Голова МЗС Польщі розсекретив документ 2008 року про перехід на проросійський курс: "Пропозиція обмежити співпрацю з Україною практично є визнанням російської зони впливу"

 

Голова польського МЗС Вітольд Ващиковський розповів про підписання у 2008 році секретного документа про перехід країни до проросійського курсу. Про це повідомляє польське агентство PAP, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УкрінформЦей документ у березні 2008 року підписав голова департаменту східної політики МЗС Польщі Ярослав Браткевич.

 
Документ датований 4 березня 2008 року і називається "Тези про політику Польщі щодо Росії і України". Доступ до нього в 2008 році мали тільки чотири людини, серед яких був Радослав Сікорський, який обіймав на той момент пост міністра закордонних справ.
 
"Якщо не торкатися величезних економічних інтересів Польщі в Росії, які стосуються не тільки енергетики, що відіграє важливу роль у відносинах Польщі з Росією та Європою, а також взаємних культурних та інтелектуальних інтересів, варто звернути увагу, що жвавий діалог з Росією є великою політичною цінністю для Польщі", - йдеться в тексті.
 
Автори документа відзначили, що для Заходу Росія є важливим союзником у боротьбі з ісламським тероризмом, а також "великим сховищем ресурсів, які можуть значно економічно підтримати західний світ".
 
У документі також пропонується використовувати "реалістичний" і "дружньо-критичний" підхід щодо України.
 
За словами Ващиковського, це "було початком покидання урядом Дональда Туска проукраїнської політики на користь політики проросійської", пише Польське радіо.
 
У документі йдеться, зокрема, що "можливості експансії Росії в політичному й економічному сенсі - а вже тим більше військовому - досить обмежені, наштовхуються на серйозні перешкоди в країнах СНД, таких як Україна чи Грузія".
 
"Ця записка була початком покидання проукраїнської політики на користь політики проросійської. В авторів не було жодних ілюзій щодо успіху, але вони визнали, що проросійськість буде своєрідним інструментом, трюком у відносинах із Заходом, у такий спосіб хотіли отримати більше визнання на Заході", - заявив міністр Вітольд Ващиковський. Він додав, "саме тоді почали відходити від політики Гедройца, хоча сьогодні це закидають нинішньому уряду".
 
"Україні не запропонували шляхів інтеграції з ЄС, а лише квазі-інституційні зв'язки із Заходом, імітацію інтеграції", - додав голова МЗС Польщі.
 
На думку Вітольда Ващиковського, хоч записку було створено в березні 2008 року, тобто в період, коли він був віце-міністром закордонних справ і проводив переговори у справі так званого протиракетного щита, його не поінформували про цей документ. На записці є відмітка про те, що її отримали: тодішній голова МЗС Радослав Сікорський, Гражина Бернатович і Ришард Шнепф.
 
Як оцінює міністр Вітольд Ващиковський "записка повна брехні, фальшивих оцінок" і свідчить про те, що "було вирішено відійти від реалізації польських інтересів на Сході".
 
Голова МЗС додав, що "автори дуже негативно оцінили ситуацію в Україні, помічаючи постсоветизм, корупцію, наявність кланів, непрозорість політичного процесу". За словами міністра Вітольда Ващиковського, в цьому багато сенсу, але всього цього не помітили в Росії. "Україну стигматизують (таврують), а Росію показують як країну, яка не загрожує, а є резервуаром сировини і хоче співпрацювати".
 
Голова МЗС зазначив, що "цілком фальшивим є твердження про те, що польсько-українські відносини є дрібними, заснованими на особистих стосунках, наприклад, Олександра Кваснєвського і Леоніда Кучми, це означає ігнорування, бо вже тоді ці відносини були дуже розвиненими, зокрема у військовій площині".
 
"У висновках є пропозиція не виходити самим поза заходи ЄС і НАТО, це, де-факто, заклик до обмеження цілей польської дипломатії шляхом пристосування її до інтересів провідних держав ЄС - Німеччини і Франції. Одночасна пропозиція обмежити співпрацю з Україною практично є визнанням російської зони впливу на схід від кордону Польщі", - зауважує голова МЗС.
 
"Абсолютно фальшивим твердженням є те, що Росія не намагатиметься взяти на себе ризик зіткнення з об'єднаною Європою та Заходом, уже за кілька місяців ми мали Грузію, а тепер, уже три роки, війну в Україні", - сказав міністр Вітольд Ващиковський.
 

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийскойua.censor.net.ua/n424615


24.01.2017 1227 1
Коментарі (1)

Wasyl Ryba 2017.01.24, 16:39
Я СЕ ЧУВ УСНО, а тепер дєкуючи Вам маю док. тепер розмію чому агенти німців партія ПО так зробила, бо се був пакт Меркель-путін, який троха що не реалізувавсі у 2014р.,і чому Леха Качинского вбили "10 апреля 2010 года, аби керували голова ПО премьер-министр Польши Дональд Туск и председатель сейма, член ПО Бронислав Коморовский, исполняющий обязанности президента". Обама був на підході і се була їх політика здати Грузію і нас під РФ на користь німців. Розумію чому був проголосований закон "про геноцид поляків укр-ми...", бо 95% ЗМІ польщі в німців руках, і агентів Вови купа у Сеймі, і не лиш у ПО, а й КУКІЗ, тп. і ніби дивно, але нам по дорозі з нац-ми ПіС Качинского в Уряді. в тему: http://www.fondsk.ru/news/2017/01/13/jalta-zakonchilas-polsha-zamahnulas-na-granicy-belorussii-i-ukrainy-43373.html
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1962
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1860
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1857
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5492 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2153 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1509

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

744

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

797

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

999

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1004
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1769
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3679
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10257
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26148
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10183 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7713
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

898
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

205
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

263
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

380
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1276
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

883