Глава УГКЦ на прощі у Крилосі порівняв Україну із човном у розбурханому морі (фото)

 

 

Сьогодні, у першу неділю серпня, завершилась IV Всеукраїнська Патріаша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої в с. Крилос.

 

Кульмінацією прощі стала Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук), інформують у прес-службі Архієпархії.

 

Як завжди, духовенство і паломники тепло прийняли Предстоятеля УГКЦ, гучними оваціями та щирою спільною молитвою. Співслужили нашому Патріарху митрополити та єпископи.

 

Серед них Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир (Війтишин), Архієпископ і Митрополит Львівський Кир Ігор (Возняк), Архієпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Кир Василь (Семенюк), єпископ-помічник Івано-Франківський Кир Йосафат (Мощич), єпископ Коломийсько-Чернівецький  Кир Василь (Івасюк), екзарх Луцький Кир Йосафат (Говера), екзарх Одесько-Кримський Кир Михаїл (Бубній), а також єпископ курії Верховного Архієпископства  УГКЦ Кир Богдан (Дзюрах).

 

У своєму слові, під час роздумування на євангельським текстом, Блаженніший Святослав порівняв Українську державу із човном, який знаходиться серед бурхливого моря. Провівши історичну паралель, Глава нашої Церкви зазначив: «Нашим предкам завжди було непросто, серед різних обставин, які можемо назвати «ніччю», втримати човен українського буття. Але наші предки могли вистояти і пройти їх лише тому, що розуміли: твердість їхнього шляху не полягає у твердості їхніх ніг, але у силі Божої руки, яка веде їх на цій історичній дорозі».

 

Також Блаженніший Святослав звернувся до подій, які нас безпосередньо заторкують, до обставин «теперішньої ночі» - війни на Сході України. Він закликав не сумніватись на тому шляху, який нам показала Небесна Сотня, на який ми ступили після Революції Гідності.

 

«Сьогодні ми, о четвертій сторожі ночі, стоїмо серед розбурханого моря нашого українського буття. Як тільки ми будемо шукати у вірі спасаючої руки нашого Господа, одразу ж її знайдемо. Жодна людина, жодні людська сила, жодні міжнародні перемовини і дипломатія не дадуть нам тої сили, щоб пройти шляхом до свободи і гідності. Тою дорогою нас перевести може лише Господь Христос. Той мир, який ми сьогодні хочемо випросити у нашого Господа, той мир у нашому Українському човні, походить від Бога, який тут разом у ці хвилини є з нами» - підсумував наш Патріарх.

 

По завершенню Божественної Літургії, Блаженніший Святослав освятив реанімобілі, придбані волонтерами з Івано-Франківська, для допомоги нашим військовим на Сході.

 

 

 

 

 

 

Нагадаємо, що проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої розпочалась в суботу, 1 серпня, в Івано-Франківську, Архієрейською Літургією, яку очолив єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії Кир Йосафат Мощич. Відтак, прочани розпочали піший похід, який організувала Молодіжна комісія нашої Архієпархії. Близько 16:30 год. вірні завітали до с. Крилос, де о 17:00 розпочалося представлення молодіжних та мирянських спільнот Архієпархії, а відтак, після вечері, прочани зібрались на Молебень до рівноапостольного Володимира, князя Київського, який очолив голова Молодіжної комісії Архієпархії о. Віталій Дем'янець у співслужінні священиків-працівників комісії. Після Молебню вірні разом із священиками відвідали княжу криницю, де відбулося освячення води для паломників. О 21:00 розпочалась Велика Вечірні із Литією, яку відслужив Владика Йосафат (Мощич). Власне під час Вечірньої відбувся виніс чудотворної ікони і всі вірні мали змогу приступити до неї для почитання. 

 

DSCN9905.JPG


03.08.2015 812 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1364
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2640
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2171
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2244
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6753 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2524 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

411

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1234

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1346

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1491
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

360
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

224
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

636
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

122
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26593
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

601
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10528 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

128
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

153
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

463
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

615
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

679