Голова Івано-Франківської облради презентував у Києві свою монографію

На етапі розбудови Української держави потрібно послуговуватися ідеями соціально-консервативного націоналізму.

На цьому наголосив голова Івано-Франківської обласної ради, заступник голови партії ВО “Свобода” з ідеологічних питань Олександр Сич під час презентації своє монографії “Соціально-консервативний націоналізм” в Києві, пише Фіртка з посиланням на сайт ВО "Свобода".

“В сучасних умовах націоналізм має бути не стільки революційний як на етапі визволення, скільки конструктивним і державотворчим. Бо самі націоналісти ще на зорі становлення ОУН стверджували, що становлення Української держави буде проходити в три етапи: визволення, становлення і закріплення. Етап визволення минувся, почався державницький етап. Закономірно, що на етапі визволення потенціал націоналізму був спрямований в революційне русло. Але коли ми перейшли в державницький етап, то цю потужну революційну енергію треба переспрямувати в конструктивне державницьке русло“, – підкреслив Олександр Сич.

Автор вважає, що будь-яка націоналістична структура дбаючи про добро своєї нації, дбає за нього у всіх вимірах життя: економічному, політичному, соціальному, культурному.

“Зважаючи на те, що сьогодні катастрофічно зникає субстанція української нації, треба дбати про її виживання, тому сьогодні соціальна політика має бути на першому плані. Поряд зі збереженням ідентичності слід зберегти саму демографічну субстанцію нації від вимирання. Тому я говорю і про соціально-консервативний націоналізм, який має бути спрямований на виконання цих завдань“, – наголосив свободівець.

Досліджуючи історію націоналізму в країнах Західної Європи, Олександр Сич стверджує, що сьогодні в Європі відбувається відродження націоналізму.

“В більшості західних європейських держав націоналістичні партії входять до лідерів політичного процесу та до складу коаліційних урядів. Майже в кожній західноєвропейській країні націоналістичні організації існували буквально від закінчення війни і до сьогоднішнього дня. Деякі з них були в той час маргіналізовані як в Німеччині, деякі виходили на національний рівень, як то в Австрії чи Італії. Але суть в тому, що не було перервано традиції націоналізму. І хай націоналістичні організації в післявоєнний період були не в дуже привабливому стані, однак вони створили ту ланку, яка поєднала історичний націоналізм та сучасний і яка створила історичний ґрунт для успіху сьогоднішніх правих партій країн Західної Європи", – акцентував націоналіст.


09.12.2019 911
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1631
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1710
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1698
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5015 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2008 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1395

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

367

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

589

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

767

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

879
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3516
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10086
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

723
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25976
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7588
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

779
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

945
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1277
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

235
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1113
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

721
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

956