрема, створює умови для адаптації дрібнотоварного аграрного виробництва в Україні до вимог СОТ та ЄС», — вважає Андрій Сітник. На його переконання, зменшення торгових націнок можливе тільки через електронну торгівлю і відпрацьовану систему доставки або впровадження логістики у систему руху продукції від виробника до споживача.

У проектах Андрія Сітника - будівництво складів-магазинів «Здорова їжа» з молокоприймальними пунктами, заготівельними складами для овочевої продукції та холодильними камерами.


24.05.2011 229 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
16.01.2018

Протягом тижня сотні івано-франківців та гостей міста долучилися до музичного різдвяного дійства, яке відбувалося у храмі Царя Христа на Майзлях.

448 1
15.01.2018

Очільник фракції «УКРОП» в Івано-Франківській обласній раді, голова її постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків Микола Палійчук проаналізував суспільно-політичну ситуацію в країні.

551 0
14.01.2018

До Вашої уваги підсумки другого в цьому році тижня від історика, блогера, нашого експерта Мирослава Кошика.

255 0
11.01.2018

На саме Різдво 1908 року в Станиславові зібрався велелюдний з’їзд Русько-Української радикальної партії, яких у той час поляки обзивали «гайдамаками»...

570 0
09.01.2018

8 січня, відсвяткував свої 50 відомий український футболіст Валентин Москвін, вихованець івано-франківського «Прикарпаття».

687 0
05.01.2018

Відсутність снігу примушує відчувати присутність снігу інтенсивніше, ніж перебування серед нього. Тобто справжня відсутність чогось є  наявністю відсутності.

670 0

Колись тут жила шляхта. Потім її не стало. Й нинішня нешляхта робить так, щоби про шляхту забули.

210 0

Внутрішній біль в душах і серцях переслідує українців сотні років, особливо для нас зараз, коли загарбані території корінного народу, йде відкрита війна...

427 0

Якраз перед Миколаєм подзвонила знайома чиновниця, любителька ворожіння та битв екстрасенсів. Сказала, що бачила зловісний сон, просила розтлумачити.

743 0

Наша політична сила стала однією з небагатьох, яка подала рівну кількість кандидатів-жінок та кандидатів-чоловіків. Фракцію “Самопоміч” у міській раді представляє шість депутатів. Це досить мало, щоб впливати на прийняття рішень, на яких ми на

743 0
17.01.2018

В американському штаті Мічиган неподалік від міста Детройт 16 січня було зафіксовано падіння метеорита, яке викликало невеликий землетрус.   Про це повідомляє прес-служба Національної метеорологічної служби США в Twitter.   Синоптики підтвер

84 0
16.01.2018

НЛО у формі м'ясорубки помітили жителі Техасу. Очевидці заявили, що корабель прибульців літав в небі кілька хвилин, після чого перемістився в іншу частину міста.   Про це повідомляють росЗМІ.   Наразі вже відомо, що інцидент стався 12 січня

130 0
11.01.2018

Вчені заборонили літати космонавтам на Марс частіше, ніж один раз на життя. Це спричинено великою дозою радіації, яку космонавти отримують під час відвідин "червоної планети".   Про це повідомляє Meduza.   Російські та болгарські вчені на

277 0
16.01.2018

Папа Франциск 8 січня 2018 року прийняв Послів, акредитованих при Святому Престолі. У промові до них Римський Архиєрей згадав про Україну, закликавши сприяти припиненню війни. «Спільні старання на користь відбудування мостів є невідкладними також

69 0
02.01.2018

Теж це відчуваєте? Передсвятковий настрій вже витає довкола: прикрашені ялинки, величезні вітрини магазинів нагадують казкові сюжети, листівки, рекламки, пісні — все на різдвяні мотиви.

545 0
16.01.2018

Одного разу до батька прийшла донька, молода жінка, і з сумом сказала: – Тату, я так втомилася від усього, у мене постійні труднощі на роботі і в особистому житті, вже просто немає сил… Як справлятися з усім цим? Батько відповів: – Дава

241 1
15.01.2018

Обідня перерва може багато розповісти про корпоративну культуру країни, вважає оглядачка BBC Capital, яка розпитала людей різних національностей про те, як виглядає їхній звичайний робочий ланч.

158 0
16.01.2018

В галереї "Арт-на-Мур", що у Бастіоні, експонується виставка абстрактного мистецтва від франківських художників.   Виставка, на якій представили роботи 21 художника, триватиме в галереї "Арт-на-Мур" до 6 лютого. Куратор виставки – Павло

512 0
16.01.2018

В Івано-Франківську, 13 січня на Вічевому майдані виступив гурт «Піккардійська терція» в рамках Різдвяного фестивалю "Коляда на Майзлях".   Сотні іванофранківців та гостей міста зібралися, щоб  послухати заслужених артистів України

1362 0
12.01.2018

11 січня для франківської пари закоханих став особливим днем.   В Івано-Франківську, на головній вулиці міста, романтичний юнак зробив пропозицію руки й серця своїй коханій, на що здивована прикарпатка впевнено відповіла "так", пише "Голос-Ін

1478 0