агенція новин

Глава УГКЦ про перемир'я в Україні, напруженість у відносинах між Церквами та гроші для армії

 

/data/blog/60492/05993e8ba283b235a770b40a4593d096.jpg

 

Під час свого візиту до Австралії, Блаженніший Святослав (Шевчук) дав інтерв'ю радіостанції “ABC”. Австралійський журналіст Ендрю Вест намагався зрозуміти і донести до західних слухачів реалії Української Церкви, її зв'язку з теперішньою політичною ситуацією, розвіяти чутки, що їх створюють недруги УГКЦ та представити чітку картину політичних поглядів самого Блаженнішого.

 

Наскільки пов'язаними з політикою стали Церкви?

 Православні церкви, особливо в Україні, були об'єднані, об'єднані з нами, католиками, з протестантами, з іудеями, а також з мусульманами в одностайній сприйнятливості до моральних цінностей, які люди, що стояли на Майдані, вимагали. Ці цінності є на захисті людської гідності, щоб сказати “ні” корупції, вимагати верховенства права. І вони проголошували європейську ідентичність української культури та української нації. Ми, як релігійні лідери, просто визнаємо в цих вимогах ті самі цінності, які ми проповідуємо.

Але, Ваше Блаженство, чи Ви однозначно бачите майбутнє України на Заході і не з Євразією та Росією? Ви ясно бачите Україну західною країною?

 Ми, безсумнівно, проголошуємо європейську тотожність нашої нації. Минулого року Україна святкувала 1025 років хрещення України-Русі. І ми чітко зрозуміли сьогодні, що це був проєвропейський вибір нашого князя. Бо він хотів об'єднати нашу країну — імперію Україну-Русь в ті часи — з європейською родиною націй. Тому прагнення наших людей — бути демократичною, вільною країною.

 

Ми зробили свій вибір й сподіваємось, що росіяни зроблять свій власний, але відкрито і демократично.

 

 Чи хотіли б Ви, Блаженніший, щоб Україна стала більш католицькою країною? Тому що, як Ви знаєте, це те, в чому деякі православні лідери, які пов'язані з Московським Патріархатом, звинувачують Вас. Вони кажуть, що Ви хочете перетворити Україну в католицьку державу.

Ми хочемо, щоб Україна була християнською країною, вільною державою, де людська гідність і релігійні переконання кожного громадянина поважалися б. Ми не хочемо нікого змушувати ставати католиком насильно або якимось прихованим чином. Ні. Ми просто виявляємо бажання бути толерантною, вільною країною, де усі — католики, православні, протестанти, мусульмани та іудеї — можуть жити вільно і безперешкодно виражати свою релігійну приналежність.

Ваше Блаженство, чи Ви вірите або сподіваєтесь, що революція в Україні могла би бути збудником змін для самої Росії?

Цього року навіть Західна Європа відзначатиме 25 років повалення т. зв. “залізної завіси”, і ця подія пробудила багато різних змін в Західній і Східній Європі. Ці 25 років всі нації колишнього Радянського Союзу намагалися переглянути, перебудувати свою власну самобутність. Ми є, фактично, пострадянськими країнами. Але тепер, після революції, Україна вже не є пострадянським суспільством. Росія ж і досі залишається пострадянським соціумом. Ми зробили свій вибір й сподіваємось, що росіяни зроблять свій власний, але відкрито і демократично.

 

...ми усвідомлюємо, що ніхто, ніякий солдат армії США чи НАТО, не прийде і захистить нас.

 

Нещодавно Ви закликали Захід надати більше озброєння для українського уряду. Чи можна це оцінити як досить політичний вчинок з Вашого боку?

Я ніколи не закликав нікого постачати більшу кількість зброї для українського уряду. Але ми проголошуємо нашим обов'язком обороняти себе. Коли хтось на нас нападає і вбиває 1000 осіб нашого цивільного населення, звичайно ж, ми маємо обов'язок захищати себе. Тому що ми усвідомлюємо, що ніхто, ніякий солдат армії США чи НАТО, не прийде і захистить нас. Ось чому ми відчули в наших серцях, не я, як представник Греко-Католицької Церкви, але також інші Церкви в такій же позиції, що ми повинні мати змогу обороняти себе.

Це включає збирання грошей в деяких греко-католицьких церквах для української армії?

Звичайно, ми збираємо гроші в наших парафіях, як і православні й інші спільноти. Але не щоб купувати зброю, ми збираємо гроші для порятунку життя, щоб допомогти нашим солдатам мати достатньо речей і більше спорядження проти сучасної зброї. Бо українська армія на сьогоднішній день не має жодних таких видів обладнання для рятування життів наших солдат.

 

...наші брати і сестри в Христі, які належать до Української Православної Церкви Московського Патріархату, є нашими друзями, громадянинами тієї ж самої країни.

 

Щоб ми просто зрозуміли джерела, яким Ви протистоїте, чи не могли б Ви пояснити нам доктрину, знану як “Свята Русь”?

Ця доктрина була нещодавно розроблена російською державною ідеологією і Російською Православною Церквою. Дане вчення має на меті зміцнити російське панування на тих територіях, які Російська Православна Церква вважає своїми "канонічними територіями". Фактично, це територія колишнього Радянського Союзу.

Чи Ви припускаєте, що вона є агентом російського уряду? Мені здається, Ви сказали, що Православна Церква в Україні, яка досі прихильна до Москви, має багато ідеологічної прихильності, тому...

Перш за все, наші брати і сестри в Христі, які належать до Української Православної Церкви Московського Патріархату, є нашими друзями, громадянинами тієї ж самої країни. Вони страждають разом з усіма нами. Тому тут нема ніяких ідеологічних натяків, які були б спрямовані на цих людей. Вони - наші брати і сестри в Христі нашої Церкви. Але, все-таки, вони почувають себе зараз в деяких труднощах, тому що не можуть зрозуміти, чому Росія нападає на них, чому їхній Патріарх, Патріарх Москви, був проти вільної України? Це - велика біда. Ці віруючі сильно мучаються через, я б сказав, нестачу чіткого розуміння з боку церковної влади, що є українська нація, і Українська Православна Церква має жити у вільній країні й не тільки бути прихильною до цієї країни, але також бути будівничими такої нової, вільної і незалежної України.

Це був Верховний Архієпископ Святослав Шевчук, голова Української Греко-Католицької Церкви. Дуже Вам дякую, що приєдналися до нас на передачі “Звіт релігії та етики”. Було надзвичайно приємно з Вами поспілкуватись.

Будь ласка, дозвольте мені висловити австралійській спільноті від імені Української Греко-Католицької Церкви наше співчуття і єдність в смутку та скорботі за жертвами MH17, який збили російські терористи в Україні.

 

Настя Рудська для християнського порталу КІРІОС за матеріалами радіо ABC

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


06.10.2014 604 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

19.02.2020
Володимир Скоростецький

Народна історіографія значно давніша за офіційні історичні хроніки. Скандинавські співаки-скальди, до прикладу, досить детально описували всі пригоди і бойові походи загонів-хірдів данських та норвезьких воїнів.

132
19.02.2020

Про місце театру і його роль, сучасного глядача та мистецтво, відмову від політичної кар’єри та плани на 2020-й.

196
15.02.2020
Марія Лутчин

"Nissan Leaf" створив своєрідний феномен серед електромобілів в Україні. Сьогодні цей автомобіль є одним із найпоширеніших і найулюбленіших електрокарів серед українських водіїв.

429
11.02.2020

За підсумками попередніх сесій прикарпатські мажоритарники 93 рази виступали ініціаторами законотворчих ініціатив – 87 разів були ініціаторами законопроєктів, а 6 разів – ініціаторами проєктів Постанов.

5097
10.02.2020
Люся Грибик

Нещодавно Прикарпаття сколихнула новина про смерть 18-річної студентки від анорексії. Дівчина займалась сироїдінням, аж поки вага не знизилася до критичного рівня. Врятувати її не вдалось...

1216
09.02.2020
Ростислав Ковтун

У Франківську люди намагаються завадити повторному продажу своїх недобудованих квартир та сподіваються на закон.

14356 6

Нещодавнє призначення вже ексголови Івано-Франківської ОДА на високу урядову посаду прямо не стосується якихось преференцій чи переваг для конкретного регіону або області.

426

Інформація насправді ніколи не була зброєю, як не дивно — здебільшого вона заважає.

286

Напевно, усі знають, що у наш часте, що ми звикли називати “політикою”, має кілька рівнів. 

795

У вересні 2018 року до першого класу вступили діти, які навчатимуться впродовж 12 років за Концепцією Нової української школи.

1142 1
20.02.2020

Неопізнані літаючі об’єкти (НЛО) над Карпатами спостерігали багато людей. Неймовірні історії про аномальні явища в Карпатах, які гуцули не могли вигадати. Шокуючі розповіді очевидців про зустрічі в горах з космічними прибульцями.  

303
11.02.2020

Хто такі мольфари, чим вони займаються та чи справді володіють надприродними силами.

3267 1
26.01.2020

Посадковий апарат "Чан'е-4" і ровер "Юйту-2" надіслали нові знімки, отримані на поверхні зворотної сторони Місяця.

1521 1
08.02.2020

Сім'я Гюрджян з Лисичанська виховує 10 прийомних дітей.

811
28.01.2020

Сьогодні місцевим жителям та гостям Івано-Франківська вже звично, що Архікатедральний і Митрополичий собор Воскресіння Христового, або як у народі просто кажуть «катедра»...

1529
11.02.2020

Одного разу почалася сильна злива. Всі діти прибігли додому, але наймолодшої доньки не було.

544
20.02.2020

Відновити цноту і знову стати незайманою - такі операції стають дедалі популярнішими в ‎Україні, кажуть лікарі.

4708 1
19.02.2020

Ніщо не об'єднує людей так, як подвійна веселка. Прекрасне видовище вразило жителів Івано-Франківська у вівторок пообіді.

2727
18.02.2020

Звідки на вулицях кінь наразі невідомо. Пошуками власника тварини зайнялися правоохоронці.

2365
17.02.2020

Кастинги на розважальному проєкті "Голос країни" 10 сезон продовжуються.

2384 1