агенція новин

Громадський активіст подав заяву в НАЗК про корупційне правопорушення мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа (текст заяви)

 

21 грудня, відомий івано-франківський громадський активіст Мирон Дмитрик подав в Києві в НАЗК заяву щодо вчинення корупційних дій міським головю Івано-Франківська Русланом Марцінківим.

 

«Кожен чиновник повинен дотримуватись законодавства. Законом України "Про запобігання корупції" встановлено вимогу, що, зокрема, міський голова у разі отримання доходу чи придбання майна на суму, що перевищує 50 мінімальних зарплат, повинен про це повідомити НАЗК, яке оприлюднює цю інформацію на своєму сайті, - розповів «Фіртці» Мирон Дмитрик, - 24 листопада 2016 р. Руслан Марцінків зареєстрував у властість автомобіль Шкода. Але до цього часу на сайті НАЗК немає відповідного повідомлення. Тому я звернувся до Нацагентства з проханням вивчити ситуацію. Крім того, можливо є й інші порушення антикорупційного законодавство при продажі старого авто чи отриманні кредиту. Детально все можене прочитати у повному тексті моєї заяви. Звичайно, зараз почнуть говорити, що це дрібниця, ніби нічого аж такого "страшного" Руслан Романович не зробив і т.п. Але я впевнений - за будь-яке правопорушення повинна наставати відповідальність. Сьогодні вчинив "дрібне"і не покараний, а завтра може настати "запаморочення" від безкарності. І ще одне. Ми повинні нарешті усвідомити, що це святий обов'язок кожного громадянина повідомляти правоохоронні чи інші компетентні органи про порушення законодавства. Стукачі і донощики - це поняття совкового менталітету і наслідок окупаційних режимів. У нас же зараз свої, українські структури. І їм потрібно допомагати».

 

Якщо НАЗК встановить, що дії Руслана Марцінківа є порушенням, то буде складено протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, який буде направлений до суду. І в тому випадку якщо суд визнає такі дії порушенням, то накладе штраф 1700-3400 грн. Цікаво, що правопорушник в разі визнання дій корупційними потрапляє до Єдиного державного реєстру осіб, що вчинили корупційні правопорушення.

 

 

 

 

 

Подаємо повний текст заяви в НАЗК:

 

Національному агентству

з питань запобігання корупції

01103, м. Київ,

бульвар Дружби народів, 28

-------------------------------------- 

від громадянина України

Дмитрика Мирона Михайловича

 

Заява

На початку грудня поточного року із засобів масової інформації мені стало відомо про те, що міський голова Івано-Франківська Марцінків Руслан Романович придбав автомобіль SkodaOktavia. 05.12.2016 року на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook Руслан Марцінків підтвердив факт покупки зазначеного автомобіля. Крім того, він повідомив про те, що покупку здійснено за кошти, які отримані як кредит у ПАТ «Кредо-банк», а також від продажу автомобіля Daewoo Lanos (ЗАЗ TF 6940, 2011 року випуску). Копії відповідних повідомлень додаються.

Згідно електронного витягу з Єдиного державного реєстру МВС України від 20.12.2016 року (копія додається), на особу з прізвищем, ім’ям та по-батькові «Марцінків Руслан Романович» зареєстровано один автомобіль (SkodaOktavia, 2016 року випуску, об’єм двигуна 1595 куб.см). Дата реєстрації – 24.11.2016 року.

Відповідно до ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Станом на 01.01.2015 року мінімальна заробітна плата в Україні складала 1378,00 гривень. 50 мінімальних заробітних плат відповідно – 68900 гривень.  

Відповідно до інформації із веб-сайтів офіційних дилерів з продажу автомобілів Шкода в Україні, вартість автомобіля SkodaOktavia, 2016 р.в., об’ємом дв. 1,6, у т.зв. «базовій» кломплектації перевищує 420 тисяч гривень. 

Ринкова вартість автомобіля Daewoo Lanos (ЗАЗ TF 6940, 2011 р.в.) в робочому  стані перевищує 100 тисяч гривень.

В той же час, відповідно до даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, Марцінків Руслан Романович подав тільки декларацію за 2015 рік. Жодних повідомленнь про суттєві зміни в майновому стані на прізвище «Марцінків» у реєстрі станом на 20.12.2016 року немає.

 З огляду на наведене вище вважаю, що в діях Марцінківа Руслана Романовича, який працює на посаді міського голови Івано-Франківська, є посадовою особою органу місцевого самуврядування, службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, суб’єктом декларування відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», можуть бути наявні ознаки вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме:

- неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані у зв’язку з відчуженням автомобіля ЗАЗ TF 6940, 2011 р.в.;

- неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані у зв’язку з отримання доходу у вигляді кредиту від ПАТ «Кредо-банк»;

- неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані у зв’язку з набуттям у власність автомобіля SkodaOktavia, 2016 р.в.

Звертаю увагу на те, що про необхідність подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані Р.Марцінківу було відомо, оскільки я особисто 06.12.2016 р. вказував йому на вимоги законодавства з цього питання. Однак, на жаль, ним так і не були вчинені відповідні дії.

 

Зважаючи на зазначене, прошу:

1) Прийняти цю заяву до розгляду Національним агентством з питань запобігання корупції;

2) Здійснити перевірку фактів, викладених у цій заяві;

3) Здійснити перевірку правомірності можливого отримання пільг (знижок) при купівлі автомобіля SkodaOktavia та отриманні кредиту від ПАТ «Кредо-банк»;

4) У випадку підтвердження наявності в діях (бездіяльності) Марцінківа Руслана Романовича ознак вчинення адміністративних правопорушеннь, пов’язаних з корупцією, вчинити дії, передбачені законодавством, зокрема – скласти протоколи про вчинення адміністративних правопорушень;

5) Про результати розгляду цієї заяви повідомити мене на електронну пошту myron_if@ukr.net у встановлений законодавством строк.

 

Додатки: на 7 (семи) аркушах.

 

21 грудня 2016 року

Дмитрик М.М.                                                                                     

 

 

ДОВІДКОВО:

Закон України "Про запобігання корупції"

...Стаття 52. Додаткові заходи здійснення фінансового контролю

...2. У разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.


21.12.2016 106 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
21.01.2018

Остап Вульчин розповів про цьогорічні виступи "Прикарпаття", свій шлях у футболі та секрети команди рідного краю.

541 0
21.01.2018

До Вашої уваги підсумки третього в цьому році тижня від історика, блогера, нашого експерта Мирослава Кошика.

213 0
21.01.2018

За найсвіжішими даними, від початку року в Львівській області зафіксували 84 випадки захворювання на кір, на Тернопільщині – 98 випадків, у Івано-Франківській області – 49

336 0
18.01.2018

Декілька століть Успенський собор у Крилосі (територія історичного Галича) був зразком місцевої довершеної архітектури. Сьогодні від нього залишились лише фундаменти, яким загрожує остаточне руйнування.   Археологи та архітектори просять Міністерс

565 0
16.01.2018

Протягом тижня сотні івано-франківців та гостей міста долучилися до музичного різдвяного дійства, яке відбувалося у храмі Царя Христа на Майзлях.

775 1
15.01.2018

Очільник фракції «УКРОП» в Івано-Франківській обласній раді, голова її постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків Микола Палійчук проаналізував суспільно-політичну ситуацію в країні.

823 0

Колись тут жила шляхта. Потім її не стало. Й нинішня нешляхта робить так, щоби про шляхту забули.

449 0

Внутрішній біль в душах і серцях переслідує українців сотні років, особливо для нас зараз, коли загарбані території корінного народу, йде відкрита війна...

594 0

Якраз перед Миколаєм подзвонила знайома чиновниця, любителька ворожіння та битв екстрасенсів. Сказала, що бачила зловісний сон, просила розтлумачити.

910 0

Наша політична сила стала однією з небагатьох, яка подала рівну кількість кандидатів-жінок та кандидатів-чоловіків. Фракцію “Самопоміч” у міській раді представляє шість депутатів. Це досить мало, щоб впливати на прийняття рішень, на яких ми на

858 0
17.01.2018

В американському штаті Мічиган неподалік від міста Детройт 16 січня було зафіксовано падіння метеорита, яке викликало невеликий землетрус.   Про це повідомляє прес-служба Національної метеорологічної служби США в Twitter.   Синоптики підтвер

351 0
16.01.2018

НЛО у формі м'ясорубки помітили жителі Техасу. Очевидці заявили, що корабель прибульців літав в небі кілька хвилин, після чого перемістився в іншу частину міста.   Про це повідомляють росЗМІ.   Наразі вже відомо, що інцидент стався 12 січня

373 0
11.01.2018

Вчені заборонили літати космонавтам на Марс частіше, ніж один раз на життя. Це спричинено великою дозою радіації, яку космонавти отримують під час відвідин "червоної планети".   Про це повідомляє Meduza.   Російські та болгарські вчені на

407 0
16.01.2018

Папа Франциск 8 січня 2018 року прийняв Послів, акредитованих при Святому Престолі. У промові до них Римський Архиєрей згадав про Україну, закликавши сприяти припиненню війни. «Спільні старання на користь відбудування мостів є невідкладними також

185 0
02.01.2018

Теж це відчуваєте? Передсвятковий настрій вже витає довкола: прикрашені ялинки, величезні вітрини магазинів нагадують казкові сюжети, листівки, рекламки, пісні — все на різдвяні мотиви.

716 0
16.01.2018

Одного разу до батька прийшла донька, молода жінка, і з сумом сказала: – Тату, я так втомилася від усього, у мене постійні труднощі на роботі і в особистому житті, вже просто немає сил… Як справлятися з усім цим? Батько відповів: – Дава

735 1
20.01.2018

Завдяки програмі дівчина стала першою українською моделлю plus-size, яка прикрасила обкладинку глянцевого видання Cosmopolitan.

1198 0
19.01.2018

З нагоди Водохреща в ополонці купалися, як прості франківчани, так і відомі постаті шоу-бузнесу, спорту і політики.

4824 0
18.01.2018

Близько 40 тисяч вакансій минулого року запропонували безробітним прикарпатцям в обласному центрі зайнятості.

1035 0
17.01.2018

В Івано-Франківську журналіст, автор та режисер Юрій Паливода презентував нову короткометражну стрічку "Дух Різдва".

786 0