Готується запуск безкоштовного Wi–Fi для всього світу

 

 

У найближчому майбутньому, яке настане вже наступного року, намічена реалізація масштабного за своїм розмахом проекту «Аутернет».

 

Маючи схожу назву із всесвітньою системою, відповідальною за доступ до веб-сторінок, Аутернет буде використовуватися в аналогічних цілях. Основною відмінністю, якщо порівнювати його зі звичним нам інтернетом, є позиціонування першого в якості єдиного і повністю безкоштовного бездротового сигналу Wi -Fi, який стане доступним будь-якому жителю нашої планети, повідомляє 3dNews.

 

А джерело даного сигналу буде розташоване зовсім не на землі, а в космосі. По суті, «Аутернет» - це сукупність багатьох джерел сигналів, яка представлятиме собою гігантський за дальністю своєї дії аналог Wi-Fi-роутера, що накриває всю планету і не вимагає пароля для підключення.

 

Досить амбіційний за своїм характером і масштабом проект «Аутернет» передбачає реалізацію програми, в рамках якої буде здійснено запуск сотні мініатюрних супутників на низьку навколоземну орбіту вже в червні 2015 року. Кожен з супутників забезпечуватиме доступ в мережу комп'ютерів, мобільних пристроїв та інших гаджетів величезної кількості користувачів по всьому світу абсолютно безкоштовно.

 

Країнам на зразок Північної Кореї, де панує атмосфера тотального обмеження до вільної інформації і цензура будь-яких доступних мас-медіа, може бути наданий вільний і безперешкодний доступ у віртуальний простір. Залишилося лише подбати про те, щоб жителі КНДР мали хоч якісь варіанти для використання безкоштовного глобального Wi-Fi з причини відсутності у них не тільки мобільної електроніки і навіть застарілих моделей персональних комп'ютерів, але і регулярного постачання електроенергією.

 

Обов'язки реалізації проекту взяла на себе організація Media Development Investment Fund (MDIF). Проект «Аутернет» буде заснований на технології «datacasting», яка передбачає передачу даних через «широкі» радіохвилі, за рахунок чого можна транслювати вільний для використання сигнал Wi-Fi по всьому світу. У MDIF сподіваються зібрати сотні мільйонів доларів через пожертвування з метою довести проект до фінальної стадії. Керівництво компанії відзначило, що на сьогоднішній день лише чуть більше половини населення земної кулі має доступ до тієї інформації, яка знаходиться на просторах всесвітньої павутини. Основною причиною низької кількості користувачів є небажання керівного апарату багатьох країн розвивати цю інфраструктуру на бюджетні кошти навіть з урахуванням масової популяризації технології Wi-Fi. Для багатьох представників політичної верхівки вільний доступ власних громадян до достовірної та об'єктивної інформації про ситуацію справ не тільки в країні, а й за її межами, здається якоюсь злоякісною пухлиною, яка в терміновому порядку підлягає видаленню.

 

Супутники представлять із себе мініатюрні пристрої, відомі як CubeSats. Це формат малих штучних супутників землі, що використовуються для дослідження космосу.

 

Кожен космічний апарат приймає сигнал з наземних станцій, що знаходяться у всіх частинах світу. За допомогою методики на базі протоколу користувальницьких датаграм багатозадачності (User Datagram Protocol) Аутернет зможе відкрити доступ до мережі всім без винятку. Розгортання програми керівництво MDIF планує здійснити якнайшвидше. Так, у червні поточного року буде створено перший прототип майбутніх орбітальних супутників, а у вересні в агентство NASA буде направлено запит для дозволу використовувати МКС як тестовий стенд з метою перевірки функціональної складової проекту.

 

На початку наступного року буде запущений основний етап, де стартує стадія складання всіх космічних апаратів, що беруть участь у проекті. Передбачається, що в середині наступного року програма вийде на завершальний відрізок свого шляху, надавши всьому людству безкоштовний бездротовий доступ до мережі.

 

Уповноважені особи інвестиційного фонду відзначили, що вони добре обізнані і розуміють, яким глобальним стане їх проект і супутні йому фінансові витрати.

 

«Крім того, фірма має вже хороший досвід, прямо пов'язаний з подібними витратами. Немає нічого неможливого в наших планах, якщо брати до уваги технічний аспект», - уточнив керівник проекту «Аутернет» Сайед Карім.

 

Еспресо


17.02.2014 1440 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1166
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2876
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1012
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1071
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1076 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3178 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

932

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

803

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1105
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

176
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2372
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1166
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

469
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15088
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7399
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

833
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

396
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

308
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

391
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

678
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1127