Громадські слухання в Коломиї переросли у скандал: «Коломияводоканал» намагалось провести громадські слухання без громади (фото)

 

 

У п’ятницю, 7 серпня, в коломийській ратуші вирішувалось питання чергового кредиту від Світового банку для водоканалу.

 

На ділі це має перерости у нове підвищення тарифів на воду. Планували зробити все за старою схемою: про громадські слухання мало хто чув, зал засідань наповнювався працівниками КП «Коломияводоканал». Саме так раніше приймались рішення, вигідні начальству комунального підприємства. Проте активісти довідались про заплановані громадські слухання і домоглися відстрочки прийняття рішення, пише Репортер.

 

На сьогодні тарифи на воду в Коломиї – одні з найвищих по Україні (14,64 грн. за кубометр). І це не дивлячись на те, що кілометраж водотранспорних систем не такий великий, як, скажімо, в сусідньому Івано-Франківську чи Чернівцях. Певним чином на ціну вплинув кредит від Світового банку, який взяв водоканал для встановлення новітньої системи очистки води без хлорування і щоб на 40% зменшити витрати електроенергії. На погашення боргу коломияни сплачують додатково 35 коп. за кубометр.

 

Зараз КП «Коломияводоканал» готується взяти другий транш кредиту. Мова йшла про 3 млн.$, які підприємство буде повертати за рахунок підвищення цін на воду. Відтак, за словами директораІгоря Калиняка, зросте ще на 50-60 коп. До того ж ціни на воду в Коломиї зросли більш, як вдвічі минулої осені (з 6,90 грн. до 14,64 грн. за кубометр).

 

Спочатку була презентація і звіт начальника КП «Коломияводоканал» Ігоря Калиняка. Він пояснював, чому місту справді необхідний другий транш кредиту.

 

«У паводковий період ми не можемо провести належну очистку: вода не мутна, але має забарвлення. У велику спеку схожа ситуація…», – сказав він.

 

А коли дійшло до обговорення, в залі стало справді спекотно.

 

«У нас у кранах тече питна вода!» – стверджував Ігор Калиняк, виправдовуючи цим високий тариф.

 

Активісти ж питали, скільки ця питна вода буде коштувати після нового кредиту. Ці гроші водоканал планував витратити заміну на 24-25 км. мереж, прокладання води до кількох вулиць, які досі не підключені до центрального водопостачання, а також на встановлення систем доочистки, адже під час повені водозабори не витримують тиску води і тоді з кранів коломиян тече каламуть.

 

«По-суті, на громадських слуханнях ми мали б прийняти рішення за всіх коломиян, – каже громадський активіст Володимир Івоняк. – Але нас «забули» запросити! Ми вимагаємо перенесення громадських слухань й оповіщення про наступні через усі місцеві ЗМІ. Сьогодні рішення за нас мали прийняти самі працівники водоканалу, які, без сумніву, зацікавлені в отриманні другого траншу».

 

І справді, інформація про громадські слухання з’явилась на сайті Коломийського МВК за кілька годин до зборів. Це не нове для міста, стверджують активісти, адже за прийняття рішення щодо першого траншу від Світового банку в 2009 році голосували самі водоканальники і кілька вибраних осіб.

 

«Ми не проти додаткових систем очистки і замін мереж, – каже інша громадська активістка Ірина Матійчук. – Б’ємо на сполох, бо нам продають кота в мішку при чому без нашої згоди. Хочемо, щоб рішення приймалось за участі коломиян – це перше. Друге – частину боргових зобов’язань має на себе взяти місто. Зарплати ні в кого не зросли, рівно як і пенсії, тим часом ціни піднялись на усе, а тут ще й ці перипетії з водопостачанням. Не можна з народу чавити останнє!»

 

Ніхто не сперечається, що після першого траншу кредиту вода в міських кранах справді стала кращою: без нудотного запаху хлору і присмаку намулу. Зараз куб води в Коломиї коштує 14,64 грн. Після нових боргових зобов’язань ця ціна, за словами начальника КП «Коломияводоканал», може зрости на 50-60 коп. Звучить не фатально, бо все ж таки вода – це здоров’я, а на здоров’ї економити не випадає. Але! Очевидно пан Калиняк не був до кінця відвертим, бо не одразу сказав, що планується підвищення зарплат працівникам підприємства та інші «дрібні» нюанси, які можуть суттєво збільшити тариф на воду.

 

Подейкують, що ціна за кубометр води у найближчому майбутньому може піднятись до 24 грн. Присутні в залі так і не отримали чіткої відповіді, чому кредит Світового банку має гаситися з їхніх кишень, таємницею залишилась і те, чому в Коломиї ціни на воду піднялися втричі ще до офіційного подорожчання в регіонах України. Згадалось і зверхнє ставлення начальника до містян, і випадки поганого обслуговування.

 

Відтак на емоціях всі перейшли на особисте і розійшлись. Активісти затялися ставити питання руба: зняття з посади Ігоря Калиняка і контроль фінансів водоканалу. Наразі планується провести наступне громадське слухання щодо цього питання на Спаса – прямо під міською ратушею. Отож є ймовірність, що 19 серпня в Коломиї святитимуть яблука і знову лементуватимуть про воду.

 


09.08.2015 522 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

875
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

675
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1787
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3117
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2500
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2485

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

139

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

672

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

639

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1510
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

264
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

609
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

568
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

270
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

334
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26974
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

793
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19625
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

366
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

354
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

682
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1178 1