агенція новин

Глобальна конкуренція країн світу

Тренд XXI століття - це конкуренція за людей і фінанси. Головним завданням для розвинених країн є залучення на свою територію якомога більше грошей, ресурсів і людей, збільшення купівельної спроможності внутрішнього ринку, а значить, підвищення його привабливості.

 

Загальне правило. Чим більше в країну в'їжджає туристів, реєструється підприємств і випускається продукції, чим більше в країну в'їжджає людей на навчання, роботу, тим більш сильною та розвиненою є країна, тим більша купівельна спроможність її громадян. США віддають пріоритет освіті, втягуючи студентів з усього світу на свою територію, і створюють умови для здорових, сильних, працездатних іммігрантів з усього світу – росіян, китайців, африканців і т.д., видаючи їм тривалі візи та посвідку на проживання. Головним пріоритетом для США є подальше вдосконалення головного ринку світу – фондової біржі Уолл-Стріт.

 

Англія, надаючи ідеальні умови для великого бізнесу, а також надаючи політичний притулок практично всім диктаторам, відставним президентам та їхнім родинам, постійно збільшує вартість своєї нерухомості. Лондон втягує на свою територію надбагатих людей з усього світу, надаючи чудові освітні програми для їхніх дітей за шалені гроші, створивши одну із найбезпечніших, комфортних інфраструктур у світі.

 

Південний берег Франції, Монако, Канни, Ніцца, Сан-Тропе – це дорогий, фешенебельний туризм. Монте-Карло, кінофестивалі, чудове вино, яхти, все той же шопінг і їжа втягують багатих туристів, пропонуючи за їхні гроші розваги. Крім того, Франція відкрита для емігрантів з усього світу.

 

Арабські Емірати з їх ньою прекрасною столицею Дубаї втягують на свою територію гроші і товари, маючи круглий рік літо, будівельний бум і безподаткові умови ведення бізнесу. Гроші завжди йдуть за багатими, розміщуючись у найкращих місцях світу для комфортного життя, освіти, збільшення доходів і зручної інфраструктури.

 

Погляньмо з цієї точки зору на перспективи України. Перетягнути через кордон товар, не обклавшись божевільним митом і не зіткнувшись з митниками, практично неможливо. Це відбиває у західних інвесторів будь-яке бажання працювати в Україні. Злиденне населення, у якого бракує грошей навіть на найнеобхідніше, має одну із найнижчих купівельних спроможностей у світі, тут нічого дорого не продаси і не купиш. Ні про які освітні програми на території України навіть говорити не доводиться. Злидні сфери освіти змагаються з убогістю сфери охорони здоров'я. Україна має шахти, ресурси, застарілі металургійні комбінати, які створюють продукт з мінімальною доданою вартістю. І ті гроші виводяться олігархами все у ті ж США, Англію, Францію, Монако. Наші багаті туристи масово вивозять гроші все у ті ж багаті ринки світу. Нерухомість в Україні безперспективна у порівнянні з нерухомістю Лондона, Парижа, Дубаї... Велика частка державного сектора в економіці збагачує нечисленну групу олігархів та чиновників, які зберігають свої гроші в офшорах або під матрацом, роблячи ці підприємства нерентабельними, плюндруючи цілі галузі. Податкова система незрозуміла простим громадянам, незрозуміла іноземцям і відбиває бажання організовувати тут підприємство. У нас не повертається ПДВ, який, по суті, є податком на всю вартість. Додайте до цього жахливі, некомфортні умови життя на території всієї України, насамперед, кліматичні. Середньорічний перепад температур сягає 50 градусів, скаче тиск, часті дощі, несподівані морози. І все це на величезній площі неосвоєних територій з розкиданими розореними селами та населенням, яке жебракує.

 

Тепер згадайте, за що борються всі розвинені країни – втягнути на свою територію якомога більше працездатних людей з усього світу, створити умови для проживання багатих, для притоку інвестицій. І ви дійдете того ж висновку, що і я.

 

Нам необхідно відкривати кордон, дозволити вільне ходіння євро і долара без обмінних пунктів, скасовувати всі податки, залишаючи тільки один податок з продажу (наприклад, 5%), прибрати всі мита, акцизи, які бмежують вільне ведення бізнесу, розігнати чиновників, звести державну частку в економіці до нуля, забезпечити кредитування населення під бізнес з мінімальними ставками. І тільки у такому разі ми можемо стати Меккою світового процесу виробництва та споживання, найкращим місцем на Землі для ведення бізнесу і процвітання з найкращими інвестиційними можливостями. І тільки у такому разі у нас з'явиться шанс скласти конкуренцію таким прекрасним за зручністю життя та ведення бізнесу країнам, як Англія, Франція, США і Японія.

Геннадій Балашов

«ForUm»

11

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


Коментарі (1)

Çàãðóçêà...
Radio 2011.02.17, 21:21
Есть записи 7 эфиров радиопередачи "Психология денег" 93.8 FM Киев, кому нужно обращайтесь на balashovradio@mail.ru Также у кого есть записи до 08.02.2011, и запись 17.02.2011 предлагаю обменяться.
16.05.2019
Наталія Храбатин

Чи правлять масони світом? В якій мірі вони контролюють українську економіку та політику? Масони не дуже поспішають розповідати про свою діяльність та ділитися планами.

2740
13.05.2019
Марія Лутчин

Туреччина, Єгипет, Болгарія, Чорногорія, Таїланд чи навіть Шрі-Ланка. Такі вже звичні місця для відпочинку закордоном для українського туриста.

1486 1
10.05.2019
Володимир Омом

Андрій Ділай, колишній гравець  футбольної команди Івано-франківська, що брала участь у чемпіонаті  СРСР серед команд Першої ліги.

1000
10.05.2019

На Прикарпатті, як завжди, не обходиться без парадоксів. Що більше місто – то бідніший міський голова. Натомість мери невеликих містечок купаються у розкошах.

1428
07.05.2019
Лілія Маршалко

Упродовж трьох днів Івано-Франківськ став столицею  живопису, скульптури, літератури, кіно, театру, музики та народних мистецтв.

882 1
02.05.2019

Щороку для покращення соціально-економічного розвитку Івано-Франківської області Кабмін виділяє грошову допомогу у вигляді субвенцій.

867

Ми живемо за часів швидких змін. Смисли легко – й, здається, безтурботно – переливаються у нові форми.

802

Мерська услужливість = ризик фінансових втрат. Про землю, "алхіміків", новий генплан і приховані мотиви. Фахівцям і "чайникам".

1088 1

Політика розкриває себе повноцінно в дихотомії — свій чи чужий: свій зі своїм метаболізмом; чужий — з іншородним.

664

Поки перейдемо до політики, зачепимо іншу тему. Прийшла весна.

1121
08.05.2019

Існує теорія, згідно з якою Гітлер створив загін мутантів, і вони можуть почати космічну війну.

504 1
15.04.2019

Нещодавно над зруйнованим 4-м енергоблоком ЧАЕС було виявлено таємничий літаючий об'єкт.

1710 3
12.04.2019

Вперше в історії астрономам вдалося отримати чітке зображення чорної діри.

763
13.05.2019

12 травня, з нагоди Дня матері, Архієпархія УГКЦ організувала Молитовну ходу Вервиці вулицями Івано-Франківська.

1693
03.05.2019

Згідно з писаннями та переказами, точним відображенням яких є церковний календар...

482 1
06.05.2019

У фермера перестав працювати трактор. Всі спроби фермера і його сусідів полагодити двигун були марні.

537
20.05.2019

Протягом тижня на території Івано-Франківської області через сильні зливи підтоплено будинки, пошкоджено мости та дороги.

4577
19.05.2019

Державний реєстратор Богородчанської селищної ради Івано-Франківської області Орися Гринишин у своїй декларації про майновий стан за 2018 рік вказала, що володіє церковною спорудою.

2172
19.05.2019

У п'ятницю, 17 травня в Києві відбувся XXII Національний конкурс краси і таланту "Королева України-2019".

895
18.05.2019

У селі Микуличин після проливної короткочасної грози підтопило приватні будинки та кілька доріг, десятки дворів зазнали колосальних збитків.

7580